329 Shares 5902 views

Piwonie: uprawa delikatnych kwiatów

Piwonie, których uprawa przynosi tylko zabawa, bardzo lubiący ogrodników. Są one popularne na całym świecie roślin. Ich piękno, wspaniały smak i prostota przyciągają niemal wszyscy. Zaskakujący fakt, ale piwonie mogą rosnąć w jednym miejscu przez sto lat! Tylko jedną wadę – szybko więdną. Nie mam czasu, aby podziwiać piękno i opadłe płatki …

Rodzaj wieloletnich roślin zielnych z rodziny Ranunculaceae – piwonii. Rosnące zaczęli dawno temu. Większość odmian (a jest ich około 45 000) pochodzą z molochnotsvetkovogo piwonii, zwany Chińczycy. Wszystkie z nich są podzielone na podwójne, półpełne i proste. Ich duże kwiaty – nawet do 20 cm średnicy, regularne, biseksualistów, mają piękny delikatny smak. Liście są alternatywne, duży, dwu- lub trizhdytroychatye.

Piwonie posadzone na początku września (dostępny pod koniec sierpnia), więc mieli czas na korzenie na zimę. Kwitnie w maju i czerwcu. Rośnie dobrze na glebach gliniastych luźne. Pożądane jest, fabuła nie było światła słonecznego i wody podziemne (umrą piony). Korzenie przenikają głęboko w ziemię, tak aby otwór do sadzenia trzeba głęboki – do 70 cm odległości między krzewami. – Jeden metr. Wiadro ziemi muszą być mieszane z próchnicą i 100 g wapnia i 500 g popiołu. Na dnie wykopu położyć nawozu 10 cm, a następnie wlano jego ziemi (piłkę do 20 cm) i zamknięto. Ponadto wytwarzać wlewa ziemi kopiec i ostrożnie przelewa się czystą wodę z konewka. Tak więc ziemia jest dobrze zagęszczony. Na środku wzgórza umieścić tuleję tak, że nerki prawej w górnej części jamy. Potem zasnąć korzenie pod ziemią. Następnie trzeba szorować obficie podlać. Ważne jest, że po posadzeniu nerki nie były niższe od krawędzi wykopu, ponieważ zbyt głębokie sadzenie długo nie można zadowolić ich kolory, lub nie kwitną.

W zimie, konieczne jest, aby ukryć piwonie. Uprawa i opiekę nad nimi nadal wymagają uwagi. Dlatego też, w zimnie lepiej jest pokrycie suchych liści lub gałęzi świerkowych (warstwa do 30 cm). Pokrywa sprężyna delikatnie usunięto, a po pierwsze bakterie prowadzi karmienia dziewanny roztwór lub odchodów ptasich. Drugi góry opatrunek – w tworzeniu pączków, trzeci – po kwitnieniu.

Podlewanie jest bardzo ważne dla pionów. Dlatego, dopóki późną jesienią powinny być zaopatrzone obficie wodą, a następnie nieco proryhlyat (5-7 cm).

Aby propagować piwonie, rośnie ich w dużych ilościach zaczyna się wyrwy. Robią to, co 5-8 lata. W sierpniu krzewów głębokiego rowu nie bliżej niż 50 cm od środka, podnieś je delikatnie ogród widelca lub łopatę i usunięte. Następnie płucze się wodą i zmielonych korzeni u usunięto i oddzielono tuleję. Podziel się najlepszy nóż z ostrym końcem i stałym ostrzem. Na każdej z części pozostaną 4-5 łodygi z korzeniami i pąków. Cięcia muszą mieć pewność, aby posypać pudrem węgla drzewnego. Na wstępnie przygotowanych otworach umieścić te nowe krzaki.

Piwonie, co nie jest takie trudne uprawy, hodowla i nasiona. Byli zasiane w łóżku po pobraniu, najlepiej natychmiast. W następnym roku, kiełkują i kwitną w czwartym lub piątym roku.

Popularnie rośnie piwonie drzew. Jest krzewy odporne na zimno, zimowania bez schronienia. Są bezpretensjonalne i odporne na choroby. Dekoracyjne dzięki nietypowym kształcie kwiatów i liści.