170 Shares 3767 views

Artemia – hodowla w domu.

Doświadczeni akwaryści wiedzą, że małe skorupiaki Artemia smażyć – doskonałe jedzenie na żywo. jakości żywności krewetki solance zapewnia wysoki wskaźnik przeżycia smażyć i ich szybki wzrost.


Ten skorupiaków jest dość łatwo dostosować do sztucznych warunkach hodowli krewetek i dlatego pod wpływem siły nawet początkującym hodowcom ryb akwariowych. jaja artemii mogą być transportowane na duże odległości, przy jednoczesnym zachowaniu populacje Artemia nie będzie trudne. Wielu akwarystów kupić solowców jaja w sklepach i osób, które specjalizują się w ich produkcji. Jaja na sprzedaż są traktowane jako normalne i zdekapsułkowanego. Jeśli zakupiono drugą opcję, nie sądzę, że takie jaja zawierające martwe embriony, a wręcz przeciwnie – może wśród nich dobrze wylęgają pełną skorupiaka. Ale jest pewien wyjątek – są zdekapsułkowanego jaja, z powodu niedostatku naturalnego skażenia, bardziej wymagających warunkach przechowywania. Dlatego inkubacji jaj z worka, przez długi czas leżał na półce sklepu zoologicznego – pracować obiecujący i niepotrzebne. Ale nawet tutaj ma swoje zalety – takie jaja mogą karmić narybek, jedna tylko krótko namoczyć je w wodzie słodkiej i pożywne, bogate w mikroelementy i białka paszy dla młodych ryb jest gotowy.

Rozwój Artemia rozpoczyna się, gdy temperatura wody, w której się ona znajduje, aby osiągnąć 10 stopni i powyżej. Mimo że idealne warunki temperatury do temperatury hodowli wody wynosi od +25 do +32 stopni. Minimalna zasolenie pożywki wodnej powinna wynosić około 25-30%, a najwyżej – 280%. To właśnie w tym środowisku powinna mieszkają Artemia. Hodowli tych skorupiaków ma swoje osobliwości – w naturze żyją w stawach solnych na południu Rosji, więc gdy rosną, pożądane jest zbliżenie sztucznych warunków ich siedlisk w środowisku, w którym krewetki są najbardziej komfortowo.

Uprawa Artemia – biznesowej proste, jeśli wiesz, że niektóre przepisy. Zarodków skorupiaki te mają wystarczająco wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak ciśnienie, wilgoć, wysokie lub niskie temperatury, urazy mechaniczne, długi czas przechowywania. Artemia zarodki są zdolne do dłuższego czasu, aby być w stanie spoczynku – „hibernacji” Jak najszybciej umieścić je w wodzie, hodowla Artemia gdzie początek, zaczynają się rozwijać. Woda w zbiorniku, gdzie planuje się rozwijać skorupiaki muszą spełniać pewne kryteria: litrze wody powinna spaść do 50 g Na2SO4. Torbiele (jaja Artemia) Pożądane jest, aby zapewnić niskie światło i lekką wodą gazowaną, tak, że nie są one rozliczane na dnie akwarium. Po 25 godzinach, zarodki zaczynają aktywnie rozbić skorupkę. Ponadto, w normalnych warunkach przetrzymywania, osiemnaście dni, skorupiaków przejść przez kilka etapów rozwoju i osiągają dojrzałości. Teraz skorupiaków Artemia torbiele same mogą układać w sprzyjających warunkach dla nich. Oto ciekawy stwór – hodowla artemii, które zajmują bardzo satysfakcjonujące, ponieważ skorupiaków jest doskonałym pokarmem dla ryb.

feed krewetki na mikroalg, małych pierwotniaków, słodkowodnych i morskich chlorella, drożdży i bakterii. Nie gardzi te skorupiaki skrzelonogi i odchodów.

Skorupiaki Artemia wzrasta do 20 mm długości i dorosłych jednostka waży około 12 mg. Pokrywanie Artemia może różnić się od czerwonawo na mlecznym, ciało kolor Artemia zależy od warunków i rodzaju paszy.

Artemia są dwupienne, czyli mogą składać jaja dopiero w wieku dojrzałości płciowej. Przed tym wieku często nie żyją skorupiaki hodowla Artemia jest przede wszystkim ze względu na jej wartość odżywczą dla ryb akwariowych.