470 Shares 1381 views

Ewolucja telefonów na zdjęciach

Jest rok 2016, a pytanie: „Czy masz telefon komórkowy” – brzmi głupio, jak zawsze. Tak, telefon – wszystko na długi spacer ze smartfonów, ale przed użyciem urządzenia mógł tylko mówić, wiele zagadkowych. Wcześniej było trochę inaczej. Ludzie są zdezorientowani, że telefony dzwoniły, że zaskoczony nie mniej, ale będzie bez udziału pogardy, i ze szczerym podziwem.


Historia i ewolucja komórkowych i yarkik dość szybko. Kilka narzędzia techniczne opracowane tak szybko. ewolucja komórka była jeszcze bardziej gwałtowny. Zaledwie kilka skoków w ciągu ostatnich 30 lat sprawiły, że urządzenia komunikacyjnego w doskonałej komputerze.

Nadszedł czas, aby zapamiętać i ponostalgirovat. W tym artykule powróćmy do najważniejszych historycznych wydarzeń w świecie telefonów komórkowych, należy rozważyć tę jednostkę jako „ewolucji telefonów komórkowych”, zdjęcie pierwszego z tych urządzeń i patrzeć w przyszłość …

Odkrywcy …

Urządzenie Nokia Mobira Senator. 1982.

Jeśli mówimy o pochodzeniu, konieczne jest, aby spojrzeć na pierwszym doświadczeniu inżynierów z Finlandii. Ewolucja telefonów komórkowych i sieci mobilnych wzięła swój początek od tego cudu. To był jeden z pierwszych telefonów obsługiwanych przez sieć pierwszej generacji.

Mobira Senator, w rzeczywistości nie był to telefon komórkowy, a także tzw kategoria telefony samochodowe. Urządzenie waży około 10 kg – w istocie daleko od telefonu komórkowego. Ale to była tylko pierwsza cegła, z której odpychają ewolucję słuchawek.

prawdziwie mobilne

Urządzenie Motorola DynaTAC 8000X. 1.984.

Pierwszym był kompaktowym urządzeniem świata 2 lata później, gdy Motorola poczyniła pierwszy przełom. To był naprawdę wyjątkowy produkt, który jest odkrycie inżynierii. Problem był tylko w realizacji komercyjnych. Pomimo faktu, że gadżet był bardzo wygodny i kompaktowy (waga 800 gramów i długości 25 cm), nie udało mu się. Powodem była awaria: ogromny koszt – 4000 dolarów, a niski poziom naładowania baterii. Na telefon nie mógł mówić więcej niż godzinę.

jeszcze mniejsze

Nokia Cityman; Motorola MicroTAC. 1987-1989 roku.

Niespodziewanie, ale w ciągu 80 lat twórcy chciał splunąć na autonomii i rozpoczął szalony wyścig milimetrów i gramów. W okresie od 1987 do 1989 roku, przyszedł dwóch podstawowych urządzeń.

innowacja inżynieria Nokia zachwyca wymiarach: Te kompaktowe urządzenia (nawet z anteny) nie istnieje. Telefon stał się legendą, światło w różnych filmach, stając się swego rodzaju ikoną w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej.

Dwa lata później wszedł do gry inżynierów firmy Motorola, postanowiliśmy uczynić bardziej zwarte urządzenie. Trochę MicroTac ważyła zaledwie 300 gramów, co z pewnością będzie miało wpływ na żywotność baterii w telefonie, została zmniejszona o pół godziny w stosunku do poprzedniej generacji.

era GSM

Orbitel 901, Nokia 1011. 1992.

Ewolucja telefonów jest nierozerwalnie związany z rozwojem sieci komórkowych. Na dzień dzisiejszy w 1991 roku jako pierwszy GSM sieć została uruchomiona w Finlandii.

Po chwili było też maszyna zdolna do pracy z nią. Pierwszym sygnałem było Orbitel 901, który prawdopodobnie będzie wyglądać w nowoczesnym telefonem domowym. Telefon waży 2 kg. To, oczywiście, nie 10, ale wciąż na tyle, aby telefon na stałe przeniesione do samochodu i tam zmarł bezpiecznie.

Radykalne zmiany przyszedł z „Nokia”. Ewolucja telefonów w ogóle jest nierozerwalnie związany z firmą, ale w 1992 roku firma poczyniła znaczne postępy, zapewniając niezwykle kompaktowy telefon o nowoczesnym standardzie GSM.

„Bezantenny” Projektowanie, gry i dzwonki

Hagenuk MT-2000, Nokia 2110. 1994.

Ewolucja telefonów, a także innego rodzaju postępu i bezlitosny pożreć każdego, kto nie walczy o swoją pozycję, nawet jeśli on wprowadził coś nowego, poważnie wpływa na rynek. To samo stało się z marką Hangenuk. Być może tylko gadżet jest obecnie znany z niemieckiej firmy – tym MT 2000, stał się pierwszym telefonem, który dodaje do gry wideo. W swej istocie, gra była jak „Tetris”. Kolejną cechą urządzenia jest nowa unikalna konstrukcja – antena jest ukryta w samym organizmie.

