298 Shares 7857 views

Trout Farm (Abchazja): ciekawe o hodowli ryb

W sąsiedztwie rzeki Czarnej w ciągu ostatnich kilku dekad jest pstrągarnia w dawnych czasach, zapewnia całą czarnomorskie produkty rybne Breg ZSRR. Obecnie baza jest siedliskiem hodowli ryb, ale nie działa z pełną mocą.


Co ciekawe pstrągarnia?

Po zwiedzeniu farmę pstrągów (Abchazja, powiat Gudauta), można podziwiać niesamowite krajobrazy u źródeł rzeki Czarnej (Mchishta). Tutaj turyści mogą obserwować, jak potężny rzeka rodzi, którego wody są wrzącej pstrąga i łososia, aktywnie tarła.

Pośpiech w górę rzeki, można zobaczyć wypływającego strumienia rockowej. Naturalny kompleks skalny klasztoru składa się z wielu komórek, wyryte w kamieniu skał setki lat temu. Strome zbocza rzeki Czarnej, na obszarze, na którym znajduje się gospodarstwo pstrąga (Abchazja) przyciągają wspinaczy, fanów sportów ekstremalnych.

Wzdłuż brzegów rzeki wzrosła bukszpan. The Grove są wyposażone siedząc obszary w formie pawilonów. Tutaj można zjeść obiad ze świeżych ryb złowionych, cieszyć obecne Khachapuri Abchazji.

Trout Farm w historii

Abchazja, wraz ze wszystkimi jego atrakcjami – miejsce stałego badań archeologów i historyków. Badania odżywianie wystarczy. Dolina rzeki Czarnej obfituje w ciekawą atrakcją turystyczną, a gospodarstwo bardzo pstrąg (Abchazja) słynie z faktami historycznymi.

Chernorechenskoye gospodarka – tak w czasach sowieckich był nazywany bazy ryb, które są zaangażowane w uprawie elitarnych odmian ryb. Eksperci i naukowcy z całego Związku tu zgromadzonych do badań. Pstrąg wykonane na skalę przemysłową, a ryby są eksportowane. Ponadto dostawy produktów rybnych w sanatoriach i ośrodkach w kraju.

Podczas wojny oznaczał spadek o gospodarce ze względu na brak środków i paszy dla stada. Pod koniec działań wojennych zdolność produkcyjna wzrasta, ale nie wraca do poprzedniego poziomu.

Piętnaście stawy zamieszkane przez ponad dwa tysiące ryb – dzisiaj jest to pstrągarnia (Abchazja). Jak dostać się do bazy? Musisz wyjść Pitsunty wschód od nie więcej niż 20 minut. Z dużego miejskiego centrum Gudauta głównej autostrady M27 dla Hypstoy, kilka kilometrów od miasta, trzeba skręcić w prawo, a potem prosto do bazy.

Wycieczki do podstawy i lokalnych atrakcji pstrąga

Jeśli odpoczywać dziki nie jest imponująca, a następnie udać się do wycieczki z przewodnikiem do rzeki Czarnej. Program obejmuje wizytę w gospodarstwie pstrąg, starożytny klasztor skały, pola Lyhnashta Temple IX wieku, który jest uważany za zabytek architektury średniowiecznej architektury chrześcijańskiej.

Wspinaczka na wzgórze nad klasztorem, można być świadkiem niesamowite krajobrazy Mchishta Dolina, a nawet dotykać oczu z białymi szczytami gór Bzyb Ridge.

Historycy twierdzą, że średniowieczny klasztor ascetycznych mnichów odkryto zupełnie przez przypadek i stał się prawdziwym odkryciem dla historyków i archeologów. Co ciekawe, oświadczenie o kompleksie znajdują się tylko w historycznym wydaniu – „W świecie zabytków Abchazji” książki Yuri Woronow

Innym niesamowite miejsce, w pobliżu którego znajduje się pstrągarnia (Abchazja) – w tym samym kompleksie Polana Lyhnashta Templariuszy. Erekcja sięga X wieku. Raz na tym miejscu istniała starożytna świątynia pogańska, jak twierdzą historycy. Ogólne zespół kompleksu, ściana z kamienia i wyposażenia wnętrz przetrwały do dnia dzisiejszego. Na lewo od świątyni można zobaczyć ruiny murów ceglanych kaplicy, wybudowanych w czasach rewolucji abchaskiego.

Dlaczego warto odwiedzić rybołówstwa

Wybierając taką propozycję, turysta jest zwycięzcą: dla niskiej cenie, tylko 600 rubli (koszt objazdu), klient otrzyma usługę przewodnicką, bilety wstępu do atrakcji turystycznych.

Zwiedzanie trwa od 9:30 do 18:00 i odbywa się raz w tygodniu w środy i soboty.

Oprowadzanie na farmie pstrągów (Abchazja) – jeden z najbardziej zabawnych wycieczki. krzewy bukszpanu, atrakcji kulturalnych i architektonicznych, historii i przyrody, klasztory skalne – to wszystko będzie można zobaczyć na drodze do hodowli pstrągów, a ponadto, aby odwiedzić te same łowiska i poznać historię jej powstania i jej roli w życiu Abchazji w latach Związku Radzieckiego.

Turyści przyjeżdżają tu, że powinni odwiedzić farmę pstrągów. Abchazja (obraz jest show) – miejsce wielkiej urody, również tutaj można spróbować połowu ryb i złapać stosuje się do przygotowania. Tsar ryba gotowana z warzywami i przyprawione z pikantnymi przyprawami, a na dodatek kieliszek wina – co może być lepiej? Wszystko to zapewni Abchazji pstrągarnia. Opinie zadowolonych użytkowników potwierdzają, że jest to miejsce, aby być na podróżnika mapy.

wiza grecki
309 shares 5181 views
Słynne kluby Mińsk
573 shares 6965 views