733 Shares 3278 views

Gold Souk Dubai: jak uzyskać opis

Od wieków złoto było uważane za oczywiste wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego, luksusu i bogactwa. Nie jest zaskakujące, że wielu współczesnych firm i osób z przyzwoitym rachunku bankowego, wolą kupować metali szlachetnych w prestiżowym i jednocześnie bezpiecznym miejscu. Jeden z światowych centrów handlu biżuterii jest rynek złota w Dubaju. O nim i rozmawiać szczegółowo w niniejszym artykule.

informacje ogólne

Dubai dzisiaj – jest nie tylko jednym z ośrodków turystycznych na świecie, ale także ogromne centrum handlowe, które przyciąga swoją szeroki wybór różnych nabywców towarów z całego świata. Jeśli weźmiemy pod uwagę rynek złota w Dubaju, zdjęcia które znajduje się poniżej, jego wielkość i asortyment są zdumiewające. Ponad trzysta sklepy ze złotem osiedlili się na stosunkowo niewielkim obszarze, a produkt ten został wykonany przez najlepszych jubilerów na świecie. Nie ma informacji, że na rynku znajduje się w odległości 10 ton złota. Taki środek nie może pochwalić się żadnym innym rynku na ziemi.

asortyment

Rynek złota w Dubaju ma do zaoferowania dla wszystkich swoich gości nie tylko bezpośrednio złoty produkcji, ale również wiele biżuterii i srebra, które są wysadzane rubinami, perłami, diamentami i innych kosztownych kamieni. Cały rynek produktów – to nie tylko przez człowieka cuda arabskich jubilerów, ale także produkty z wiodących marek: Cartier, Chopard, Van Cleef & Arpels i innych.

Zyskiem, czy nie?

Jest to pytanie o racjonalność pozyskiwania złota w ZEA, to często można usłyszeć z ust wielu turystów. Odpowiedź jest krótka i jasna: „Tak, zakup złotej biżuterii w ZEA – okazja” Chodzi o to, że w kraju w ogóle, a zwłaszcza w Dubaju, jest to miejsce, gdzie obrót produktami złota po prostu ogromne. W dużej mierze z tego powodu, że ceny tych towarów – jeden z najniższych na świecie. Bardzo często, koszt gotowego indeksu złota są absolutnie porównywalne z ceną zakupu na giełdzie towarowej. Ponadto, względna taniość produkcji złota jest jeszcze wytłumaczyć faktem, że kraj ten ma najniższy ewentualnych zobowiązań podatkowych oraz bardzo wysoki poziom konkurencji w tym środowisku. Również w ZEA i jest ciągle żywe i okresowo chodzi o zakupy i odpocząć wielu bogatych ludzi, dla zawartości torebki, które kupowane są twardo walczą o zmniejszenie kosztów towarów.

Atmosfera i lokalizacja

Więc gdzie jest rynek złota w Dubaju? Jest to miejsce, które nazywa się Gold Souk, znajdujący się w obszarze miasta o nazwie Deira. W tym placu, upstrzony sklepów i domów, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie złoto, że niekoniecznie spodoba. W tym samym rynku posiada trzy wejścia i to gigantyczne litery T. handel odbywa się na nim, nie tylko Arabowie, ale także Hindusów, Pakistańczyków i innych narodowości. W ogóle, atmosfera nieodłączne w czasach bajki rabusia Ali Baba, nie pozostawi nikogo obojętnym.

dostępność

Jak pokazuje praktyka, bardzo duży odsetek ludzi idą na rynku złota w Dubaju tylko na trasie, ale wiele z nich w końcu nadal nie są w stanie oprzeć się pokusie, aby kupić jakiś drobiazg tego metalu szlachetnego. należy stwierdzić, że nawet jeśli cena oryginalnego produktu jest zbyt wiele wysiłku w budżecie nabywcy, może on wędrować wokół rynku, a jeśli chcesz znaleźć całkiem przyzwoity egzemplarz umiłowanej markowej biżuterii.

bezpieczeństwo

Gold Souk w Dubaju, przeglądy, które są liczne i zdecydowanie pozytywne, jest to miejsce, w którym nigdy nie będziesz się fałszywy. A wszystko z powodu przepisów ZEA jest bardzo trudno złamać je znaleźć śmiałków. A poza tym, żadna ze sprzedawców nie chcą ryzykować ich reputacji, ponieważ liczba zawodników w każdym z nich jest ogromny. Podczas nabywania złota biżuteria tylko trzeba uważnie patrzeć na to, co próbka zawiera. I upewnij się, że spełnia wszystkie aktualne standardy międzynarodowe. Podróbki tu jeszcze.

transport

Bardzo wiele jest zainteresowany na rynku złota w Dubaju. Jak go osiągnąć? Istnieje kilka opcji, w tym:

  • Taxi. To może być jak na zamówienie przez telefon lub wypożyczyć bezpośrednio na ulicy. Będzie to najprostszy sposób dla turystów, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że na rynku jest taka, że jeśli się do niego z innych obszarów emiratu, trzeba będzie przejść przez Zatokę Screams, co znacząco wpływa na koszty podróży.
  • Metro. Korzystanie z tej formy transportu publicznego, trzeba dostać się do stacji o nazwie Al Ras. Droga będzie przebiegać wzdłuż zielonej linii. A następnie wybrać się na mały spacer.
  • Arba. Ta metoda jest najbardziej popularna w środowisku turystycznym, jak ta łódź będzie musiał przejść przez Zatokę Perską. Jednak do tego konieczne jest, aby przyjść do Dubai Creek molo, korzystając z metra (zjazd będzie musiał stacji Al Ghubaiba).

Targować? Tak!

Gold Souk w Dubaju – to miejsce, gdzie jest to możliwe, a nawet konieczne do rokowań ze sprzedającego na kupującego. Ponadto, proces ten należy przeprowadzić emocjonalnie, nawet na chwilę nie ulegając sprzedawcy w jego próbach, aby nie obniżyć cenę. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że silne pragnienie kupującego i integralności zawsze doprowadzić do tego, że przedsiębiorca zmniejsza koszty towarów, czasem nawet kilka razy. Jednocześnie należy pamiętać, że jeśli nie uda się obniżyć cenę do pożądanego poziomu, to nie ma znaczenia. można po prostu odwrócić się i pójść na rynku. I mieć pewność, że prędzej czy później będzie jeszcze znaleźć dokładnie taki sam lub bardzo podobny produkt i być w stanie nabyć go w żądanym cenie. Tylko będzie miał dużo i lubi się pocić, prowadząc oferty z sprzedawców biżuterii. Ale nie zdziw się, że niektóre podmioty gospodarcze są długie i kategorycznie odmawia jakiegokolwiek obniżenia ceny, co jest zrozumiałe, gdyż złoto – nadal jest to produkt, który jest sprzedawany na codzień w ścisłej zgodności z kursu międzynarodowego.