269 Shares 5137 views

Pepper House w Moskwie, adres, zdjęcia

Mieszkanie dom pieprz w Moskwie – jedna z najbardziej niezwykłych zabytków stolicy. Historia jej powstania – to opowieść o realizacji marzeń o kreatywną osobą.


Kto jest autorem projektu tego budynku?

Pomysł stworzenia niezwykły dom z mieszkaniami dla lokatorów i pracowniach artystów powstałe na inżyniera kolejowego P. N. Pertsova, który mieszkał w Moskwie na początku XX wieku. Jako doskonały inżynier i wielki miłośnik sztuki, Piotr Nikołajewicz dał zamknięty konkurs na najlepszy projekt domu. On wyznaczył premię w wysokości 800 rubli, którego projekt zajmie pierwsze miejsce i 500 rubli na sekundę.

Zgodnie z jego planem, Pepper House było pokazanie ducha rosyjskiej architektury i tradycji, ale w tym samym czasie, być współczesny. Ich praca w jury przedstawił artystę S. V. Milyutin, architekt A. I. Diderihs, architekta-artysty LM Brailovsky. Pierwszą nagrodę zdobył Vasnetsov. Pertsov ale postanowił nadal budować projektu Milutin (malarstwo autor pierwszej rosyjskiej gniazdowania lalki), ponieważ nie było tak standardowe.

Pepper House w Moskwie. opis

Ten budynek w stylu secesyjnym, bogato zdobione, został zbudowany w ciągu dwóch lat. Pepper House okazało się pyszne i piękne. Budowa czerwonej cegły na fasadzie starego słowiańskich motywów, które są oglądane wieże, wygląda jak organiczną całość. Hit wzrok turystycznych i asymetrycznie umieszczone okna, balkony i niezwykłych wież jak rzuty dachu. Balkony ozdobione rzeźbami smoków, złocone kraty z lwami, zainstalowanych na kalenicy. I nad zieloną wieżą, pozłacany kogut siedzący na dachu. Elewacja jest bogato ozdobione panele majolikowymi przedstawiający Słońce, byka, ryby, niedźwiedzie i inne zwierzęta w dziwaczny sposób.

Ciekawa historia dekoracja ścian między oknami czwartym piętrze i szczytami majoliki. W tych dniach, pewna firma „Mrówki” istniał w Moskwie. Została ona zorganizowana przez młodych artystów Szkoły Stroganowa. Faceci byli utalentowany i gotowy, aby pokazać swoje twórcze zdolności, ale, niestety, mało znane. Po tym wszystkim, zamożni ludzie wolą radzić sobie z sędziwych, znanych artystów. Więc spółdzielnia była w jeden krok od zamknięcia. Pertsov nie stracił powierzając swoje zamówienie do tej firmy. Młodzi artyści byli w stanie zrealizować swój wielki potencjał twórczy, z uwzględnieniem wszystkich życzeń i upodobań klienta.

Przy budowie domu zostały spełnione i wymagań klienta w zakresie nowoczesnych technologii. Dom ma drewniane podłogi. instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjnych, komunikacja kanalizacyjne zostały starannie ukryte.

wnętrze domu

Wnętrze domu nie mniej niż zewnętrzna świetnie było. Pokoje były z nisz oraz pokoje dla niepalących zostały urządzone w stylu orientalnym. Oryginalne kaflowe piece i schody, ozdobione unikalnymi rzeźbami.

O rejestrację pokoi państwowych rzeźb domu zaproszono najlepszych artystów z regionu Niżny Nowogród. kamienica pieprz dostarczył mieszkańcom mieszkaniu różnych warstw społecznych. Nie było opcji dla bogatych i dla biedniejszych mieszkańców. Wszystko w domu było około 400 mieszkań, o różnej pojemności skokowej. W budynku było osiemnaście windy, telefony, łaźnie publiczne i czytelnia dla mieszkańców.

Oprócz prywatnych mieszkaniach, w domu znajduje się sklep cukierniczych „Mignon” i kilku biurach różnym znaczeniu. W murach domu jest publikowanie „Ars”, które publikuje pismo „nad brzegiem Newy.” Pepper House był tak przytulne i nowoczesne, które chcą osiedlić się w to było znacznie więcej niż mieszkań.

