710 Shares 6373 views

Czujniki tlenku węgla dla domów

Czujka dymu i tlenek węgla jest coraz bardziej powszechne. Może być stosowany w celu zapewnienia ciągłego monitorowania niebezpieczne i toksyczne substancje, które mogą być wypełnione pomieszczenia w przypadku pożaru. Sposób montażu takiej sygnalizacji można wyeliminować możliwość wybuchu i rozprzestrzenianie się płomienia, a także zatrucia w imponującej stężenia toksycznego gazu.


Zasada działania

Czujniki CO działa na zasadzie ruchu powietrza przez naturalną konwekcję. Masy powietrza przejść przez czujniki, które są wbudowane w urządzenia. Przez zwiększenie dopuszczalnego stężenia substancji toksycznych alarmowy czujnika CO aktywnego oraz alarm dźwiękowy, bardziej urządzenie jest odłączone od przewodu gazowego, zaczyna się ekstraktorze syreny ostrzegawcze panele świetlne, a sygnał alarmowy jest transmitowany przez kanały komunikacyjne.

pracować szczególnie

Gdy gaz jest ścięte, zaś jego stężenie spada do normalnego sygnałem zatrzymuje się i będą objęte urządzeń pomocniczych. Po tym, to przełącza się z powrotem do normalnego trybu pomiaru. Gdy przyczyną jest rozwiązany, na własną rękę lub z pomocą serwisu gazowej zachodzi potrzeba ponownie i ponownie uruchomić podgrzewanie urządzeń grzewczych.

Różnorodność czujników

Jeśli weźmiemy pod uwagę pomocy tlenku węgla, a następnie, na podstawie ich cech konstrukcyjnych, zazwyczaj są standardowe. Sprzęt posiada element czujnika, który może być wyprowadzone. Urządzenie może być jednoskładnikowe lub dwuskładnikowe. W tym ostatnim przypadku, konstrukcja i kontrola stężenia tlenku węgla. W przypadku urządzeń sterujących jednoskładnikowych odbywa się tylko przez jeden element. Sprzedaży może znaleźć czujnik tlenku węgla, które mają zawartość gazu elementy podpór, mogą być jeden lub dwa z kanałów pomiarowych. Do każdej z nich łączy czujnik kontrolny, który czujnik jest zintegrowany.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o głównych typów czujników gazowych?

Jeśli urządzenie posiada czujnik zdalny, to pozwala właścicielowi na zdalną kontrolę zawartości gazu w odległości, która jest równa 200 metrów. Może to obejmować, na przykład w piwnicy, gdzie jest zainstalowany kocioł. Wśród innych rzeczy, właściciel może wizualnie monitorować bieżącą sytuację w tym przypadku najlepiej użyć podwójnego marki SG-1 urządzenie.

W niektórych przypadkach, istnieje kilka źródeł akumulacji gazu lub wycieku. Mogą one zostać usunięte z siebie. W tym przypadku konieczne jest zainstalowanie czujników w każdym miejscu. W tym przypadku najlepiej jest użyć model SSC-1. Każde urządzenie podłączone do urządzenia uruchamiającego do typu zaworu gazu. Producenci najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego sygnalizacji obudowie, która jest zwarta. Na sprzedaż można znaleźć wzory w różnych kolorach i kształtach, zaleca się polegać na własnych preferencji, a także cech wnętrza.

cechy szczególne

Obudowa czujnika tlenku węgla może być zainstalowany na urządzenie, które jest łączone z urządzeniem. Ostatni podłączony do domowej sieci 220, a jeśli jesteś zainteresowany w sprawne działanie, możliwe jest, aby wybrać model urządzenia sygnalizacyjnego, który posiada funkcję przełączania zasilania awaryjnego. Może to być konieczne w przypadku odłączenia napięcia zasilającego. Mistrz będzie musiał zainstalować opcjonalne nadmiarowe zasilanie z ładowania marka IRP-1. Można kupić urządzenie, które działa od wewnątrz istniejącej baterii. Jednak eksperci uważają, bardziej odpowiedni sprzęt stosując rozwiązanie, które działa na 220 woltów, ponieważ w tym przypadku nie ma potrzeby, aby monitorować wydajność baterii, a okresowo podlega ona zostać wymieniona.

Jeśli chodzi o dostępność urządzeń grzewczych i ogrzewania, to najlepiej wybrać urządzeń, które są wyposażone w możliwość automatycznego przełączenia na własnym zasilaniem.

zdolność przełączania

Jeśli zdecydujesz się na zakup detektora tlenku węgla w domu, należy wiedzieć, że jego zdolność przełączania przekaźnika wyrażona w dostępnej mocy obciążenia. Im większa liczba jest ustawiony, lub większa moc mają, tym więcej ładunki mogą być podłączone do nich. Tutaj chodzi o sygnalizacyjne, stożków, itp .. Wybór może być prowadzone niezależnie od siebie, co będzie zależeć od celu, i liczbę dodatkowych urządzeń, które są podłączone do alerter. Jako najbardziej podłączonym obciążeniem, jeśli jest to model GBS-1, stoisko 500 watów, więc można używać prawie dowolnego urządzenia, które odnoszą się do automatyzacji awaryjnego. W niektórych przypadkach ma sens, aby wybrać najbardziej ekonomiczną typ urządzenia SGB-1-2, który monitoruje wyciek tlenku węgla i metanu. Jest w stanie wyprodukować tylko sygnał dźwiękowy poprzez istniejące połączenia. Sugeruje to, że w pokoju ciągle musi być ktoś. Po włączeniu alarmu trzeba ręcznie wyłączyć dopływ gazu, włącz okap, wezwać serwis gazu i otworzyć okna.

