711 Shares 7699 views

atrakcje Parnu, które warto zobaczyć

Estońskim mieście Pärnu – znanym i popularnym ośrodkiem turystycznym na Bałtyku. atrakcje Parnu, które omówimy w tym artykule, a następnie, jest czwartym co do wielkości skupisko ludności w kraju. Pärnu przyciąga wczasowiczów niezapomniany architektura, nowoczesny kompleks spa, klubów nocnych i ogólnie świetna atmosfera. Dziś miasto jest uważane letnia stolica Estonii. Tego lata, staje się jednym z ośrodków turystycznych w Estonii, a także zobaczyć jeden lub inny punkt zainteresowania, czasem jest to konieczne, aby znieść długie kolejki.


Większość kościołów w mieście

Jeśli zdecydujesz się na studia w szczegółach miasto Pärnu (celowniczych), należy rozpocząć znajomość z jego kościołów. W miejscowości wiele z nich, ale godne uwagi kościół św .. Katarzyna i Kościół St. Elizabeth.

Kościół św Katarzyny jest obecny prawosławny miejsce kultu we wsi. Został zbudowany na rozkaz carycy Katarzyny II. Miała pełne wsparcie w trakcie budowy. Ale Kościół nie jest dedykowany do monarchów i świętego blagomuchenitse Aleksandrii.

Kościół św Elżbiety – kolejna świątynia, które warto zobaczyć w Pärnu. Atrakcje tego rodzaju najlepiej jest odwiedzić z czystego serca, dobrego nastroju. Po tym wszystkim, jest to dom Boga i negatywne myśli są nieistotne. Kościół św Elżbiety jest jednym z najpiękniejszych kościołów barokowych w kraju. To nazwał ją na cześć rosyjskiej cesarzowej Elżbiety. Budynek położony w starej części miasta. To jest czerwony i biały budynek, który w Estonii był pierwszy kościół ewangelicki. Konsekracja świątyni odbyła się w odległym 1750 roku. W tym kościele znajduje się wspaniały narząd, który jest uważany za jeden z najlepszych w Republice Estońskiej.

Ratusz

W każdym mieście znajdują się obiekty, które działają na ogromną rolę w jego życiu. I nie był wyjątkiem i Pärnu i atrakcji, które opisujemy. Tutaj w tym budynku jest Ratusz. W tej instytucji, wiele decyzji zostały dokonane przez urzędników, aby wpłynąć na losy wsi.

Pärnu Ratusz został zbudowany przez kupca P. R. Harderom w 1797 roku. Budynek był w tym czasie najbardziej reprezentatywne w Pärnu. Został on zaprojektowany w stylu wczesnego klasycyzmu. Pomimo faktu, że został zbudowany pod koniec XVIII wieku, zgodnie z jego przeznaczeniem był używany tylko w 1839 roku.

W 1911 roku ratusz było uczynienie dodatek – w modernistycznym budynku z elementów odnoszących się do stylu neobarokowym.

Atrakcją wieku

Niektóre zabytki Pärnu (Estonia) zostały już zbudowane w tym wieku. Tak więc, w 2001 roku, położył rzeźby aleja tutaj. Pierwszy kamień i brąz rzeźba były raz w Pärnu był pierwszy Międzynarodowy Dzień rzeźb.

W parku znajdują się posągi amerykański, islandzki, litewski, francuski, fiński, estoński, łotewski i japońskich artystów. Statuetki wykonane z materiałów takich jak beton, żeliwa, stali i dolomitu. W pobliżu zabytków tablice, który zawiera informacje na temat uczynił ich mistrzów.

Symbolem miasta

Każde miasto ma swój własny charakter. Nie był w Pärnu. Wszystkie atrakcje w kurorcie można uznać za jego symbolem. Ale jest jeden bardzo szczególny maskotka, na wspomnienie których turyści rozłożone w uśmiechu. To Kursaal – największy tawerna w kraju. Jest to instytucja, przy nadmorskiej promenadzie miasta. Jego budowę datuje się na 1880 r. Później dodano zvonarnya inn. Wokół niej odbywały się koncerty symfoniczne. Po pewnym czasie, instytucja przekształcono kasyna.

Pomimo wszystkich przewrotów doświadczony Kurhaus, teraz wygląda jak przedtem. Zmiany wpływa tylko zvonarni który bezskutecznie odrestaurowany w 1980 roku i stracił dużą część swojej dawnej świetności.

w pobliżu Pärnu

Niektóre z atrakcji Pärnu i dzielnicach są naturalnymi obiektami. Na przykład, na wyspie Kihnu, egzotyczne ciepłe i przytulne miejsce, gdzie ludzie chodzą codziennie do stroju narodowego. Tutaj w wysokiej wartości są rzemiosło starsze pokolenia. Uczestniczą w różnych ceremoniach może być na innych małych wysp wokół miasta.

Zaledwie osiem kilometrów od Pärnu jest dzika plaża. Ponadto, istnieje spokojnej nadmorskiej miejscowości w okolicy, który jest centrum ptaków banding.

Co jeszcze zobaczyć

Wszystkie miejsca w Pärnu, które zasługują na uwagę turystów jest trudne do opisania w szczegółach. Ale można zrobić listę najlepszych miejsc w Pärnu być oglądany:

  • Tallinn (Królewski) Gate – jest niewiarygodnie piękne barokowe bramy, które znajdują się na stronie murów twierdzy miasta. Prowadzą one w kierunku stolicy Estonii, a od promenady zaczyna Pärnu.
  • Pärnu City Museum – główne muzeum wsi. Zdarza się, że są ułożone bardzo niezwykłą wystawę. Na przykład, ekspozycja poświęcona Alco-kultury. Instytucja prezentuje 11 wieków historii tego obszaru.
  • kąpiele błotne Parnu – symbol wsi jako dzielnicy uzdrowiskowej. Znajdź ten budynek może być obok plaży. Tutaj co roku przychodzą do tych, którzy chcą poprawić zdrowie i po prostu wdychać czyste morze powietrza.
  • "Endla" teatr. Instytucja powstała w 1911 roku. Potem było na Rüütli Square, gdzie teatr „Pärnu” działa dzisiaj. „Endla” ucierpiała w czasie II wojny światowej. W 1967 roku zbudowano nowy budynek „” teatr Endla zniszczona w centralnym placu miasta.

Oto przybliżona Lista atrakcji Parnu do odwiedzenia podczas pobytu w tym wspaniałym mieście.