879 Shares 3962 views

Szczegółowe informacje na temat, jak chronić swój telefon przed podsłuch

Do tej pory metody, jak chronić swój telefon przed podsłuchem – jest ważnym problemem nie tylko dla tych, którzy są zaangażowani w działalność społeczną, polityki, czy biznesu, ale także dla zwykłych ludzi, bo nikt nie chciałby, aby obcy dostał informacje osobiste , Uważa się, że jeśli użycie nie jest zwykłym GSM-komunikacyjne, a każdy program online dla niej, jak Skype, a następnie „haczyk” człowiek jest niemożliwe. To stwierdzenie jest błędne. Przede wszystkim takie programy są narażone na włamania, a po drugie, na wniosek przedsiębiorstwa tresowane, deweloperzy mogą udostępniać nagrania rozmów. Warto zauważyć, że smartfon jest w przeciwieństwie do zwykłego „nierozumne” Telefony komórkowe są znacznie bardziej wrażliwe. Ponadto komunikację głosową, urządzenie to służy do przechowywania różnych plików, zdjęć, korespondencji i wielu innych danych osobowych.

Jak znaleźć „pułapkę” i chronić swój telefon

Uniwersalny sposób identyfikowania przechwycenie nie istnieje, ale istnieją podstawowe znaki za pomocą których można je znaleźć:
1. Jeśli telefon jest czuwanie gorąco, ale tym razem uruchomienie dowolnego programu, jest prawdopodobne, że aplikacja nasłuchuje telefonu.
2. Twój Pocket PC stał rozładowany zbyt szybko, ale to jest zupełnie nowy.
3. Internet Przyspieszenie smartfon znacznie spadła bez powodu.
4. Jeśli urządzenie stało repit lub fonit.
5. W przypadku smartfonów, istnieje wiele aplikacji, które mogą wykryć słuchania i chronią telefon komórkowy.

Metody uzyskiwania informacji

Stosowane trzy metody słuchania klientów: aktywne, pasywne, oraz ustanowienie złośliwego oprogramowania. Druga wymaga dużo zasobów: ten instrument, który jest ceną zaczyna się od kilkuset tysięcy dolarów i przeszkolony personel. Promień podsłuchów w tym przypadku około 500 metrów. Sprzęt ten umożliwia śledzenie GSM połączeń w czasie rzeczywistym. Dla metody aktywnego wymaga kompleksy mobilnych, które kosztują od kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Podobnie jak w pierwszym przypadku, stosowanie tej techniki wymaga dostępności wykwalifikowanych pracowników. Ten zestaw staje się rodzajem stacji bazowej komunikacji, tym samym zastępując najbliższego operatora wieży. Jeśli jesteś właścicielem dużej firmy, polityka lub osoby publicznej, te dwie metody są mało prawdopodobne, aby być wykorzystane przeciwko tobie. Ale trzeci, złośliwe oprogramowanie może być łatwo wykorzystane do zwykłych ludzi, tajemnice, które nie są tak drogie. Z pomocą oszustów wirus może przenosić informacje z telefonu, usuń algorytmu szyfrowania i wykonywać wiele innych „brudnych sztuczek”.

Jak chronić swój telefon przed służbami bezpieczeństwa

Chociaż programy online, aby używać jak transmisja danych jest bezpieczniejszy niż GSM-komunikacyjnych, agencje wywiadowcze mogą również mieć do nich dostęp. Usługi takie jak Facebook, Viber, Watsapp, «VKontakte», na żądanie władz do walki z terroryzmem i pranie brudnych pieniędzy, może dostarczyć je z zapisów rozmów i korespondencji. Niestety, wiemy, że praca tajne służby nie zawsze uczciwi ludzie, więc radzimy nie wysyłaj poufnych informacji za pośrednictwem takich usług. W takich przypadkach, w Internecie istnieją specjalne projekty dla bezpiecznej komunikacji, na przykład, VFEmail, bitmessage, ChatSecure i wielu innych. Następnie przyjrzymy się, jak chronić swój telefon przed wirusami, programami szpiegującymi. Prawdopodobieństwo, że służby bezpieczeństwa nie będzie za tobą, a specjalne programy opracowane przez hakerów, jest znacznie wyższa. Aplikacje te mogą zebrać wszystkie informacje w telefonie w celu dalszej odsprzedaży. Aby chronić swój telefon przed podsłuchem, nie próbować ściągnąć wątpliwą wniosek o gadżecie. Nie jest rzadkością, gdy osoby bliskie (moja żona, przyjaciel, kolega) same z celów wynajęcie hakera do podsłuchów. Jeśli mają dostęp do telefonu, możesz rzucić się do pliku na niego, potem na komunikatora w celu ustalenia całkowitego śledzenia. Rada w tym przypadku jest banalne – Bądź czujny z bliskimi i umieścić haseł, nie wysyłaj nikomu swojego urządzenia.

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą: wszystkie szczegóły

Starają się pozostać świadomy położenia urządzenia. Ponadto, aby chronić swój telefon, nigdy nie stracić go z oczu, ubrany w bezpiecznym miejscu, spróbuj tak mało, jak to możliwe, aby dostać go w zatłoczonych miejscach. Jeśli nie są punktowane, a urządzenie nadal jest skradziony, gdy odkrył straty – zmiana hasła na wszystkich kontach, do którego udał się za pomocą tego urządzenia, prosimy o kontakt z organami ścigania.

Wyłącz wszystkie programy do własnych plików

W wielu przypadkach zabezpieczenie telefonu komórkowego zależy tylko od ciebie. W przypadku niektórych programów nie automatycznie uprawnione do podjęcia wszystkich plików wysyłanych do Ciebie bez dochodzenia, w ustawieniach, należy zmienić to ustawienie, aby chronić swój telefon, inaczej napastnicy mogą łatwo uzyskać dostęp do połączeń, wiadomości, zdjęć, plików.

podsumować

Wszystko to są sposoby, aby chronić swój telefon od słuchania i przecieki nie daje absolutnej gwarancji, ale w jak największym stopniu zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji. Jeśli informacja jest rzeczywiście bardzo czuły, myśleć i perestrahuytes 100 razy przed przekazaniem go przez urządzenie. To wszystkie informacje, chcieliśmy podzielić się jako część materiału.