349 Shares 7432 views

Biosystem – to … Ciało jako biosystem

Biosystems – złożona sieć biologicznie odpowiednich organizacji, od globalnego do sub-atomowych. Odzwierciedla to Conceptual ilustracją wielokrotnego systemu hodowlanego w naturze – populacjach organizmów, narządów i tkanek. Mikro- i nanoskopowych systemy skali są przykładami komórek biologicznych, organelli wielkocząsteczkowych kompleksów i szlaków regulacyjnych.

Ciało jako biosystem

W biologii, organizm jest każdy przylegający układ dziennym, a także zwierzęta, rośliny, grzyby, pierwotniaki i bakterie. Wszystkie znane rodzaje stworzeń na Ziemi są w stanie w pewnym stopniu do reagowania na bodźce, reprodukować, rosnąć, rozwijać się i samoregulacji (homeostazy).

Organizm biosystem składa się z jednej lub więcej komórek. Większość organizmów jednokomórkowe jest skali mikroskopowej, a więc należą do mikroorganizmów. Ludzie – to organizmy wielokomórkowe , składające się z wielu bilionów komórek pogrupowanych w wyspecjalizowanych tkanek i narządów.

Wielość i różnorodność systemów biologicznych

Szacunki dotyczące liczby nowoczesnych rodzajów Ziemi wahają się od 10 do 14 milionów, z czego tylko około 1,2 miliona zostały formalnie udokumentowane.

Termin „organizm” bezpośrednio związane z określeniem „organizacji”. Może być zdefiniowana jako zespół cząsteczek, które działają jako mniej lub bardziej stabilną całość, która wykazuje właściwości życia. Ciało jako biosystem – jest każda struktura życia, takich jak roślin, zwierząt, grzybów lub bakterii, które mogą rozwijać się i namnażania. Wykluczone są wirusy i ewentualnych nieorganicznych antropogenicznych formy życia, ponieważ zależą one od biochemicznego mechanizmu komórki gospodarza.

Ciało ludzkie jako biosystem

Organizm ludzki może być również nazywany Biosystem. Jest to całość wszystkich narządów. Nasze ciała składają się z szeregu systemów biologicznych, które wykonują określone funkcje niezbędne do codziennego życia.

 • Pracę układu krążenia jest przeniesienie krwi, substancji odżywczych, tlenu, dwutlenku węgla i hormonów do narządów i tkanek. Składa się z serca, krwi, naczyń krwionośnych, tętnic i żył.
 • Układ pokarmowy składa się z szeregu połączonych ze sobą ciał, które pozwalają organizmowi wchłonąć i trawienia pokarmu, a także zajmuje się zarządzaniem odpadami. Obejmuje ona w jamie ustnej, przełyku, żołądka, jelita cienkiego, okrężnicy, odbytnicy i odbytu. Wątroba i trzustka również odgrywają ważną rolę w układzie pokarmowym, ponieważ produkują soki trawienne.
 • Układ hormonalny składa się z ośmiu dużych gruczołów wydzielających hormony do krwi. Hormony te z kolei podróż do różnych tkanek i regulują różne funkcje organizmu.
 • Układ odpornościowy jest obrona organizmu przed bakteriami, wirusami i innymi szkodliwymi patogenami. Obejmuje ona węzły chłonne, szpik kostny, śledzionę, białe ciałka krwi i limfocyty.
 • Układ limfatyczny zawiera węzły chłonne, kanały i naczynia krwionośne, a także odgrywa rolę jako mechanizmy obronne organizmu. Jego głównym celem – jest stworzenie i przenieść limfę, płyn zawierający wyraźne białe ciałka krwi, które pomagają organizmowi zwalczać zakażenia. Układ limfatyczny także usuwa nadmiar płynu limfatycznego od tkanki ciała i odsyła go do krwi.
 • Układ nerwowy steruje zarówno dobrowolne (na przykład świadomą ruch) oraz działania mimowolnych (np oddechów) i wysyła sygnały do różnych części ciała. Centralny układ nerwowy zawiera mózg i rdzeń kręgowy. Obwodowy układ nerwowy składa się z nerwów, które łączą każdą część ciała do ośrodkowego układu nerwowego.
 • Układu mięśniowego ciała składa się z około 650 mięśni, które pomagają w ruchu, krążenia i wykonać szereg innych funkcji organizmu.