Piwnica wspaniałym domu. opis

Turyści są bardzo zainteresowani historią piwnicy Pertsov domu. To tutaj mieści się kult, jak to jest teraz w zwyczaju mówić, kawiarnia „Zemsta nietoperza”. zebrane to przedstawiciele najbardziej znanych bohemy stolicy. Głównie były to artyści z Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Na przykład, VI Shverubovich utalentowanych artystów swego czasu słynnego na całym świecie pod pseudonimem Katchalov. Często nie pojawiła się żona A. P. Chehova, znakomita aktorka Olga Knipper-Czechowa. Słynny Niemirowicza-Danchenko był dyrygentem ustalonej liczby aktorów i skutecznie przeprowadzić orkiestry amatorskie. Jego przyjaciel i kolega K. S. Stanisławski wykazać bezprecedensowe cuda Black and White Magic. O co była atmosfera w kawiarni może być oceniana z punktu statutu „Nie obrażaj”. Aktorzy i inni goście kawiarni przejawia się tutaj w zupełnie innej roli, czasami przeciwieństwem rzeczywistości.

Sami właściciele mieszkania zostały panelami mahoniowe jadalnia – rzeźbione dębowe, listwy i wykończenia, pokryte dziwaczne rzeźby zostały wykonane z brzozy. Został on wyposażony w nawet Chin windą na zejście potraw z kuchni do bufetu w jadalni. Pokoje mieszczą się obrazy znanych artystów.

Podczas panowania bolszewików. Co stało się z domu?

Po zajęciu przez bolszewików domu zasilania papryki w Moskwie została upaństwowiona i drogie mieszkania schwytany Dniach Ostatnich bojowników szczęścia ludu. Na przykład, w najbardziej pierwotnym czteropokojowe mieszkanie korby Pozdnyakov jego oko D. L. Trocki. Następnie przeniósł się do prywatnych kwartałach pani właścicielami, nie zapomnij przypisać ich unikalnych rzeczy: rzadkie obrazy, rzeźby, meble, wazony i inne. W podziwiane dyplomaci zagraniczni, że będąc na przyjęciu w rezydencji Trockiego, wyraził zaskoczenie Leo Davidovycha znakomity smak.

Nie podejrzewam, że on po prostu wziął wszystkie te dzieła sztuki i inne akcesoria od prawdziwych właścicieli domu pieprzem. Tymczasem twórca niezwykłego domu początkowo eksmitowany ze swojego domu, a następnie został wysłany do więzienia, ponieważ Nikolai otwarcie sprzeciwia niszczenie świątyń. Był w więzieniu przez około 3 lat, a następnie został zwolniony.

adres

Gdzie jest dom z pieprzem w Moskwie? Adres go w następujący sposób: 1. Przedmiot Lane, 1. O ile w domu wisi znak z napisem „Prechistenskaya nasypu, 35”.

Jak się tam dostać?

Turysta dostać się do takich wyjątkowych atrakcji, należy udać się do metra i wysiąść na stacji o nazwie „Kropotkinskaya”. Po wyjściu z metra trzeba iść w kierunku wskazywanym przez wskaźnik „Ostozhenka, Prechistenka Soymonovsky taryfy.” W związku z tym, po przejściu czterech metrów, turyści mogą świadczyć powyższy kamienica w Moskwie pieprz, zdjęcia, które zostały zaprezentowane w artykule. To prawda, że były wspaniałość jest, niestety, nie.

Pepper House w Moskwie. Co jest teraz?

W latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku tu, między innymi, że był to hostel Kolejowego Urząd Pocztowy.

Teraz Teatr „Komedianci” znajduje się w budynku. Również w domu jest kilka tanecznych i projektowania studios, centra handlowe, biura, kluby. Poczta i prokuratura regionu centralnego jest również mieści się w tym ciekawym domu.

Turyści będą mogli znaleźć schronienie i zjeść tutaj, ponieważ budynek znajduje się kilka hoteli i mini-mini-hoteli i zakładów gastronomicznych.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, gdzie pieprz dom, a także jak to wygląda. Rozmawialiśmy również o stworzeniu projektu, budowy samego budynku. Mamy nadzieję, że informacje zawarte w artykule była interesująca i przydatna.