687 Shares 5605 views

Drzwiczki żeliwne od pieca do szkła

Drzwiczki do pieca ze szkła jest wytwarzany z materiału ogniotrwałego, przez odlewanie i kucie. Produkty popytu fiński, słoweński i produkcji rosyjskiej. Dzięki odpowiedniej kombinacji stali i szkła, możliwe jest niezależna instalacja.

Konieczność drzwi kominkowych

Stali i żeliwa żelazne drzwi do paleniska ze szkłem jest tradycyjnie stosowana w piecach rosyjskich. To przyczynia się do estetycznego przyjemności widząc procesu spalania i pozwala dowiedzieć się o potrzebie kłody okładzin. Działanie pieca w stanie otwartym nie jest zgodny z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego i gospodarki.

Gęsto pokryte klap zwiększenia efektywności zasobów paliw, eliminując możliwość przenikania iskier w przestrzeni życiowej. właściwości uszczelniające zostały osiągnięte za pomocą przewodu żaroodpornej. Uszczelka jest umieszczona między ramą i szybą, co zapobiega możliwości uszkodzenia podczas rozprężania.

Modyfikacje kominowe Drzwi

Drzwi przeciwpożarowe odpowiednio wybrany do pieca ze szkła przedstawiono na krajowym rynku w postaci szkła ceramicznego odpornego na wysoką temperaturę, ramy metalowej ramie lub ramie. Dekoracyjne mozaiki i właściwości dają klocki reliefowe, kuta i odlewów. Ramki malowane są w tradycyjnych odcieniach lub techniki patynowania. Przyciemniane szkło lub witraż stworzyć. Przezroczysta powłoka stosuje się wzory, ornamenty i teksturę elementów.

Jeśli potrzebujesz drzwi żaroodpornej do piekarnika ze szkłem, można dokonać właściwego wyboru wśród popularnych modyfikacji:

 • gładkich;
 • półokrągły, promień;
 • pryzmatyczny;
 • wykusz;
 • prostokątny lub łukowaty wzór.

Ważne jest, aby zdecydować się na sposób otwierania:

 • huśtawka;
 • składane;
 • przesuwnych;
 • produkty do podnoszenia.

Cast iron drzwi ze szkła do pieców różnią się znakomitą jakość i wszechstronne działanie.

atrakcyjne punkty

Innowacyjne rozwiązania wyposażyć ramki szklane drzwi z mocą chłodzenia powietrza na zwiększone zapotrzebowanie na bezpieczne produkty. Aby utworzyć pióro za pomocą materiału o niskiej wartości przewodności cieplnej. Wiele modeli obejmować instalację systemu dmuchanie.

Nowe drzwi do pieców i kominków ze szkłem może zmniejszyć dystans bliżej do rozpalonego pieca. Bezpieczne Pokrycia właściwości przyczyniają się do wygodnego rozmieszczenia struktur w domu z dziećmi. Zawory ze zdejmowanymi uchwytami wykluczyć możliwość dotykania atrakcyjne płomienie.

O szkła żaroodpornego

Technika tworzenia szkła obejmuje kilka etapów: obróbce cieplnej powłoki i kompozycji polerującej. Dmuchanie strumienia gorącego powietrza wytworzonego w poprzednim etapie, eliminując odpryski i pęknięcia. Gotowy produkt charakteryzuje się doskonałą gładkość i przejrzystość.

Wynik podoba wyjątkowe właściwości: drzwi do kuchenek sauny ze szkła mają lepszą charakterystykę estetyczną i odpornego na wysokie temperatury (aż do 900 gr.), Wraz z niskim współczynniku rozszerzalności i kształt integralności. Przyciągają one uwagę wysoki poziom pochłaniania dźwięku i powolnym ogrzewaniu.