konieczność stosowania

Domowego detektor tlenku węgla jest konieczne w przypadku, gdy ma dom rodzinny okolicę lub domu, kotły, piece lub kominek na paliwo ciekłe albo stałe. Nagromadzenie zdolność tlenku węgla jest szczególnie duże przy użyciu takiego paliwa. W niektórych przypadkach istnieje potrzeba, aby ogrzać swój dom, podczas gdy właściciele są w nocy. Doświadczenia związane z podobnymi urządzeniami, które działają na paliwo stałe lub płynne, jest często niewystarczająca. Najlepiej jest zainstalować bezsenne czujnik elektroniczny, który może być najprostsze. Tutaj mówimy o marce GBS-1-4.01.

Instrument będzie wrażliwy na nagromadzenie toksycznych gazów, aw przypadku takiej sytuacji będzie alarm. Ważne jest, aby pamiętać moment, że wszystkie urządzenia marki GBS-1 posiada panel LED przednie czujniki, które pozwalają wizualnie określić stan w pewnym momencie nie jest alarm.

Zdolność do łączenia urządzenia z urządzeniem sygnalizacyjnym

detektor tlenku węgla powinny być stosowane w połączeniu z zaworem, który jest odpowiedzialny za zatrzymanie dopływu gazu w czasie urządzeń uruchamiających. Lub nie używać takiego zaworu, właściciel musi zdecydować wcześniej, jeszcze przed nabyciem czujnika. Warto zauważyć, że najbardziej niedrogie modele mogą nie mieć opcję, która jest używana do sterowania zaworem. Ten ostatni musi być wybrany na przejście DN, oznaczony na zaworze. W domowych można zastosować zawory następujące gatunki: DN15, 20, 25, 32. Pierwszy typ jest zwykle instalowane między wkładką do kuchenki gazowej i gazowych. zawory odcinające przeznaczone do stosowania w życiu codziennym są wykorzystywane na podstawie impulsu sterującego. Połączenie powinno być wykonane bezpośrednio do czujnika gazu. Jeżeli zawór impulsowy jest w położeniu zamkniętym lub otwartym, to jest całkowicie nie zużywa energii elektrycznej, kiedy napięcie na nim nie jest dostarczany. Po aktywacji czujnika następuje poprzez sygnalizowanie zaworu impulsowego, który otwiera się do trzonu zaworu. Te ostatnie pod działaniem sprężyn zintegrowane przesuwa się w dół, blokując przepływ gazu. Następnie, napięcie na zaworze nie jest już dostarczone. W celu wznowienia dostarczania gazu, konieczne jest, aby otworzyć zawór, który odbywa się ręcznie, przez wprowadzenie pręta do pozycji wyjściowej. To powinno wywołać zatrzask, który zablokuje się w pozycji otwartej.

Odmiany zaworów odcinających

Czujka dymu i tlenku węgla, który służy do wyłączania zawory, mogą być wykorzystywane różne typy dodatków. Jeśli chodzi o zawór, może być, ale zakłada się normalnie otwarty urządzenia. Czasami można znaleźć i urządzenie normalnie zamknięty. W pierwszym przypadku urządzenie nie jest zasilane i zawór stale w stanie otwartym, co wskazuje na swobodny przepływ gazu. Jeśli zdecydujesz się na zakup czujników tlenku węgla, zasada działania tego urządzenia można przeczytać w artykule. Ale może to być zawór elektromagnetyczny. Gdy jest wybrany użytkownik powinien zwrócić uwagę na szacowanej lokalizacji elementu. W większości przypadków systemy te powinny być montowane na rurach poziomych wymaganych przez konstrukcję urządzenia.

W niektórych przypadkach podejście uważane za niemożliwe, ponieważ przewód zasilający posiada pionowy układ. W tym przypadku możliwe jest, aby wybrać markę zaworu elektromagnetycznego gazu KEI-1M. Jako jego główną zaletą jest możliwość montażu na rurze pionowej i poziomej. Konsumenci wybierają te elementy jest także ze względu na stosunkowo atrakcyjnej cenie.

Czujnik na przesłuchanie

Czujnik tlenku węgla w kąpieli wybrane i ustawione na tej samej zasadzie. Oprócz tego sprzętu w domu można połączyć kaptury i kaptur, który może znajdować się nad płytą grzejną. Schemat takiego urządzenia do czujnika będzie mniej kosztowne. Ważne będzie tylko przycisk, aby połączyć się złożyć równoległe przewody wychodzące do styków przekaźnika czujnika.