750 Shares 1391 views

Zawór odcinający do wody i nośnika ciekłego

Zawór odcinający jest zaworem, którego celem jest szybka potknięcia rurę w całości lub w części na potrzeby technologiczne lub w nagłych przypadkach. Jego główną zaletą jest szybkość, a na zamknięciu urządzenia sprężynowego jest wyzwalany natychmiast. Napinania sprężyny prowadzone jest przez siłownik elektryczny lub pneumatyczny.

Zawór odcinający: gatunek

Ten typ zaworu może być napęd tłoka lub membrany. Ponadto, zawór odcinający może należeć do jednego z rodzajów: komunikowanie kątowy lub pojedyncze miejsce. W drodze zamknięcia tego typu zbrojenia to: wiosna, pneumatycznie lub elektromagnetycznie zamykany obciążenie.

zakres

Zawór odcinający z napędowej korpusu używane do przenoszenia miazgi środowiska ściernych lub skażonymi. W tym urządzeniu nie ma stagnacja stref. Stal z zaworem odcinającym kątowe tłok hydrauliczny mający wpływ dwustronnej, stosuje się w środowisku o wysokim ciśnieniu.

Obecnie ten typ zbrojenia posiada takie cechy konstrukcyjne, że medium sterowanie nim najbardziej aktywnie stosowane pary. Taki zawór jest aktywowany 1,5-10 sekund. Cylindrze i mieszczącego uszczelkę, zwinięte spiralnie, wykonane ze stali, odpornej na korozję z warstwy azbestu. Jeśli porównamy ze środowiskiem zewnętrznym, szczelność tego rodzaju zaworu jest dość wysoka, co przyczynia się do ich braku uszczelek. Wszystko to może znacznie zwiększyć ich niezawodność w eksploatacji i zwiększyć wydajność.

Zawór odcinający na wodzie: W przeciwieństwie do nowej modyfikacji stary

Konstrukcja tego typu zbrojenia znacznie zmieniony, dzięki czemu można śledzić kilka istotnych różnic. Najważniejsze cechy nowych modyfikacji są:

  • zwiększona odporność na zanieczyszczenia;
  • podwyższony poziom integralności;
  • Niezawodność jest zwiększana w miarę możliwości;
  • Czas reakcji przekracza starego modyfikacji;
  • Linia może pokrywać się w dwóch kierunkach: do przodu i do tyłu.

Ten rodzaj zaworu często stosowane w energetyce, celulozowo-papierniczego i spożywczego, a także uzdatniania wody i jej przygotowania.

Wymagania dla kształtek odcinających

Głównym wymogiem jest w tym przypadku szybkość reakcji. Przestrzeganie to osiągnąć poprzez wyposażenie zaworu sprężynę lub więcej. Zazwyczaj w takich wzorów, należy użyć sprężyn śrubowych lub Belleville. Podczas korzystania z elektrycznym siłownikiem zaworu projekt zakłada istnienie zatrzasków, które posiadają sprężynę w stanie napiętym, a im jest kontrolowana przez elektromagnesy. Automatyczny zawór odcinający jest wyzwalany natychmiast i jak szybko przejść do trybu gotowości w razie potrzeby.

Wszystkie odmiany tego typu zbrojenia mogą być wykonane z różnych materiałów: stali, tworzyw sztucznych, żeliwa lub ze stali nierdzewnej.