686 Shares 9376 views

Jak ładować akumulator litowo-jonowy: Instrukcja obsługi

Jak naładować baterię litowo-jonową i dlaczego jest potrzebna? Nasze nowoczesne urządzenia działają dzięki samowystarczalnych źródeł energii. To nie ma znaczenia, jaki rodzaj narzędzi: wiertarki elektryczne, smartfony lub laptopy. Dlatego tak ważne jest, aby znać odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo naładować akumulator litowo-jonowy.

Trochę o tym, co jest rodzajem akumulatora litowo-jonowego

Źródła zasilania energią, które są stosowane w dzisiejszych smartfony i inne urządzenia można podzielić na kilka grup. Wiele z nich. Podejmują takie same baterie litowo-polimerowe. Ale to jest w urządzeniach przenośnych, czyli smartfony i laptopy, często ustawić typ akumulatora litowo-jonowy (angielskie oznaczenie Li-Ion). Przyczyny, które doprowadziły do niego są różnej natury.

Zalety tych typów akumulatorów

Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, jak łatwe i tanie w produkcji tych źródeł energii. Kolejne zalety to doskonałe cechy ich funkcjonowania. Samorazryadnye strata jest bardzo mała postać, a także odegrała rolę. Ale cyklu zapasów dla ładowania i rozładowania jest bardzo, bardzo duże. Razem to wszystko sprawia, że akumulatory litowo-jonowe są liderami wśród innych podobnych urządzeń, to jest w zakresie swoich smartfonów i laptopów. Choć istnieją wyjątki od tej reguły stanowią one około 10 procent wszystkich przypadków. Dlatego wiele osób zadaje pytanie o tym, jak poprawnie naładować baterię litowo-jonową.

Ważne i ciekawe fakty

Smartphone bateria ma swoje specyficzne cechy. Dlatego trzeba znać pewne reguły i zapoznać się z odpowiednimi instrukcjami przed rozpoczęciem udziału w procesie wymuszonego ładowania lub rozładowania. Należy przede wszystkim zauważyć, że większość akumulatorów typu specjalnie wyposażonej dodatkowego urządzenia monitorującego. Jego zatrzymanie stosowanie opłat w związku z koniecznością na pewnym poziomie (który jest również nazywany krytyczna). Tak więc, urządzenie sterujące włączone, w tym, w baterii dla smartphone, nie dają nam przekroczyć punktu bez powrotu, po czym bateria jest po prostu „umrzeć”, jak chcą być ekspertami wyrażona-servisniki. Z fizycznego punktu widzenia, sytuacja wygląda następująco: gdy proces odwrotny (krytyczna rozładowywania) napięcie baterii litowo-jonowych po prostu spada do zera. Równoległy przepływ prądu jest zablokowany.

Jak prawidłowo naładować techniką cyfrową na podstawie tego źródła starcie

Jeśli smartfon jest zasilany przez baterię litowo-jonową, samo urządzenie należy umieścić w sprawie pobierania opłat, gdy wskaźnik baterii zaświeci się na następujących liczbach: 10-20 proc. To samo odnosi się do fablet i komputerów typu tablet. Jest to krótka odpowiedź na pytanie, jak prawidłowo naładować akumulator litowo-jonowy. Należy dodać, iż nawet po osiągnięciu 100 procent opłatą utrzymać urządzenie podłączone do sieci przez kolejne dwie godziny. Fakt, że maszyny wypaczyła ładunek i 100 procent, co daje smartfon lub tablet, w rzeczywistości nie ma więcej niż 70-80 proc.

Pomocne wskazówki dla właścicieli technologii cyfrowej

Jeśli komputer jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy, trzeba znać niektóre subtelności jego pracy. To będzie bardzo przydatne w przyszłości, ponieważ wykonując je, można przedłużyć życie nie tylko ten element, ale także całego urządzenia jako całości. Teraz należy pamiętać, raz w całości rozładowania urządzenia powinny być wykonywane trzy miesiące. Odbywa się to jako środek zapobiegawczy.

A oto jak do ładowania rozładowanego akumulatora, porozmawiamy później. Teraz wystarczy zwrócić uwagę, że komputer stacjonarny i laptop nie jest w stanie zapewnić wystarczająco wysokiego napięcia podczas podłączania urządzenia przenośnego do tych cudów techniki poprzez standardowy port USB. W związku z tym, aby w pełni naładować urządzenie z tych źródeł będzie wymagało więcej czasu. Interesującą rzeczą jest to, że żywotność baterii litowo-jonowej może przedłużyć jedną technikę. Leży w przemienności cykli ładowania. Oznacza to, że raz naładować urządzenie całkowicie, 100 per cent, po raz drugi – nie całkowicie (80 – 90 procent). A teraz te dwa warianty na przemian włącza. W takim przypadku możliwe jest użycie ładowanie baterii akumulatorów litowo-jonowych.