Ciąg dalszy marsz multimedialnych funkcji znanych już w tym czasie, marka Nokia, wprowadzonych w swoich telefonach mogą słuchać muzyki.

Pierwszy na świecie smartfon

Simon Personal Computer. 1994.

Wszyscy, którzy są młodzi w ciele i duszy, nie uwierzysz, ale pierwszy PDA został opracowany z powrotem w 94-letniej IBM. Według dzisiejszych standardów, specyfikacji Simon Personal Communicator wydawać śmieszne, ale w tamtym czasie była to bomba (ale nie taka sama jak Galaxy Note 7).

Duży, 4,5-calowy, monochromatyczny wyświetlacz z panelem malutkiej rozdzielczości 300 x 160 pikseli. Smartfon miałgodne zestaw programów, które razem uczyniły go dobrym organizatorem. Połączenia telefoniczne ponadto być w stanie odpowiedzieć na e-maile, wykonywania obliczeń na kalkulatorze, tworzyć wydarzenia w kalendarzu i tak dalej.

Super-STAR 90

Motorola StarTAC. 1996.

Ewolucja „Motorola” telefony są ściśle związane z „clamshell”, patosem morza i reklamy.

Na przykład, w towarzystwie lubi tworzyć telefony origanalnom design. Jednym z nich był StarTAC, który nie zasługuje na różnych cechach, nawet nie pracowali z GSM na początku, ale stało się szalenie popularny, ze względu na ich cechy zewnętrzne.

Telefon osiągnęła 19 centymetrów długości, została uznana za bardzo kompaktowy i stylowy.

Pierwszy inteligentny zegarek i GPS w telefonach komórkowych

Samsung SPH-SP10, Benefon ESC. 1999.

W 2015 roku zostały wprowadzone do Apple Watch, przedstawiając go jako telefon nadgarstka. Okazuje się, że to już zostało opracowane przez ponad 15 lat wcześniej. Telefon w obudowie godzin został złożony do koreańskiego koncernu w 1999 roku.

Również na rynku w tym okresie pojawił się pierwszy telefon, który obsługuje usługę nawigacji GPS.

Witam, „wąż” i MP3

Nokia 3310, Samsung Oburzenie. 2000.

Ewolucja telefonów komórkowych na początku XXI wieku weszła w nową fazę i stać bezpośrednio zależny od rodzaju możliwości multimedialne zostanie dodany do urządzenia.

Jest mało prawdopodobne, że dziś nie jest człowiekiem, który nie wie o „wąż” (w oryginalnej Węża). Nieskomplikowany, ale wciągająca gra przyszedł na ten świat z nowymi telefonami Nokia, wydany w 2000 roku.

Potem zaczął rozwijać się w świecie muzyki, coś było nie tak z odtwarzaczem MP3 i „Samsung” postanowił uderzyć. Historia tej firmy i ewolucja telefonu „Samsung” wielokrotnie pokazały, że przedsiębiorstwa są lepiej niż inni mogą kopiować i przejść do nieudanych eksperymentów. W 2000 roku, na rok przed wyjściem iPod, Koreańczycy postanowili dodać do swoich telefonów, aby słuchać muzyki w formacie MP3. Wydawałoby się genialny, ale, niestety, telefon nie otrzymał wiele popularność w tym samym czasie stał się znaczącą rolę w mechanizmie postępu.

Nowe komunikatory gwint

Nokia Communicator 9500, Blackberry 6210. 2003-2004 roku.

Pierwszym warunkiem, aby przekształcić telefon w kompaktowych komputerów pojawił długo zanim Nokia Communicator i Blackberry, ale te modele są w dużej mierze pod wpływem tego procesu. Oba telefony zostały szeroko rozpowszechnione w środowisku korporacyjnym, gdzie kluczowym czynnikiem jest kompletnym wielofunkcyjny klawiatura fizyczna.

Coup. Pierwszy smartfon, który pod wrażeniem

iPhone 2G. 2007.

Jeden z symboli dekady został przedstawiony światu przez legendarnego Steve'a Jobsa prawie 10 lat temu. Produkt jest spółką California był prawdziwy triumf, ponieważ był to pierwszy smartfon z pojemnościową „multi-touch” -screens który rozpoznaje gesty. Pierwszy iPhone nie został wyposażony jakiegoś potężnego sprzętu, to był przeciętny aparat fotograficzny, to było bardzo drogie, ale zaskoczył, i to było decydującym czynnikiem.

Ewolucja telefonu Apple w przyszłości nadać ton całej branży i nieodwołalnie wpływa na rozwój rynku.

Pomimo faktu, że w momencie uwolnienia iPhone nie jest po prostu leniwy śmiech, jest to produkt zniszczył kilka dużych firm i pozostawiono do bogać „jabłko” z biura.

Narodziny Androida

HTC Dream. 2008.

