771 Shares 4278 views

Uchwyt montażowy – nieodzownym metiz

Podczas budowy, remontu, budowy różnych struktur często po prostu nie może obejść się bez wielu formy i funkcji sprzętu, co znacznie ułatwi większość pracy.


zespół zasilający (osprzętu)

W sensie ogólnym, te samochody są jednym z elementów sprzętowych różnych systemów podnoszących. Istnieje ogromna liczba różnych konfiguracji i w kształcie wsporników montażowych. Służą one do mocowania kabli, sznurów i łańcuchów, jako rozłączalne. Trzyma go w postaci pętli metalowych, której oba końce są połączone z palca / PIN (poprzecznicy). Taki uchwyt montażowy wyróżnia się następującymi kryteriami:

  • W formie: istnieje bezpośredni, D i U-kształtne sprzętu. Nie jest również rzadkością w kształcie „omega” greckiej litery. W Rosji, na przykład sprzęt jest nazywany „omega-shaped” i oznaczone literami „Si”. wsporniki proste wskazanie symbolu „CA”.
  • Przez celu, który zależy od gatunku stali stosowanej. Tak więc, na sprzęcie ogólnego przeznaczenia stosowane Klasa 2 stal. Podnoszący jarzmo jest wykonany z metalu, z 8 do 10 grup. Te ostatnie są używane do przemieszczania i podnoszenia, podnoszenie urządzeń produkcyjnych.
  • Według typu palca (PIN), śruby ze wsporników rozróżnienie elementów poprzecznych i ze śruby i nakrętki bezpieczeństwa.

Najczęściej powierzchnia wyrobów metalowych cynku i kołka barwione. Zespół wspornika jest takich rozmiarów, że ma przekrój o średnicy palca. Różnorodność tego rodzaju produktów sprzętowych jest bardzo trudne do zrozumienia, ale istnieje kilka gatunków, które są znane niemal każdemu.

uniwersalny uchwyt

Sprzęt ten produkty nie są przeznaczone do podnoszenia ładunków. jest wykonany w postaci podłużnego podkowy, których końce są połączone za pomocą elementu poprzecznego. Taki uchwyt może być w różnych rozmiarach (od 5 do 38 mm). Są sprzętu, w zależności od wielkości, mają różne obciążenie niszczące, wyrażoną w kilogramach. Tak więc, najmniejszy zespół wspornik nie może wytrzymać obciążenie 0,4 kg, a największe mogą bezpiecznie pracować do 25 kg.

zacisk

Jest jeszcze inny uchwyt montażowy, często zwany zacisk. jego głównym Funkcja jest zamocowanie przewodu kołnierzy. Głównym celem jej stosowania – odbiór pełnego hermetycznego uszczelnienia, jak również trwałe przeguby. Wspornik montażowy, którego cena zależy od wielkości zapięcia i materiału zużytego do jego produkcji, ma trzy wielkości: M8, 10, 12. Jest on używany do zamocowania profili z prętów (belek stropowych), bez spawania i wiercenia. Wsporniki te są mocowane na belce i połączyć je z konstrukcji nośnej za pomocą gwintowanego pręta. Często więcej związków zabezpieczających stosowane są coraz pasek zabezpieczający. zacisk cena M8 50 szt. wielokrotność średnio 1,5 euro. Największy koszt sprzętowa już w 3 euro tego typu.

GOST „Staples montażu” i jest najprostszym sprzętu w swoim rodzaju – SMM-25. Są one przeznaczone do montażu w powierzchni różnych przewodów i kabli, w zależności od ich średnicy wewnętrznej.