619 Shares 1916 views

20 najlepszych książek o samo-rozwoju osobowości

W książkach można znaleźć wiele przydatnych informacji. Dostajesz doświadczenie osób już wymyślonych – nauczył się rozwiązywać problemy, budować relacje, formułować swoją wiedzę w dostępnej formie dla wszystkich zainteresowanych. Dlatego książki samopomocowe mogą zmienić Twoje życie. W sprawach samodzielnego rozwoju są po prostu niezastąpione. Istnieje wiele wspaniałych dzieł, które pomagają stać się lepsze, silniejsze i szczęśliwe. Oto lista dwudziestu książek, które warto przeczytać. Mogą poważnie wpłynąć na twoje życie, ponieważ dotknęły już życie tysięcy osób.


Dale Carnegie, "Jak wygrać przyjaciół i wpływać na ludzi"

Ta książka naprawdę pomaga osiągnąć to, co obiecuje. Ta klasyczna publikacja została opublikowana w 1936 roku i od tego czasu wielokrotnie została wielokrotnie opublikowana w różnych formatach. Książka zawiera proste kroki w celu poprawy umiejętności komunikacyjnych i wzmocnienia relacji, zilustrowanych przykładami z życia Carnegiego i ludzi, których zna. Nawet jedna wskazówka – używanie imienia i nazwiska osoby częściej w rozmowie – może już przekształcić swoje życie.

Manuel Smith, "Kiedy mówię" nie ", czuję się winny"

Wielu ludzi ma problemy z ustanowieniem granic – trudno jest im wstawiać się za siebie, nauczyć się odmawiać i bronić swoich przekonań. Niektórzy uzależnieni są od innych, biorąc pod uwagę ich problemy i emocje jako odpowiedzialność. W książce Smitha znajdziesz informacje o tym, jak nauczyć się bronić granic przez proste techniki, jak otwierać się tym, którzy zasługują na energię na nie i jak wykluczyć ludzi, którzy zepsują nastrój.

Bren Brown, "Moc luki"

Ta książka jest nienaganną motywacją, źródłem niesamowitych zmian. We współczesnym społeczeństwie nikt nie mówi o swoich słabościach, nikt nie chce rozpoznać ich wad. W tym samym czasie zdolność rozpoznawania ich jest prawdziwą zaletą. Książka pomoże tym, którzy chcą pogłębiać swoje myśli, zmieniać siebie i podejść do słabości. Aby odnieść sukces, musisz być wrażliwy i gotowy do ryzyka.

Gary Chapman, "Pięć miłosnych języków"

Wielu ludzi wierzy, że miłość jest prostą wymianą słów i istnieje bez żadnego wysiłku. I to jest złe. W rzeczywistości utrzymywanie relacji nie jest łatwe. Po "miesiąc miodowy" związek pogarsza się. Ta książka pomoże im wzmocnić. Możesz dokładnie zrozumieć, które wyrażenia miłości partnera i potrzebujesz, zacznij je stosować i zauważyć szybki wynik. Zasady opisane w książce odnoszą się nie tylko do życia osobistego, ale także do codziennej komunikacji.

Eckhart Tolle, "Potęga teraźniejszości"

Ta książka uczy nas żyć w teraźniejszości. Być może jego treść jest powtarzana w miejscach, ale pomaga zrozumieć istotę. Są przykłady tego, jak ludzie zachowują się w ciągu dnia w stosunku do innych. Ta książka pomoże Ci poradzić sobie z bałaganem w myślach i znajdzie spokój w teraźniejszości.

William Irwin, "Stoizm"

Irvine reprezentuje klasyczną filozofię Stoicism, która przekształca się w dzisiejsze dni, uzupełniając swoje rozumowanie narzędziami i praktycznymi poradami, które poprawią jakość twojego życia. Informacje opierają się na osobistym doświadczeniu i naprawdę pomagają stać się szczęśliwsi i spokojniejsi.

