105 Shares 4584 views

Polowanie pies Seter angielski (Gordon Setter)

Piękny pies myśliwski Seter angielski odnosi się do zwierzęcia sportowego. Posiada drugą nazwę – Gordon Setter. Pojawił się w Szkocji na początku XVIII wieku w zamku księcia Richmond i Gordons. Nazwany na cześć założyciela, a później rasa została poprawiona przez skrzyżowanie hodowcy z Collie i Bloodhound. Rasa ta jest sportowego, Wyżły. Nie bardzo powszechne i popularne w porównaniu z innymi ustawiaczy.


Z historii tej rasy

Statuesque i piękny pies myśliwski Seter angielski pochodzi z czarnym i tan angielskich psów, które były znane na wyspach od czasu XVII wieku. Podobny do obecnego ustawiaczy zwierząt zostały po raz pierwszy opisane w źródłach, które odnoszą się do 1776 roku. Szkockich przodków uważane irlandzkich i angielskich ustawiające, psy gończe, Collie maja labradory i spanieli.

Duke Zamek stał się głównym „baza” hodowla rasy szkocki Seter. Gordon Setter – Pies, który przeszedł długą drogę rozwoju selektywnej. Aktywna praca na kształtowanie i doskonalenie rasy rozpoczęła się na początku XIX wieku. Dzięki staraniom znanego hodowcy – księcia Richmond, jeden z właścicieli Gordon Castle – był to pierwszy standard rasy w 1860 roku. Niemniej jednak, większość z tych psów są nazywane ustawiaczy Gordon.

Pierwsza wystawa psów myśliwskich, które miały miejsce w Anglii w 1859 roku w mieście Newcastle, wygrał Seter Gordon D. Joblinga. Pierwsze zawody terenowe odbywały się w Bedford w 1865 roku. Gordons trwało trzy nagrody.

W 1892 roku Gordon Setter, polowania pies rasy, oficjalnie uznany przez American klubu miłośników zwierząt. Zaczęli hodować w krajach skandynawskich, Rosji i Francji. Na początku ubiegłego wieku Gordons nowo przemianowany setter.

W 1924 roku szkocki Seter Gordon (myśliwski pies rasy) została uznana przez angielski Kennel Club. IFF uznane te niezwykłe zwierzęta zwane Gordon Setter. Ponad sześćdziesiąt lat później (1988) standard rasy został poważnie rozważyć. To właśnie w tym wydaniu, z kilkoma zmianami, to nadal istnieje dzisiaj.

dane zewnętrzne

Piękno tych psów wydają się całkowicie naturalne i jednocześnie starannie przemyślane przez kogoś. Szlachetny i elegancki pies o dużej wielkości, dość wysoki, złożony harmonijnie z dobrze rozwiniętymi mięśniami. Trzon potężne nogi są mocne, lśniące włosy i inteligentny, rozumie wszystko wyraziste oczy. W skrócie – arystokraty.

Psy wzrostu w 66 cm suk – 60 cm i nie więcej niż 29,5 kg .. Seter Szkocki Gordon – pies ma głowę z szeroką czaszką, dostatecznie długie i głębokie pysk, oczywiście, z wyraźnym przesunięciem na czole.

wełna

Miękkie, lekko faliste lub proste, lecz nie kędzierzawy, ściśle przylegające, jedwabiste. Na brzuchu i dolnej powierzchni obudowy, i ogon, uszy i włosy znacznie dłużej na tylnej stronie kończyn. Tworzy kształt trójkątny, wieszak, zwęża się w kierunku głowicy do podstawy ogona.

kolor

Średnia pozwala na węgiel czarny niebieskawym odcieniu i brylantowy jasnym leszczyny lub mahogonovym tan. Lokalizacje ulegli i jej przejawy mają ścisłe przepisy, wszelkie odchylenia jest uważane za małżeństwo.

Opis gatunków

W Rosji, zwierzęta te nie są zbyt częste. Polowanie pies Seter angielski – to świetny rozgrywający. Specjalizuje się w znalezieniu gry i określić jego położenie. Pomimo wiekowych szkockich korzeni, standard rasy jest przypisany do Wielkiej Brytanii.

Bardzo ciekawy zwierząt – Seter angielski. Pies rasy, przeznaczone do polowania, nie zawsze różnią się tak imponującą fasadę. Gordon Setter – ucieleśnieniem piękna i doskonałej wydajności jako doskonały myśliwy. Wiele zwierząt z dobrych wyników nie jest wyrafinowane i szlachetne piękno. Szkot jest w tym sensie – wyjątek od reguły.