Pojawienie się takiej Mastodon, jak iPhone, nie mogą prowadzić do tych samych poważnych konkurentów. W 2008 roku, pierwszy smartphone, który działa na nowym systemie operacyjnym opracowanym przez sojusz firm, kierowany przez Google został zostały przedstawione.

HTC Dream był swego rodzaju kompromis pomiędzy klasycznym PDA (telefon był dostępny dla fizycznej klawiatury) i nowoczesnych smartfonów z ekranami dotykowymi. Był to pierwszy niepewny krok w kierunku rozwoju najpopularniejszych systemów mobilnych.

Zjawisko martwe Windows Phone

LG Optimus 7. 2010.

Po kilku latach, Apple zostało skąpane w luksusie, podczas gdy Android szybko nabiera tempa. W tym czasie, zanim Microsoft w końcu zrozumiał, że nadszedł czas, aby podjąć działania, a ona weszła na rynek z Windows Phone, który oczywiście był produktem niepowodzenie. Współpraca z LG okazały się katastrofalne dla obu stron.

Kafelki, niezgrabny interfejs, brak wsparcia ze strony innych deweloperów – to wszystko umieścić w pozycji Microsoft doganiania które zajmują się tego dnia.

Hej, Siri!

iPhone 4S. 2011.

Ostatni pomysł Steven Paul Jobs, który nie mógł stawić się. Smartfon z 4s Apple z numerem części jest pierwszym, w którym mieszkał prawdziwą sztuczną inteligencję. Siri asystent głos jest pierwszym z prawdziwego ludzkiego zachowania. „Życie” w trzewiach iPhone Mogła powiedzieć pogodę, czytać wiadomości e-mail, wysłać wiadomość i więcej.

Rok później ruszył w pościg, Google wydała jego asystenta głosowego analogowe, a rok później dołączył do nich i Koreańczycy z Samsung, ponownie doznał fiasko w dziedzinie oprogramowania.

Samsung jako nowego lidera na rynku telefonii komórkowej

Seria Samsung Galaxy S. 2013-2016 roku.

Samsung stał się kolejnym wielkim graczem na rynku smartfonów. Koreańczycy są bardzo rozproszone, ich zakres Galaxy zdobył popularność na całym świecie, a teraz właścicielem największą bazę użytkowników.

Samsung kopiowane przez długi czas potem, co zrobiłeś do Apple, aż w końcu na jego drodze. Telefony z Korei zyskał swój własny charakter i niepowtarzalny design, nowe funkcje. Spółka uzyskała szereg opatentowanych technologii, tworząc najlepsze warunki obecnie na rynku. Obecnie Samsung jest najbardziej niebezpiecznym konkurentem dla Apple, z najlepszych smartfonów opartych na Androidzie. Ewolucja telefonów Samsung – doskonałym przykładem tego, jak obcy przykład, można zbudować własny biznesu.

Chińska ekspansja

Władcy Xiaomi, OPPO, OnePlus, Meizu. 2014.

Kiedy smartfony zdobyły wystarczającą popularność i zaczęła przynosić dużo pieniędzy do przyłączenia się do chińskiego wyścigu. Chińska kopia Koreańczyków nie jest gorsza, to nie ma takiej dumnej Samsung i dlatego zaczął sprzedawać swoje gadżety w niewiarygodnie cenach dumpingowych, co doprowadziło do zupełnie nowego rynku. Rynek, na którym można było kupić „top-end” inteligentny telefon za marne 200 $.

W tym niebezpiecznym czasie dla mistrzów, było wiele firm, które szybko zniknął z radaru, ale jeszcze udało się złapać swój kawałek tortu.

Bezprzewodowy dźwięk, bezramowa wyświetlacz i pierwszy telefon od Google

iPhone 7, LeEco, Xiaomi Mix, Google Pixel. 2016.

Pomimo faktu, że wielu użytkowników mają dość i są dość sceptycznie do nowości tego roku, warto zauważyć, że są one kluczowe dla przyszłości. Wydarzenia w 2016 roku nie istnieją żadne istotne zmiany, to tylko ewolucja telefonów, ale bardzo wysokiej jakości i niejednoznaczne.

Na przykład, Apple wydała najbardziej kontrowersyjny smartfon w swojej historii. Cupertino Uważa się, że czas będzie musiał pozbyć się gniazda słuchawek i „przeszczep” Wszyscy użytkownicy opcji bezprzewodowych. LeEco, na podstawie plotek, zrobił to samo.

Chiński od Xiaomi postanowił spełnić marzenia swoich fanów i wprowadził smartphone wyświetlacz, który zajmuje 91% przednim panelu (absolutny rekord).

Zaskoczony i Google, które w tym roku w końcu zdecydował się wydać swój własny smartfon z nowym asystentem głosowym. A to dopiero początek.

Wszystkie te „nudne” nowości w przyszłości będą miały znaczący wpływ na przemysł i użytkowników i potencjalnych nabywców może tylko stwierdzić, że przygotował dla nich inżynierów na całym świecie niż tych twardych pracowników będzie ponownie zaskoczony, który zamieni ewolucję telefonów, pojęcia, które dzisiaj zdjęcia pobudzają umysł …