254 Shares 9383 views

Zaangażowanie jest pierwszym krokiem w kierunku silnej więzi rodzinnej

Jednym z najbardziej żywych i ekscytujących dni dla każdej osoby jest dzień ślubu. Jednak bardzo niewiele osób wie, że przed ceremonia małżeństwa w Rosji przedsięwzięcie było obowiązkowe, a dzień ten uznano za tak ważny, jak bezpośrednie więzi małżeńskie. W końcu zaangażowanie to uroczyste obwieszczenie wzajemnej zgody dwóch kochających serc, po których on i ona mieli prawo do bycia nazywanym oblubienicą.


W dawnych czasach tego samego dnia odbyło się uroczyste spotkanie rodziców młodej pary w Rosji, gdzie dawały błogosławieństwo rodziców za szczęśliwe i długie życie. Tradycyjnie, na festiwalu była wymiana chleba i soli między rodzicami, a następnie przez kilka minut wszyscy milczeli. Przed obiadem mężczyzna dał ukochanego pięknego pierścionka zaręczynowego kamieniem szlachetnym, po którym zwano ich panną młodą. Zaangażowanie – jest to najważniejszy dzień przed ślubem, więc młodzi przygotowują się do niego szczególnie starannie. W bogatych i szlachetnych rodzinach z tej okazji otrzymano z reguły obiad lub piłkę, do której zaproszeni byli wpływowi osoby z wszystkich dzielnic. Goście dali prezenty młodej i gratulowali młodym pierwszym krokiem w kierunku przystąpienia do świętego związku małżeńskiego.

Dzisiejsze zaangażowanie nie jest obchodzone przez wszystkich, a najczęściej w tym dniu odbywa się oficjalne spotkanie rodziców, po których organizowana jest impreza. Przyszły małżonek daje jej oblubienicę pierścionek zaręczynowy, co wskazuje na poważne zamiary poślubienia ukochanej dziewczyny. Przyszła żona może też oddać mu ukochaną dla niego istotną rzecz, którą będzie długo pamiętał o tym ważnym dla niego dniu. W rzeczywistości zaangażowanie jest rodzajem dyskusji na temat zamiarów przeprowadzania małżeństwa młodych ludzi, ponieważ samo słowo jest oparte na pojęciu "mówienia", czyli spisku. Rodzice "żonaty" poślubiają swoje dzieci, po których w końcu postanowili dzień ślubu.

Jeśli jednak bliżej zbadasz tę tradycję słowiańską, powinieneś wiedzieć, że zaangażowanie nie jest pierwszym etapem zaręczyn. Przed nim było tak zwane sprzątanie, gdy pan młody posłał do przyszłych żonataczy narzeczonych z propozycją zaangażowania się.

Należy również pamiętać, że w dawnych czasach, oprócz małżeństwa, obowiązywało również małżeństwo młodych ludzi w kościele. Nasi ludzie od czasów starożytnych byli pobożni, dlatego wiara w Boga jest tradycyjnie związana z większością ludzi. Warto zauważyć, że Biblia nic nie mówi o ceremonii zaręczyn, która daje podstawy wielu chrzcicieli, aby twierdzić, że ten rytm pojawił się w późniejszym czasie. Jednocześnie jest informacja, że nawet starożytni Słowianie przed erą chrześcijaństwa w Rosji już ustalili tradycje, które obejmowały ten zwyczaj.

Zaangażowanie w kościele rozumiane jest jako reklama dla Boga o jego dobrowolnej i zdecydowanej zamiarze poślubienia ślubu małżeńskiego. Warto zauważyć, że tutaj rodzice mogą nie być obecni, ponieważ główna rzecz w tym procesie informuje Boga o jędrności ich intencji. W dniu małżeństwa wielu wierzących młodych odbywa ceremonię zaręczyn w kościele, po czym uważa się, że oblubienica i pan młody są żonaty przez resztę życia, a Bóg jest świadkiem.

W różnych regionach naszego kraju istniały osobliwe cechy i tradycje zaangażowania, w ogóle nie zmieniło to istoty wydarzenia. Dziś nie wszyscy nowożeńcy świętują ten dzień, ponieważ wielu nawet nie wie, co oznacza zaangażowanie. Pomimo stopniowej utraty tradycji, wszyscy ludzie powinni pamiętać o tych urlopach i wiedzieć o takich świętach, ponieważ są to nasze dziedzictwo kulturowe, które musimy zachować i przekazać przyszłym pokoleniom.