450 Shares 2820 views

Słynne rosyjskie więzienia – „Sailor cisza”

Peter I na prawym brzegu rzeki Yauza złożonym żeglarza Colony. Fakt ten dał nazwę ulicy, która leży równolegle do rzeki. I od czasów Katarzyny II mieszkał tam-starców, dom zaczęto nazywać marynarzem. Mieszkańcy próbowali zachować spokój i osób starszych Almshouse podjętej cicho. Więc w imię ulicy, aby dodać jeszcze jedno słowo. A teraz został wezwany marynarski Wycisz. Później było tu więzienie, popularnie znany jako „Sailora ciszy”.


ojcowizna

Prison „Żeglarza cisza” sięga 1775 roku. Następnie, przez dekret Katarzyny II w miejscu, gdzie dziś jest centrum zatrzymań, dom został otwarty pod ochroną Spółkę na cele charytatywne „prederzostnyh”. Jak zwykle w rosyjskich więzieniach, a później, Kościół prawosławny, „Wszyscy, którzy Sorrow” został konsekrowany w 1850 roku w tym budynku, a w XX wieku pojawiły się dzwonnica.

Dom dla „prederzostnyh” w swoim pierwotnym stanie istniał stosunkowo krótkim czasie. Już w 1870 roku został przemianowany instrumentu Moskwa poprawek. Nowy obiekt został zaprojektowany dla 150 kobiet i 300 mężczyzn. Celem więzienia został ogłoszony „dać w ręce rzemiosła mieszadła znane.” Hołota z kolei uważany więźniów – drobnych przestępców, złodziei, oszustów.

Stopniowo rozszerzył obszar więzienia. W 1912 roku architekt B. A. Alberti budynki nowego więzienia zostały zaprojektowane i zbudowane. I przez 1917, agencja zbankrutowała.

W 1918 roku, więzienie ponownie doznał rodzaj reformacji. W instytucji, na podstawie istniejących instytucji poprawczych, Departament Centralny karnej NKJU powstał reformatora. Był to rodzaj zakładu karnego z błędu medycznego i pedagogicznego. Robimy to w treningu, reedukacji i przygotowania do życia młodych ludzi w wieku 17 do 21 lat pracy. Jednak reformatorzy obsługiwane przez krótki czas. W ciągu 11 miesięcy, w 1919 roku, przestał istnieć.

Danych archiwalnych, sama historia więzienie „Żeglarza cisza” rozpoczęła się pod koniec 1946 roku. Na miejscu obecnego izolatora był Kozhevnicheskaya kolonią. Ponieważ kolonia dla dzieci od 1945 zaczęła przekształcać, na jego bazie powstała Prison numer 14 w Urzędzie MSW w regionie moskiewskim.

rekonstrukcja

Począwszy od 1947 roku, na terytorium dwóch instytucji były wrażliwe strony, pierwsze i drugie obudowy, odpowiednio. Prison „Milczenie Żeglarza” w tym samym czasie może zająć ponad 2000 więźniów. Ponadto w placówce były również budynki gospodarcze:

 • kotłownia, która nadal działa dzisiaj;
 • zbudowany z drewna budynek mieszkalny koszary, pracowników kierowanych;
 • Podawanie obudowy;
 • baraki dla pracowników.

Spacery więźniów wyposażone w specjalne obszary na terenie stoczni usług. Przyjemność stoczni miał wygląd koła, wzdłuż obwodu zamkniętego przez drewniany płot. Strażników na wieżach i na zewnątrz przeprowadzono wojsk wewnętrznych z podziałem Moskwie Bogorodsk.

Nieco później, w 1949 roku, został zbudowany trzeci budynek dla utrzymania więźniów. Miał status specjalnego więzienia i miał własne wejście (od szpitala psychiatrycznego numer 3), a także ich przełożonych i indywidualnej ochrony. Korzystnie w nim uwięziony do czasu trybunał nazistowski skazany przestępców i działa w Specjalnej Ministerstwa Technicznego Biura Spraw Wewnętrznych (wynalazców, projektantów i inżynierów). Ludzie są w więzieniu były nazywane „biura kowbojskie”. Życie szczegółowo w jednym z tych „sharashek” umiejętnie opisał w swojej książce „The First Circle” Aleksandr Sołżenicyn Isaakievich.

Od początku 1950 roku, na dwa lata, budynek administracyjny konwertowane więzienie. Pierwszy i drugi reżim obiekty uzupełnione 4. i 5. piętra i ćwiczenia stoczni. Dotychczas skazany nosić dojść na terytorium tych sądów, znajduje się na dachach budynków.

Podczas wczesnych lat 50-tych ubiegłego wieku, decyzje administracyjne, które dzielą te instytucje w mieście i regionalnym, pociągnęło za sobą konieczność rozbudowy więzień numer 14. W związku z tym, że została zmieniona liczbę więzienia 1, lepiej znany wśród ludzi jako więzienie, „Sailor cisza ".

Po śmierci Berii L.P. od 1953 W przypadku, gdy ilość 3 osadzonych młodocianych. Służba Więzienna zapewnia szkolenia dla młodzieży (więźniowie mieli możliwość uzyskania wykształcenia średniego), zatrudnienie – młodocianych więźniów pracujących w warsztatach w więzieniu, koperty, produkowanych zabawek choinkowych i innych dóbr konsumpcyjnych. Zarobione pieniądze można wydać na ich potrzeby, pozyskując w stajni dostępnych produktów. więzienie dzieci trwała do 1997 roku. Po zdecydowano się trzymać przebudowę i naprawę trzeciego ciała. Aw 1999 roku został gruźlicze dział w szpitalu więziennym.