Timothy Ferris, "Jak pracować cztery godziny"

Ta fenomenalna książka skłoniła wielu ludzi do zapominania o standardowym planie pracy. Najprawdopodobniej albo cię spodoba, albo będzie cię irytować, ale nie będzie to niezauważone. Ferris stara się uświadomić ludziom, że ich czas jest ograniczony i siedzieć tam w biurze – nie najlepszym rozwiązaniem.

MJ DeMarco, "Książka dla tych, którzy odważą się zarabiać"

W tej książce jest wiele powtórzeń tych samych pomysłów, ale motywuje ich wystarczająco dużo do rozpoczęcia własnej działalności i daje wiele przydatnych informacji, które będą przydatne dla wszystkich.

Chip i Den Hit, "zdecydowany"

Wielu ludzi trudno podejmować decyzje. Wydaje się, że musisz sporządzić listę zalet i wad, ale czasami nie prowadzi to do lepszego wyniku. Bracia Heath pomagają podzielić proces podejmowania decyzji na cztery etapy. To przekształca twoje zachowanie.

Gary Vainerchuk, "Hobby to biznes"

Vainerchuk jest właścicielem dużego imperium internetowego. Jego książka pomoże Ci nauczyć się tworzyć udane biznesy w internecie za pomocą instrukcji przeznaczonych na kilka etapów.

Robert Glover, "Dość być miłym facetem!"

Jest to bardzo krótka książka, ale skuteczna. Opisuje zespół dobrych facetów – co sprawia, że mężczyźni leżą, manipulują, zmieniają i udają, zamiast stawać wobec rzeczywistości.

David Deida, "Droga prawdziwego człowieka"

Ta książka jest duchowym przewodnikiem dla człowieka, który chce być mężczyzną – w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Jak traktować kobiety? Jaka jest męska energia? Jak osiągnąć szczęście? Książka zawiera odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Mark Manson, "Modele"

Istnieje wiele książek o tym, jak zacząć się spotykać z kobietami, ale w większości są tylko przygotowane frazy lub zbyt skomplikowane teorie. Reszta jest zbyt skoncentrowana na seksie. Menson przekształca podejście do spotkań z płcią przeciwną i uczy Cię, aby uzyskać maksymalne emocje z komunikacji, aby zachowywać się naturalnie i czuć się komfortowo.

Victor Frankl, "Człowiek w poszukiwaniu sensu"

Ta książka jest wypełniona inspiracją. Frankl opowiada o swoim życiu w niewoli i obozu koncentracyjnym, o powrocie do domu. Jest pewny, że dopóki dana osoba ma jakiś cel w życiu, może w każdej sytuacji przetrwać. Znajdź swój cel.

Maxwell Maltz, "Cybernetyka psychologiczna"

Książka chirurga plastycznego mówi, że wiele osób chce zmienić wygląd, ale w rzeczywistości potrzebują wewnętrznych zmian. Maltz mówi o technikach relaksacyjnych, które mogą pomóc.

James Allen, "Jak człowiek myśli"

Krótki esej zawierający ważną myśl – twoje myśli determinują rzeczywistość, w której żyjesz.

Dan Ariely, "Przewidywalna irracjonalność"

Ariely analizuje, dlaczego ludzie robią to, co robią. Ludzie myślą, że są logiczne, ale każdy kontroluje emocje. Ta książka pomoże Ci poradzić sobie z podświadomością i stanie się lepsza.

Robert Chaldini, "Psychologia wpływania"

Ta książka pomoże Ci dowiedzieć się, jak zarządzać ludźmi nie tylko w relacjach osobistych, ale iw pracy, podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Matt Ridley, "Królowa Czerwona"

Dlaczego mężczyźni często szukają wielu partnerów? Dlaczego kobiety są tak wybiórcze? Co jest ukryte w naszych genach? Książka Ridleya pomoże Ci zrozumieć wiele o relacjach.

Rolf Plotts, "Vagrancy"

Ta książka zainspiruje Cię do podróży. Plotts uważa, że podróże są powolne, dzieli się listą niezbędnych rzeczy i wiele przydatnych porad.