285 Shares 6113 views

Kara za st.175 kodeksu karnego. Nielegalne transakcje finansowe

Fakt, że biorąc ktoś jest zły, wiedzą niemal wszystko. To powiedzieć rodzicom dzieci w bardzo wczesnym wieku. Dla tych, którzy nie uczą się w czasie do tej nauki, istnieje odrębna pozycja. 175 Kodeksu Karnego.


sos

Wiele osób marzy o jeden dzień obudzić się najbogatszym człowiekiem na świecie. Ale nie każdy jest gotowy, aby przejść do tej zbrodni. Ci, dla których nie ma elementarne zasady moralne powinny być prędzej czy później odpowiedzieć za swoje działania na podstawie art. 175 Kodeksu Karnego.

W sytuacji, gdy dana osoba chce sprzedać coś bez jej słusznych praw, on popełnił przestępstwo. Prawnicy nazywają to sprzedaż nieruchomości, która świadomie uzyskanych za pomocą karnych. W skrócie, kradzieży. W tym celu może on być pociągnięty do odpowiedzialności na podstawie art. 175 Kodeksu Karnego. A co z kupującym, który zgodził się na zakup przedmiotu, znając jego karalności? Oczywiście, jest on również winny. Zdając sobie sprawę, że nielegalnej transakcji niedoszły sprzedawca postanowił uzyskać korzyści dla siebie. Oczywiste jest, że będzie musiał zapłacić za to, co jest znacznie poniżej jej rzeczywistej cenie. Po sprzedający będzie chciał to zrobić szybko i bez pytania. Poprzez swoje działania, obejmuje złodzieja i staje się jego wspólnikiem. Kara „przedsiębiorcy” Jak przewiduje art. 175 Kodeksu Karnego. W rezultacie, obie strony są winne i muszą odpowiadać przed prawem.

fakty:

W celu stosowania niniejszego artykułu, trzeba mieć najważniejszą cechę – przedmiot przestępstwa, które jest bardzo właściwość, że próbował sprzedać. To może być cokolwiek, z wyjątkiem metali szlachetnych, materiałów niebezpiecznych, narkotyków i broni. Dla handlu tych przedmiotów jest karane przez Kodeks Karny dla innych przedmiotów. W tym przypadku mówimy o transakcji, gdzie jedna osoba dostał karnej za pośrednictwem nieruchomości i chcą go sprzedać. Drugi, ze swej strony, jest gotowy, aby go kupić, pomimo faktu, że w rzeczywistości, staje się przedmiotem przestępstwa.

W czasie obowiązywania umowy, nawet nie myśleć. Może zarówno wspólnikiem nawet świadomi, że nie jest sztuką. 175 h. 1 kodeksu karnego, ale chciwość ma swoje przyczyny i uczynić missteps. Istnieją sytuacje, które wcześniej skradzione przedmioty są wysyłane do kogoś jako prezent lub działają jako spłaty długu. Wynika z tego, że nie tracą swoją tożsamość. Wyjątkiem może być fakt, że obiekty są podane na czas z obowiązkiem powrotu. Tutaj jest fakt, nie ma stałego posiadanie, który całkowicie zmienia cały obraz.

nagroda

Wynik końcowy jest w każdym przypadku werdykt. Art. 175 kodeksu karnego przewiduje dla danego naruszenia następujących kar :

  1. Jako część 1 na nieruchomości, która była umowa przedwstępna, sprawcy można uzyskać: grzywnę w wysokości 40.000 rubli. do wszystkich rodzajów dochodów w okresie trzech miesięcy do 480 godzin obowiązkowych, do dwóch lat naprawczych i do trzech lat pracy przymusowej, a także utraty jego wolności na trzy lata.
  2. Część 2 dotyczy przypadków, w których grupa osób działających w umówionym planu (Umowy). Ponadto przedmiotem przestępstwa jest olej (lub ich produkty), samochodów lub innych drogich rzeczy. Tu kara bardziej rygorystyczne. Oprócz ograniczonej wolności do 3 lat, można uzyskać sześć miesięcy aresztu, 5 lat pracy przymusowej, wysokie grzywny – od 80 000 rubli. i maksymalnie sześć miesięcy od dochodu.
  3. Część 3 stosuje się w przypadkach, gdy wszystkie opisane wcześniej działania zostały przeprowadzone przez zorganizowaną grupę, albo człowiek, który doprowadził do tego zastosowania swojego oficjalnego stanowiska. Tutaj określenie pracy przymusowej może być do pięciu lat z możliwością częściowego pozbawienia wolności. Możliwe jest również kara, analogiczny do opisanego w części 2 za wyjątkiem ewentualnych dodatkowych dwóch lat pozbawienia wolności.

Niektórzy uważają, że każdy z tych kar zbyt miękkie, ale prawo musi zawsze być humanitarny i aby uniknąć niepotrzebnego okrucieństwa.