870 Shares 9212 views

Nie samym chlebem, ale słowem i czynem

Co robi człowiek musiał żyć? Zadbaj o swoje ciało i rozwój duchowy. Co jest ważniejsze niż to? Na to pytanie, każdy odpowiedzialny za jego życia. Ktoś istnieje tylko stworzyć wokół siebie komfort w postaci rzeczy i pyszne jedzenie, a ktoś nie zwrócić szczególną uwagę na dobrobyt materialny, wolą rozwijać wewnętrzny spokój, kierując się zasadą: nie samym chlebem żyje człowiek.


Historia i znaczenie

Wyrażenie „Nie samym chlebem żyje” przyszedł do nas z Biblii. W Starym Testamencie, w Księdze Powtórzonego Prawa, kiedy Mojżesz zwrócił się do swoich ludzi, wyczerpany długą powrocie z Egiptu, po raz pierwszy usłyszał te słowa. Powiedział, że testy nie zostały podane na próżno, że jedzenie cały czas mannę i słowo Pana, ludzie teraz wiedzą dokładnie, co nie samym chlebem żyje człowiek powinien żyć. Te same słowa powtarza się i Jezus (Nowy Testament, Matthew), przechodząc test na pustyni, w odpowiedzi na sugestię kusiciela, aby włączyć kamienie w chleb, aby udowodnić swoją siłę. A ponieważ nie spotkają się w rzadkiej klasycznej pracy w tej czy innej interpretacji tych słów mądrości: „Nie samym chlebem”. Wartość tego wyrażenia jest oczywiste dla wszystkich: człowiek być człowiekiem, musi być karmione pokarmem duchowym. Ale wynika, że nie każdy może.

ubodzy w duchu

Jakie jedzenie takie, bez których nie może zrobić dusza człowieka? To dusza, nie umysł. To poszukiwanie sensu życia i jego celów, to zrozumienie jest większa sprawiedliwość i dążenie do jej meczu. Jest to ciągły głód duchowy. Jeśli przypomnimy sobie słowa Jezusa, że tylko ubodzy w duchu godny królestwa niebieskiego, warto zastanowić się, że „biedny” w tym przypadku, nie tych, którzy tego nie robią (lub nie wystarczająco jest) duch, a ci, którzy niewiele. Pragnienie poznania i zrozumienia, odkrywając całą wielką duchową przestrzeń, i zrozumieć ich ogrom, i tak długo jak słabe (mało znane) sami. Te „biedny” nie samym chlebem żyje dokładnie.

Słowo i czyn

Możemy założyć, że wszyscy zgadzają się, że nie samym chlebem człowiek powinien żyć. Wszyscy zgadzają się, ale jeśli rozejrzeć, wrażenie ulegną odwróceniu. Czy to nie dlatego, że tak, że życie słowach i czynach różnią? Dlaczego jest uszkodzony logiczny łańcuch: myśl – słowo – czyn? W praktyce okazuje się, że ludzie myślą o jednej rzeczy, powiedzieć i zrobić kolejny trzeci. Stąd wszystkie sprzeczności: Ma wielką wiedzę, w tym duchowego ludzkości preferuje bogactwa. Jeśli pełna odżywianie natura stworzyła wszystkie niezbędne człowiekowi w imię zysku osiągniętego nawet bardziej szkodliwe, sztuczny, ale dobre jedzenie. Jeśli zachowanie zdrowia w organizmie wymaga minimum zasobów i wysiłków, osoba po raz pierwszy czyni to wszystko stracić zdrowia od dzieciństwa, a następnie (ponownie, w celu wzbogacenia) sprzedaje je w postaci leków i wszelkiego rodzaju płatnych usług. Jeśli każdy rozumie, że piękno osoby – to jest piękno duszy, to dlaczego tak wiele uwagi do ubrań i wszelkiego rodzaju biżuterii? Jeśli wszystkie usługi szacunek warga i doceniają klasyki (literatura, muzyka, malarstwo …), to dlaczego ludzie wszystkie media i roślina bardzo różne „żywność”? Te „IFS” i „why” można przenieść na czas nieokreślony. Wszystko zmieni się tylko wtedy, gdy na pierwszym planie będzie szczerość, wartości duchowe , a kiedy nie mówią i nie samym chlebem żyje człowiek.