754 Shares 1292 views

Choroby endemiczne: określanie przykłady. Najstraszniejszych chorób

Jak wiadomo, istnieją miliony chorób na świecie. Większość patologii panujących we wszystkich regionach. Niemniej jednak, istnieje oddzielny zespół – jest chorób endemicznych. Takie choroby nie występują wszędzie, ale tylko do pewnego segmentu geograficznego. W zależności od występowania wyróżnia: endemicznym, epidemii i pandemii.

Na takie choroby nosić i straszna choroba, która twierdziła miliony istnień ludzkich. Wśród nich: dżuma, cholera, malaria. Podobnie jak wszystkie choroby endemiczne, infekcja zaczęła się w danym regionie, a następnie rozprzestrzenił się na cały świat i są nazywane epidemie. Najczęściej patologia regionalny nie wykraczają poza granice swojej biogeograficznych prowincji.

Choroby endemiczne: koncepcja

Choroby, obejmujące pewną regionu nazywane są endemiczne. Zgodnie z tymi patologiami jest to zrozumiałe, że źródło problemu leży w środowisku przez cały czas. Zazwyczaj takie choroby spowodować trudności w wodzie, glebie lub powietrza w tym regionie. Choroby endemiczne często wiąże się z pasożytów, które żyją w określonych warunkach klimatycznych (Indie, kraje afrykańskie). Najstraszniejszych chorób, które były szerzący się w średniowieczu i wcześniej też najpierw należał do problemów regionalnych. Na szczęście, dzięki rozwojowi medycyny i epidemiologii, że nie występują we współczesnym świecie.

Przyczyny chorób endemicznych

W większości przypadków, czynniki etiologiczne chorób endemicznych obejmują infekcje wirusowe, pasożytnicze. Nosicielami tych patologii – gryzonie i owady. W niektórych przypadkach przyczyną choroby – brak pierwiastków śladowych i witamin. Brak związków, takich jak jod, wapń, witaminy C i D jest identyczny do zaburzeń w organizmie ludzi mieszkających w konkretnym regionie. Może także prowadzić do chorób i nadmiar pierwiastków (na przykład, atom fluoru).

Mechanizm endemies rozwoju

Każdy ma swój specyficzny charakter endemiczny patogenezę i obraz kliniczny. Przede wszystkim zależy to od przyczyny patologii. Wirusowe i bakteryjne infekcje patogenu do krwiobiegu człowieka i mnoży w tkankach. Po tym, objawy pacjenta zaczynają się pojawiać. zakażeń, w większości przypadków wektory owady (komary), robaki i gryzonie. W niektórych rejonach endemicznych chorób związanych z pasożytów, które żyją w wodach. Wnikają do organizmu ludzkiego i rozmnażajcie się tam. W większości przypadków obraz kliniczny rozwija się w kontakcie z odchodami pasożytów do krwiobiegu.

Jeśli przyczyną choroby jest endemiczny brak niezbędnych witamin i minerałów, patogeneza tych chorób innych. Ze względu na fakt, że organizm nie otrzymuje pewne substancje zaczynają działać mechanizmy wyrównawcze. W rezultacie przerost narządów docelowych, a ich funkcja jest zaburzona. Obraz kliniczny każdej patologii zależy jaki rodzaj systemu jest dotkniętych z powodu braku witaminy lub pierwiastka śladowego.

Komunikacja chorobą endemiczną epidemiologia

Choroby endemiczne mają bezpośredni związek z terenem, na którym są rozproszone. Brak lub nadmiar pierwiastków śladowych w regionie zwiększa ilość chorób, w tym obszarze. Przykłady obejmują następujące naruszenia .. endemicznych wole, fluorozy, choroba urovskaya, szkorbutu, itp Powszechne zakażenie prowadzi do rozwoju pandemii epidemii. Zwykle odniesieniu wirusowe, pasożytnicze i choroby bakteryjne.

W ten sposób doszło do rozprzestrzeniania się dżumy, cholery, malarii. Ponieważ te infekcje przenoszone są gryzonie i owady, bili cały kontynent. Choroby, które są specyficzne dla regionu Afryki – jest Congo-krymskiej gorączki, wirus Ebola, HIV. Niektórzy autorzy odnoszą się do endemicznych patologii, alkoholu i uzależnienia od narkotyków.