Ten sam szpital dla więźniów mieści się w wyremontowanych i odnowionych budynków mieszczących byłych funkcjonariuszy więziennych. Instytucja służy nie tylko „marynarski Silence”, ale wszystkie aresztach w Moskwie. Szpital ma około 706 łóżek szpitalnych (COTS).

W ostatniej dekadzie w „Sailora Silence” jest stale prowadzone różnych prac budowlanych i remontowych:

 • w 1997 roku, na zlecenie działu wyżywieniem (wyposażona w nowoczesny sprzęt);
 • 1987 – CTP;
 • Pierwszy 90 odnowiony trzecią obudowę;
 • w połowie 2000 roku promował pierwszy gruntowny remont obudowy więzienia
 • zgodnie z przepisami sanitarnymi, aparaty wyposażone dla skazanych i niedoświadczony;
 • jardów ćwiczenia są pokryte dachem;
 • dzisiaj przeprowadził gruntowny remont drugiego budynku więzienia.

Według kierownictwa Służby Więziennej, są stale prowadzone niezbędne prace w celu wsparcia tworzenia budynków w dobrym stanie. Dziś jest więzienie „Milczenie Żeglarza” składa się z 7 budynków.

Areszt Śledczy numer więzienny 1 FSIN Rosja

Oficjalna data powstania aresztu numer centrum 1 uwierzyć 1 września 1985 r. Postanowieniem ZSRR MSW numer centrum zatrzymań 1 na podstawie siódmego budynek został ustanowiony reżim więzienie. Ludzie węża dłuższego czasu instytucja ta była nazywana „marynarski Silence”. Adres: Moskwa, żeglarz Milczenie st, dom 18. Znajduje się on w dzielnicy Wschodniej stolicy. Łączna powierzchnia instytucji – 41,438 tys. m.

Początkowo limit więźniów, które mogą obejmować więzienia nie przekraczała 200 osób. Więzienie zostało przeznaczone do izolowania okres dochodzenia i procesu osób, dla których konieczne było przyjęcie rygorystycznych środków nadzoru.

W 2001 roku, koncentrując się na międzynarodowych standardach dotyczących wielkości powierzchni na jednego zawartego w konkluzji, że ogranicza się do wypełnienia w więzieniu.

Ale, niestety, praktycznie zasady nie są przestrzegane. Według oficjalnych danych, liczba areszt 1 jest przeznaczony dla 2013 osób, ale rzeczywista zawartość przekracza tę wartość o 21,3% i wyniosła 2441 osób.

Obecnie, mając łańcuch zmiana nazwy przez wszystkie lata swojego istnienia, instytucja Służby Więziennej został przemianowany na Federalną państwowego instytucji „liczba zatrzymań 1 Federalnej Służby Więziennej Rosji” (skrót PKU więzienie-1 FSIN Rosji).

W uzupełnieniu do więzienia 1, Moskwa ma siedem innych ośrodkach przetrzymywania. Wśród nich są przynajmniej dobrze znany „Butyrka” i „Lefortovo”.

Znani więźniowie

Nic dziwnego, że siedziba jednego z najbardziej znanych rosyjskich więzieniach była Moskwa. „Sailor cisza” – ścisły reżim obiektu. W ciągu całego okresu jego eksploatacji oficjalnie znany tylko trzy przypadki udanej ucieczki:

 • 05 czerwiec 1995 – uczestnik jednego z gangów A. V. Solonika;
 • 02 maja 2004 – Ucieczka obywateli S. Ershov, który został zatrzymany na jeden dzień;
 • 07 maja 2013, w porozumieniu z pracownikiem aresztu, prowadził złodziejem i mordercą O. Topałow był też później aresztowani.

Lista znanych więźniów, którzy akurat odbywać karę w „Ciszy Sailor” jest wystarczająco duża. Wśród nich – radzieckie politycy Yanaev G. I. i Yazov D. T., przedsiębiorców Lebiediew P. L. i Hodorkovskiy M. B., Mavrodi SP i wiele innych.

nowoczesność

Dziś jest więzienie „Milczenie Żeglarza” warunkowo otwarty do mediów i różnych organizacji publicznych. Okresowo, nie odbywa się coś w rodzaju wycieczki zaprojektowane, aby pokazać życie i warunków przetrzymywania więźniów.

Oczywiście podczas takiego wydarzenia pokazują gościom najlepsze kamery, wypoczynku i tak dalej. W przeciwieństwie do tego, od czasu do czasu w mediach pojawiają się doniesienia o łamaniu praw więźniów, nieprzestrzegania zasad aresztu, głodówek, zamieszek, próby ucieczki, śmierć i inne nieprzyjemne chwile, które pozwalają nam sądzić, że nie jest tak gładka w liczbie więzienia 1. a te minusy obserwowane nie tylko przez treść więźniów. Tak, mniej więcej rok temu, nie było informacji, że redukcja zatrudnienia pracowników Federalnej Służby Więzienne doprowadziło do znacznego zmniejszenia ich. Doprowadziło to do powstania lęku ze strony Straży Więziennej numer 1. Jako uznany przez pracowników służby penitencjarnej, z powodu redukcji pracy strażników było po prostu zbyt niebezpieczne.

W takich okolicznościach należy stwierdzić, że więcej niż jeden rok zostanie przeznaczone na wprowadzenie stanu rosyjskich więzieniach do standardów międzynarodowych.