341 Shares 5196 views

dom Hamster – żywienie i pielęgnacja

Home chomika niezwykle chistoploten. Jego dom dzieli się na strefy: sypialnia, spiżarnia przyległy do niej miejsce dla życia i WC. Położenie tych obszarach nie jest konieczne, aby złamać Gryzonie nie lubią go, czy jego nory ktoś odbudować. dla domu chomika zaleca się czyścić co najmniej raz na 5 dni, a jeśli życie zwierząt w akwarium, to czyścić raz w tygodniu.

pielęgnacja

Jesteśmy bardzo wrażliwe zwierzęta przenieść swoje domy. Zmiany mogą spowodować panikę u zwierzęcia a przyczyną poważnych chorób. Przede wszystkim ma to związek ze spiżarni, bo to jest bardzo ważne dla nich. Jeśli czyszczenie w komórce Emisje wszystkich zasobów, które zostały ułożone chomika w odosobnionym miejscu, będzie miał poczucie tej katastrofy. Przy stałej opróżniania spiżarni może doprowadzić zwierzę do rozpaczy. dom chomik jest nerwowo biegać po klatce w poszukiwaniu kryjówki dla swoich stad. Dlatego nie jest konieczne, aby dotknąć i przesunąć zwierzę spiżarni. Konieczne jest jedynie, aby usunąć te produkty, które już przeszły i może zranić chomika jeśli on je zjada.

sprzątanie domu

Generalne sprzątanie w domu zwierzęcia odbywa się co jeden do dwóch tygodni. Częstotliwość zależy od rozmiaru komórek i ilości osób „”, która zawiera zhatsya w nim, ale kąt opatrunek należy czyścić codziennie, lub specyficzny zapach rozprzestrzeni się w całym mieszkaniu. Aby rozpocząć sprzątanie w komórce, należy najpierw umieścić zwierzę w słoiku trzy-litra. Następnie konieczne jest pociągnięcie śmieci i przemyć całą akwarium lub palety ze słoną wodą. Na wniosek sól można zastąpić piaskiem lub sodą. Można również użyć szamponu, który jest specjalnie zaprojektowany dla gryzoni, ale kąpać się w domu chomik nie jest tego warta. Użycie detergentów do prania komórek, takich jak proszki, mydła, to nie jest konieczne, ponieważ może to powodować alergie na zwierzętach, a czasami zatrucia. Ponadto, nie spiesz się, aby wyrzucić zużyty śmieci. Umieścić niewielką ilość papieru i trociny z powrotem w klatce, więc do domu chomika wkrótce będzie w stanie opanować po zbiorze. Ponadto konieczne jest, aby umyć butelkę wody raz w tygodniu i zmieniać wodę, że jest zawsze świeże w nim.

żywność

Zwierzęta chomiki dość skromny w żywności. Można dać prawie wszystko co jest z jedzeniem w domu. Jednak nie należy traktować swoje tłuste zwierzę, słony, słodki, pikantne, smażone, wędzone Produkty rządowych. Również zakazane pokarmy zawierają cytrusowych i kapustę. Aby doprowadzać PET, odpowiedniego materiału rynny. Trzeba karmić raz wieczorem, lub dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W tym przypadku, jedzenie powinno być świeże i dobrej jakości. W ciągu dnia zwierzę powinno być dopuszczone do snu, gdyż ich zdrowie jest ważnym czynnikiem. Należy zawsze uważać na zdrowie zwierząt. Jeżeli stwierdzono, że chomik zjada słabo domu, spanie więcej niż trzeba, świąd, kichanie i tym podobne, powinny być obowiązkowe, aby pokazać go do weterynarza, inaczej po jakimś czasie zwierzę może umrzeć.