 • Układ rozrodczy pozwala ludziom rozmnażać. Męska układ rozrodczy obejmuje penisa i jąder, które produkują plemniki. Żeński układ rozrodczy składa się z pochwy, macicy i jajników. W momencie poczęcia, bezpiecznik plemnika z jajem, który tworzy zapłodniona komórka jajowa, która rośnie w łonie matki.
 • Nasze ciała są obsługiwane przez układ kostny, składający się z 206 kości, które połączone są ścięgna, więzadła i chrząstki. Szkielet nie tylko pomaga nam się poruszać, ale jest również zaangażowany w produkcję krwinek i magazynowania wapnia. Zęby są również częścią układu kostnego, ale oni nie liczą się kości.
 • Układ oddechowy jest w stanie odbierać istotną tlenu i usuwania dwutlenku węgla w procesie, który nazywamy oddychaniem. Składa się głównie z tchawicy, płuc i przepony.
 • Układ moczowy pomaga wyeliminować odpady produkt o nazwie mocznika z organizmu. Składa się on z dwóch nerki, dwie moczowodu, pęcherza moczowego, cewki moczowej i dwóch mięśni zwieraczy. Mocz jest wytwarzana w nerkach, porusza się w dół moczowodów do pęcherza i wychodzi z korpusu przez cewkę moczową.
 • Skóra jest największym organem ludzkiego ciała. Chroni nas przed światem zewnętrznym, bakterii, wirusów i innych patogenów, jak również pomaga regulować temperaturę ciała i eliminacji odpadów poprzez pocenie się. Oprócz skóry, system integumentowy obejmuje włosy i paznokcie.

narządy Vital

U ludzi istnieje pięć żywotne narządy, które są niezbędne do przeżycia. To mózg, serce, nerki, wątroba i płuca.

 • Ludzki mózg jest centrum sterowania ciała odbierania i wysyłania sygnałów do innych narządów w układzie nerwowym i przez wydzielane hormonów. Jest on odpowiedzialny za nasze myśli, uczucia, wspomnienia i ogólnego postrzegania świata.
 • Ludzkie serce jest odpowiedzialna za pompowanie krwi w całym organizmie.
 • praca nerek jest usuwanie odpadów i dodatkowych płynów z krwi.
 • Wątroba wiele funkcji, w tym detoksykacji szkodliwych chemikaliów załamania filtracji krwi, leki wydzielanie żółci i wytwarzania białek dla krzepnięcia krwi.
 • Płuca są odpowiedzialne za usuwanie tlenu z powietrza, którym oddychamy i przeniesienia go w naszej krwi, gdzie może on być wysłany do naszych komórek. Płuca również usuwać dwutlenek węgla, który wydychamy.

Ciekawostki

 • Organizm ludzki zawiera około 100 bilionów komórek.
 • Przeciętny dorosły robi 20.000 oddechów dziennie.
 • Codziennie 200 pąki potraktowano kwartyl (50 galonów) do filtrowania krwi, około 2 litry wody i odpadów.
 • Dorosłych ludzi wydzielają około jednej czwartej do połowy (1,42 litra) moczu codziennie.
 • Ludzki mózg zawiera około 100 miliardów komórek nerwowych.
 • Woda stanowi więcej niż 50 procent masy ciała dorosłego człowieka.

Dlaczego ciało nazywa Biosystem?

Żywy organizm jest pewna organizacja żywej materii. Jest Biosystem, który, tak jak każdy inny system, składa się z połączonych ze sobą elementów, takich jak cząsteczki, komórki, tkanki, narządy. Wszystko na tym świecie z czegoś jest określona hierarchia wrodzoną i żywego organizmu. Oznacza to, że cząsteczki są zbudowane z komórek z komórek – tkanki z tkanki – ciał narządy – narządów. Właściwości Biosystems obejmują również powstawaniu, co oznacza jakość pojawienie się nowych funkcji, gdy połączone elementy są obecne i nieobecne w poprzednich poziomach.

Komórkową biosystem

Pojedyncza komórka może być również nazywane kompletnym Biosystem. Jest to podstawowa jednostka, która posiada własną strukturę i metabolizm. Jest w stanie istnieć samodzielnie, rozmnażać się i rozwijać swoje własne prawa. W biologii, istnieje cała sekcja poświęcona jego studiów, zwany cytologia i biologii komórki.

Cage – elementarny układ dzienny, który obejmuje poszczególne składniki, które mają szczególne właściwości i wykonywania swoich obowiązków.

złożony system

Biosystem składa się z tego samego rodzaju żywej materii z makrocząsteczek oraz populacji komórek i ekosystemów. Posiada następujące poziomy organizacji:

 • Poziom genowej;
 • Poziom komórek;
 • narządy i układy narządów;
 • organizmów i systemów;
 • Systemy ludności i ludności;
 • społeczności i ekosystemów.

składniki biologiczne różnych poziomach organizacji w określonym celu interakcji z przyrody nieożywionej, energia i inne czynniki abiotyczne i substancji. W zależności od skali, różne systemy są przedmiotem różnych dziedzin. Geny zaangażowane w genetyki, cytologia komórka rozważenia. Organy nabiera fizjologii. Ichthyology bada organizmy, mikrobiologia, ornitologia, antropologii i tak dalej.