556 Shares 4728 views

Zapomniane werbena: uprawa i pielęgnacja roślin

Wśród wielu różnych roślin ozdobnych, są kwiaty, nieznanych wielu ogrodników lub niesłusznie zapomniane. W ten sposób roślina jest werbena, których uprawa zaczęła się w czasach starożytnych. Ludzie od dawna wiadomo o właściwościach leczniczych roślin, a dziś znany jest trochę (o werbena jest wymieniona w serialu „The Vampire Diaries” jako środek do walki z wampirami). Ogrodnicy w 19. wieku przyniósł kilka rodzajów kwiatów podzwrotnikowych Ameryki.

Dziś powszechnie znane nabywa hybrydowy werbena, których uprawa staje się ulubionym zajęciem wielu ogrodników. Hodowlę uzyskane w wyniku długiego i skomplikowanego hybrydyzacji. Zakład przyciąga uwagę soczyste jasnych kolorach kwiatów, które wahają się z czerwonego na niebieski i fioletowy. Istnieją inne kolory i odcienie, nie jest tylko żółty. Można znaleźć dwukolorowych gatunki o białych oczach. W niektórych roślinach kwiaty są zgrupowane w panelu, który może wynosić do 50 jednostek.
Podczas swego czasu z hodowców roślin rozwiniętych różnych odmian, różniących się wysokością, struktury i wielkości kwiatostanów buszu. Dla wielu, problem nie jest już istotne, ponieważ werbena rosnąć pół metra wysokości, z rozprzestrzeniania lub kompaktowej górze.

Także wspólne odmian kanadyjskiego i trudnym werbeny. Te kwiaty są szeroko stosowane w rabatok projektowania, klombów, są pięknie urządzone z balkonem. KANADYJSKIE werbena lekkie pąki karmazynowe, a sztywny – soft bzu-różowym. Dla bukiety doskonalić Buenos Aires werbeny, która zapewnia rosnącą wysokość rośliny ponad metr z pierwotnymi niebiesko-fioletowy (ametyst) Kolor kwiatów.
Wszystkie rodzaje werbeny to wieloletnia roślina, ale uprawiane jako jednoroczne, ponieważ są one bardzo lubi ciepło.

Powielanie wytwarzają nasiona lub sadzonki. Aby uzyskać piękny zdrowy werbena, sadzonka uprawa rozpocząć produkcję pod koniec lutego – początek marca. Aby to zrobić, nasiona są posadzone w przygotowane podłoże dla roślin jednorocznych. Sadzonki pojawiają powolny i chaotyczny, na które potrzebują 10 do 12 dni. Aby przyspieszyć kiełkowanie nasion są ogrzewane przez lampę lub słońcu na 30 stopni. Pudełka z sadzonek powinny być umieszczone w pomieszczeniu, który nie jest niższa niż 23 ° C. Jak sadzonki nie lubią nadmiaru wilgoci, lepiej jest spryskać trochę.

W kolejnym etapie, sadzonki zanurzyć się w oddzielnych pojemnikach. Kiedy się zakorzenić, powinny one prischipnut na wysokości około 7 cm, będzie to wzrost tworzenia pędów werbeny. Gdy sadzenie sadzonek obserwować odstęp co najmniej 20 cm, a między rzędami roślin. Propagowane roślina może i wegetatywnie – przez sadzonki.

W czerwcu, wraz z wieloma innymi rośliny kwitną i werbeny. Kultywowanie kultury w tym okresie, należy wziąć pod uwagę wszystkie zasady technik rolniczych, a następnie kwitnienia będzie kontynuować przez całe lato i jesień. Najlepiej jest, werbeny kwiatów w gorącej pogody na sucho, chociaż skutecznie przenosi i ochłodzono do 2-3 ° C.
Podczas hodowli roślin, nie jest konieczne, aby duże ilości substancji organicznych, zwłaszcza obornika. To powoduje nadmiernego wzrostu pędów kosztem kwitnienia.

Najlepsze miejsca do sadzenia klombów są w pobliżu domu, gdzie słońce jest ciągle obecny. Jest dobrze rozwija werbeny, które produkują rosnących na balkonie, na południu i południowym wschodzie. Aby osiągnąć najlepszą harmonię barw, niebieskie i niebieskie odmian werbeny można łączyć z pomarańczowe i żółte krzewy nagietek, nagietka, tsiny lub dimorfotek i czerwony – z białymi petunie i lwie paszcze.
Z werbeny zrobić wspaniałe bukiety, które długo stały w wodzie. Oni nie tylko zdobią dom, ale będzie to wspaniały prezent.