Warunki korzystania

W ogóle, źródła zasilania litowo-jonowe można nazwać bezpretensjonalny. Mówiliśmy już na ten temat i okazało się, że ta cecha, wraz z innymi, spowodował tak szerokiego rozpowszechnienia w dziedzinie informatyki. Niemniej jednak, nawet taki mądry architektura baterii nie gwarantuje ich wieloletnią pracę. To zależy od okresu, w pierwszej kolejności na osobę. Ale nie muszą robić coś transcendentalne. Jeżeli pięciu prostych zasad, które wszyscy możemy pamiętać, aby stosować je z powodzeniem. W tym przypadku źródło zasilania litowo-jonowe będą Ci ostatni bardzo długo.

Zasada pierwsza

Nie jest konieczne, aby rozładować baterię całkowicie. Mówi się, że tylko raz na trzy miesiące powinna być podobna procedura. Nowoczesna konstrukcja tych źródeł energii nie posiadają „efektu pamięci”. Właściwie, więc nadszedł czas, aby umieścić urządzenie na opłaty, zanim nie jest całkowicie „usiąść”. Nawiasem mówiąc, jest bardzo uderzający jest fakt, że niektórzy producenci odpowiednich produktów miary cyklu życia produktu w liczbach. Produkty wysokiej klasy są w stanie „przetrwać” około sześćset cykli.

druga reguła

Mówi, że urządzenia mobilne potrzebują pełnego rozładowania. Powinna ona być przeprowadzana co trzy miesiące w celu zapobiegania. Wręcz przeciwnie, nieregularne i niestabilnej opłatą w stanie przenieść nominalny poziom minimalnej i maksymalnej opłaty. Tak więc urządzenie, które jest zintegrowane w mocy żywotność baterii, zaczyna otrzymywać fałszywe informacje o tym, jak wiele energii faktycznie pozostało. A to z kolei prowadzi do błędnych obliczeń zużycia energii.

Prewencyjny wydzielina jest temu zapobiec. Kiedy to nastąpi, obwód sterowania automatycznie przywrócić minimalną wartość naładowania. Istnieje jednak mają swoje sztuczki. Na przykład, po całkowitym rozładowaniem must „gałki oczne” goal zasilanie po zachowaniu jego dodatkowe zamówienie 12 godzin. Oprócz zwykłych zasilania i przewodów, pobierania nas w tym przypadku nic więcej jest potrzebne. Ale żywotność baterii po wydzielina staje się bardziej stabilny prewencyjny i można to zauważyć od razu.

trzecia reguła

Jeśli nie korzystasz z akumulatora, jego stan jest nadal być obserwowany. Temperatura w pomieszczeniu, w którym przechowujesz go, pożądane jest, aby być nie więcej i nie mniej niż 15 stopni. Jest oczywiste, że aby osiągnąć dokładnie taką postać nie zawsze działa, ale wszystkie takie same, mniejsze odchylenie od tej wartości, tym lepiej. Należy zauważyć, że sam akumulator musi być naładowany 30-50 proc. Podobne warunki trzymać pozwoli źródło zasilania bez poważnego uszkodzenia przez długi czas. Dlaczego nie powinien być w pełni naładowany? A ponieważ „zdobył gałek ocznych” akumulatora w wyniku procesów fizycznych staje się dość duża część ich pojemności. Jeśli źródło zasilania jest przechowywany przez dłuższy czas w stanie rozładowanym, staje się praktycznie bezużyteczny. A jedynym miejscem, gdzie tak naprawdę przydatna, to kosza. Jedynym sposobem, choć mało prawdopodobne, jest przywrócenie akumulatorów litowo-jonowych.

wyklucza Four

Akumulator litowo-jonowy, których cena mieści się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy, należy ładować wyłącznie przy użyciu oryginalnych urządzeń. To jest mniej ważne dla urządzeń mobilnych ze względu na ich opakowaniu (jeśli je kupić w oficjalnym sklepie) już dołączone adaptery. Ale w tym przypadku to tylko stabilizują napięcie sieciowe i ładowarki, w rzeczywistości, jest już wbudowany w urządzeniu. Który, nawiasem mówiąc, nie jest prawdą, kamer wideo i aparatów fotograficznych. Jest to pytanie, a następnie korzystanie z urządzeń zewnętrznych z ładowania baterii może spowodować znaczną szkodę.

zasada Five

Utrzymać temperaturę. akumulatory litowo-jonowe mogą wytrzymać obciążenie cieplne, ale przed przegrzaniem jest krytyczny dla nich. A niska temperatura zasilania – to nie jest najlepszą rzeczą, jaka może być. Chociaż największe zagrożenie pochodzi właśnie z procesu przegrzaniem. Pamiętaj, że akumulator nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zakres temperatur akceptowalnych wartości, a rozpoczyna się w temperaturze – 40 ° C, a kończy się w + 50 ° Celsjusza.