Transformacja hartowanego szkła w przezroczystym ceramiczną stanowi pierwszy krok w kierunku realizacji ulgi i powłoki krystalicznej, barwienia. Aby wyłączyć jasne odblaski płomienia, który jest używany w samonośną czyszczenia ma z trudem zauważalny warstwę tlenku metalu. Powłoka może zwiększyć temperaturę wewnętrznej ściany szkła i upadły sadzy całkowicie zniszczony przez płomienie.

Na co zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, czy drzwi zostały stworzone tam dla pieca z szybą z rękami lub zakupione w sklepie firmy, aby uniknąć uszkodzenia ważne jest, aby stosować się do określonego zakresu temperatury podanej w karcie. Żywotność pokazano godzin, w zależności od stopnia włączenia ogrzewania pieca. Grubość szkła zależy od wielkości i pojemności pieca (4-12 mm).

Niezależna kontrola i regulacja płomieni grzewczych może powodować szereg niedogodności. Wybierając produkty z najwyższym wskaźnikiem temperatury granicznej łatwo rozwiązać ten problem. Wysoka popularność ze względu na budowę ciężkich konstrukcji wielowarstwowej. Jednowarstwowe szkło doskonale nadaje się do małych instalacji domowych.

Produkcja żaluzji kominkowych

Wybierając drzwi żeliwny ze szkła do pieców, fiński projekt znanych firm (SVT i PISLA lub HTT) – coś, co warto zwrócić uwagę. Są one sprzedawane pod marką HTT projektu. Wysoka jakość wykonania produktów zagranicznych zapewnia wybór praktycznych produktów z szerokimi kołnierzami.

konstrukcje stalowe zachować swoje właściwości przez dziewicze stosowania farb żaroodpornych. Wadą są wysokie koszty i niedopasowanie w naszej cegły. Pechnikov komplikuje pracę.

W Rosji odlewania piec regulowane PCT RSFR 678-82 z żeliwa szarego GG 15 GOST 1412/79. Produkty są proste wykonanie i niską cenę. produkty słoweńskie ( „Litke”) charakteryzuje się niezawodną i znajomy dla użytkowników domowych projektu.

Instalacja zakończona drzwi

Drzwi montowane na ognisko lub produktów murarskich w gotowej konstrukcji. Podczas montażu pieca zużyte igły z nici 4 wykonanych w roztworze do immuring poziomo pomiędzy cegłami. Rama jest zamocowana w procesie zestalania mieszanki materiału budowlanego.

Jeśli planujesz zainstalować kominek gotowy potrzeba 4 otwory Ø 4 mm. ramy mającej śrub mocujących O 5 mm. Pomiędzy drzwiami i sposobu układania jest wcięciem 5 mm. Jest wypełniona wełny ogniotrwałej. Dla maksymalnych wymagań przeciwpożarowych zgodności jest ważne, aby umieścić podłogę palenisko z blachy (o szerokości 400 mm).

Oddzielnym wejściem do tworzenia pieca

Stopniowe opis procesu:

 • Cięcia narożnik na rysunku i jest wprowadzany do z góry określonego kształtu.
 • Weryfikowane przez ukośną spawanej ramy.
 • Oczyszczone guzki spawania.
 • Zaproponowane ramy skrzydła są umieszczone na metalowej płytce do znakowania wewnętrznego obwodu systemu.
 • Arkusz nałożony nakładania, bez penetracji dymu w pomieszczeniu.
 • Cięcie konstrukcji stalowych wykorzystywanych bułgarski.
 • Zawiasy są przyspawane do ramy, są testowane na wytrzymałość wiązania.

Pozostaje wyeliminować spawanie i spawania uchwyt napływu.

Działanie drzwi kominkowych

W celu utrzymania wyglądu struktury okresowej jest ważne dla eliminacji sadzy z powłoki wewnętrznej. posłużyć jako konwencjonalnych mokrych szmaty i czyszczących bez chloru i ściernych. Prace wykonywane są terminowo iz pełną chłodzenia szkła.