Najstraszniejsze choroby: dżuma, cholera

Najczęstszą chorobą endemiczną powinny obejmować szczególnie niebezpieczną infekcję, który twierdził miliony istnień ludzkich. Szczególne miejsce zajmuje pandemii dżumy. Choroba została pokryta kilka kontynentów. Powszechne świń związana z migracją gryzoni, które zbiornik infekcji. Zakażenie może nastąpić na kilka sposobów. Najczęściej jest przepuszczalny ścieżka (poprzez ukąszenia pcheł). Ponadto patogen może wnikać do korpusu z żywnością i wdychane przez powietrze (na płucnej postaci tej choroby). Pomimo faktu, że zakażenie jest bardzo rzadkie w tej chwili, warto pamiętać, że nosicielami zarazy, jak przedtem – to szczur. W przeciwieństwie do ludzi, gryzonie mogą być chory przez długi czas. Jeśli mają przewlekłe zakażenia, są zaraźliwe.

Innym endemiczny raportowanie do epidemii cholery stało. Jak zarazy, twierdziła miliony istnień ludzkich i rozpowszechniania niemal na całym świecie. Patogen jest Vibrio cholerae. Szlak przekazywania choroby jest najczęściej woda lub odżywcze. Zakażenie nadal występuje w obszarach o niekorzystnych warunkach higienicznych.

Obraz kliniczny choroby endemiczne

Objawy chorób endemicznych różnią się od siebie. Przy braku niektórych pierwiastków śladowych ogólnie cierpi systemu. Przykładami są endemiczne wole, choroba urovskaya. W pierwszym przypadku jest brak jodu w organizmie. Prowadzi to do zmniejszenia czynności hormonu tarczycy. Efektem tego jest opóźnienie w rozwoju umysłowym i fizycznym. choroby Urovskaya charakterystyczne dla obszarów o niskiej zawartości wapnia, w wodzie do picia. Okaże się w regionie Trans-Bajkał, Chin i Korei. Obraz kliniczny choroby jest deformacja kości i stawów.

Nadmiar minerałów może również powodować choroby endemiczne. Przykładem jest fluorozy. Gdy choroba występuje nagromadzenie fluoru w szkliwie, co przejawia się ciemnymi plamkami i próchnicy.

Endemicznych zakażeń są szczególnie niebezpieczne. Charakteryzują się one zatrucia i klęski całego organizmu. Plaga towarzyszy gnilnych owrzodzenia na skórze lub zniszczenia tkanki płucnej. Cholera prowadzi do postępującego odwodnienia.

Diagnoza chorób endemicznych

Rozpoznanie choroby endemiczne zwykle nie stanowi żadnego problemu. Od nasilenia patologii dużych objawów szybko związanych z niedoborem lub nadmiarem określonego pierwiastka. Jest to konieczne do przeprowadzenia analizy gleby, wody i powietrza w tym obszarze. Jeśli patologii zakaźnych, to jest bardzo ważne, aby znaleźć jego źródło. to jest inna dla każdej choroby. Na przykład, nośniki zarazy – pchły, Kongo krymskich gorączka – roztoczy. Ponieważ większość chorób jest zooantroponoznymi trzeba znaleźć rezerwuar infekcji. Najczęściej jest to szczur, mysz, bydło.

Procesów zakaźnych się lekarzy do badania materiału biologicznego (kał, mocz, ślina), jak również żywność, że pacjent konsumpcji. Bakteriologiczne przeprowadzono analizę krwi i ekskrementów.

Metody postępowania z chorobami endemicznych

W zwalczaniu chorób zakaźnych endemiczny operacja jest wymagana nie tylko medyczny, ale także epidemiologów. Na miejscu zaszczepienia natychmiast utworzyło obszar kwarantanny. Wszyscy pacjenci powinni być hospitalizowani w szpitalu zakaźnym.

Osoby, które miały kontakt z chorymi powinny być ekranowane i nie opuszczają strefę kwarantanny. Jest to konieczne, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji. Na miejscu infekcji jest wykonany materiał ogrodzenia dla badań epidemiologicznych. Przeprowadzone odkażenie, który zawiera sanitariatów ze środkami dezynfekującymi, wentylacja, wrzących ubrania. Obszar kwarantanny musi być dostępny dla zdrowej populacji. Kiedy szczególnie niebezpieczne infekcje, personel medyczny pracujący w specjalnej postaci (anty kolorze).

Profilaktyka chorób endemicznych

Choroby endemiczne wymagają terminowego profilaktykę. W miejscach, gdzie brak pierwiastków śladowych i witaminy niezbędne substancje są dodawane do żywności (soli jodowej) wody. Noworodki są zdiagnozowane (na fenyloketonurię, niedoczynność tarczycy). Dla podejrzanych endemicznych suplementów przepisać witamin i pierwiastków śladowych zaginionych. Ponadto, w przypadku niektórych schorzeń wymaga specjalnego traktowania (chodzenie na słońcu), okresowych zmian warunków klimatycznych.