850 Shares 7586 views

Śmigłowce bojowe – broń XXI wieku

W czasie II wojny światowej śmigłowce były używane sporadycznie (do ustalenia ogień artylerii i innych celów pomocniczych). Wojsko na całym świecie nie daje mu dużą wagę maszyny ekscentryczny, zakładając, że są one zbyt wrażliwy i kapryśny, a ich właściwości użytkowe nie będą pasować do walki. W 1948 roku dowództwo armii Stanów Zjednoczonych odmówił ich zakupu, z wyjątkiem śmigłowców drogie i bezużyteczną zabawką. Powiedzieć, że kierownictwo radzieckie siły zbrojne traktować je inaczej, nie można.

Wojna koreańska, która rozpoczęła się dwa lata później zmieniła stosunek do techniki wiropłatów drastycznie. Trudno nawet wyliczyć, ilu żołnierzy amerykańskich zostało uratowanych dzięki prostym i małych śmigłowców pogotowia lotniczego, vozivshih rannego od obciążenia zewnętrznego (jedna osoba z każdej strony przezroczystej kabinie).

Vietnam War rozszerzyła zakres nowego typu statku powietrznego. Na równi z „Huey» UH-1, przeznaczonego do transportu wojska i uzbrojonych dość proste ognia, helikopterów pojawiła stosowania atak przeciw. Nabyte ogromne znaczenie zdolności obronne transportu wiropłatów popełnili miliony lotów i perevezshih dziesiątki milionów żołnierzy. W środowisku mobilnym wojennej jest jakość helikopterów jako okazję do zrobienia bez pasa startowego, to nabył szczególne znaczenie.

helikopterów „Cobra” AH-1, uzbrojony w pociski i 40mm działko, zakupione jako całość obrazu, który umożliwia rzut oka odróżnić nowoczesne cel śmigłowce bojowe shock: wąski kadłub ze szkła pancernego i podwójną kabiną oraz braku jakichkolwiek innych funkcji, nie związane z głównym celem – aby pokonać wroga zwolniony.

Związek Radziecki opracował również wirnik śmigłowca Lotniczego. Mi-24 śmigłowce bojowe, którego rozwój rozpoczął się w późnych latach sześćdziesiątych, zgodnie z życzeniem klienta, Ministerstwo Obrony Narodowej, miała połączyć dwie główne funkcje – szok i transport. Jak USA „Cobra”, pożyczki od motorowej Irokezów – „Huey” radziecki projekt Mi-24 i stosowane do silnika ślimaka zaufanego i wiarygodnego Mi-8. Jak dotąd działa dobrze, wykazała czas. Te śmigłowce bojowe służą w armiach wielu krajów (i zostały użyte w różnych wojen). Mają swoje wady, ale nie zabrać zalety.

Helikopter „Apache” AN-64 jest kierunek rozwoju nowej generacji śmigłowców bojowych przeznaczonych do niszczenia wrogich pojazdów opancerzonych z pomocą precyzyjnych systemów technologicznych ognia. Wzdłuż tej trasy udaliśmy się do biur projektowych w różnych krajach (z Rosji do Republiki Południowej Afryki). helikopterów drugiej generacji charakteryzują się wysoką przeżywalność ze względu na racjonalne rozmieszczenie rezerwacji i najważniejszych węzłów potężnych broni wyposażonych w inteligentne systemy kierowania ogniem i obecności czynników, które utrudniają ich wykrywania.

Bojowe śmigłowce rosyjskie Druga generacja reprezentowana przez Ka-50 i Mi-28 maszyn, szereg wskaźników wydajności wyższej do zagranicznych analogów.