Radzieckie i rosyjskie hodowcy na pewno dobrze pamiętam wielki film „Biały Bim, Czarne Ucho” (1977). Dramatyczna i wzruszająca historia seter nie jest dość standardowego koloru dla Bim pseudonimu. Bezinteresowne oddanie do swego pana – jest główną cechą tych zwierząt.

charakter

Wielkie i niesamowite pies – Seter Gordon. Charakter, cena tych zwierząt nie tylko umożliwiają, ale również wymagają wzrośnie z cute puppy jest nie tylko zręcznym myśliwym, ale także lojalny i wierny towarzysz. Te inteligentne zwierzęta różnią się spokojny, zrównoważony charakter. Są to wesoły i energiczny, ale jednocześnie rozsądny i mądry, zaskakująco wytrzymały, ma wspaniały charakter.

Polowanie pies Seter angielski bardzo szybko przywiązuje się do swego pana i wszyscy członkowie gospodarstwa domowego, są zawsze przyjazny, szczerze i otwarcie wyrażają swoje uczucia do osoby, wymagają ciągłej uwagi, gotowy do wzięcia czynnego udziału we wszystkich działaniach właściciela. Gordon Setter bezinteresownie kocha człowieka, to wychowana. On jest gotowy, aby dać mu swoją lojalność i miłość przez całe życie. Pies tej rasy nie znosi samotności – pragnienie.

Seter angielski doskonale komunikować się z dziećmi. Inne zwierzaki trwa dość przyjazny dla obcych jest nieco sceptyczny i ostrożny. Gordon Setter dobrze rozwinięty instynkt opiekuna, straż, ale na tyle dziwnie, strażnik one bezużyteczne. Agresja może być obcy dla psów.

Prawidłowa pielęgnacja psa rasy Gordon Setter

Gordon Setter nie zaleca się przechowywać w mieszkaniu miasta, bo jest bardzo aktywny i potrzebuje dużo ruchu. Najwygodniejsze ona będzie w stoczni prywatnym domu, ale w każdym razie nie na łańcuchu.

Gordon Setter potrzebuje długi spacer, przenoszenie i aktywnych gry i systematyczny trening. Jeśli właściciel lubi chodzić na rowerze czy wolą pracować w godzinach porannych, jego zwierzę jest zadowolony z nim być.

Trzeba powiedzieć, że seter wełna wymaga gruntownej codziennej pielęgnacji. Wymagać to będzie dobry grzebień stalowej. Ponadto, psy tej rasy wymagają regularnego przycinania i kąpieli.

Użyj łagodny szampon dla psów. W rzadkich przypadkach, można użyć szamponu dla mężczyzn (do włosów suchych). Należy używać balsamu-odżywki. Suche włosy, można użyć suszarki do włosów.

zdrowie

Seter angielski Gordons żyją średnio około 12 lat. Rasa ta jest ogólnie zdrowa, ale -To jest bardzo imponująca waga mają skłonność do dysplazji. Te psy mogą przeszkadzać chorób oczu, takich jak zaćma i zanik siatkówki.

Często Seter angielski doświadczenie wzdęcia, więc powinny być karmione ułamkowo – małe porcje kilka razy dziennie.

Edukacja i szkolenia

Seter angielski różni się dostatecznie silną mentalność, więc łatwo sprawia złożoność szkoleń, które powinny być na tyle twardy. Według trenerów psów, Gordon Setter odnosi się do grupy psów, które mają ponadprzeciętną inteligencję.

Zajmując kształcenie i szkolenie Szkotów, właściciel musi być cierpliwy. Faktem jest, że dla poleceń nauka zwierzę może wymagać od 15 do 25 powtórzeń.

karmienie

Seter Gordon RSS konieczne jest dwa razy dziennie. Pożądane jest, by procent tłuszczu nie przekroczy 16% żywności. W lecie swojego zwierzaka trzeba pić dużo płynów. Przy innych okazjach, pies musi mieć swobodny dostęp do świeżej wody. Należy wymieniać co najmniej dwa razy dziennie. Idąc na długą podróż, nie zapomnij o dostawach wody.

wykorzystanie

Gordon Setter – sportowych wielki pies myśliwski, dobry i wrażliwy towarzysz dla ludzi aktywnych, pies rodzinny.

cena

Przeciętnie szczenięta setter są od 10000 do 30000 rubli (w zależności od dostępności niezbędnych dokumentów).