805 Shares 7247 views

szyjki macicy szyjki macicy: Opis, przyczyny, objawy i leczenie

Choroby zapalne macicy są bardzo zróżnicowane, ale jednym z najczęstszych z nich jest zapalenie szyjki macicy. O to i omawiane dziś.


Co to jest zapalenie szyjki macicy szyjki macicy?

Jest to zapalenie macicy, objawy , które mogą objawiać się w postaci mętnej wyładowania ropnej, którym towarzyszy ból w dolnej części brzucha, posiadające tępego lub znak rysunku i bolesne oddawanie moczu i stosunków seksualnych. Ta choroba jest bardzo powszechne i występuje u co drugiej kobiety. W związku z tym konieczne jest, w celu leczenia w czasie, zapobiegając przejścia choroby w stadium przewlekłe, gdy walce staje się o wiele trudniejsza.

szyjki macicy szyjki macicy: Przyczyny

Istnieje sporo powodów, które doprowadziły do powstania zapalenia szyjki macicy. Najczęściej spotykane są różne infekcje narządów narządów, które obejmują zarówno chorób przenoszonych drogą płciową (rzeżączka, chlamydia, itd.), Jak i opryszczka narządów płciowych, kandydoza lub wirusa brodawczaka ludzkiego.

Inną przyczyną zapalenia szyjki macicy jest uraz szyjki wskutek częstych seksualny lub użytkowania tamponu podczas menstruacji. Ze względu na niewielkie zmiany szyjki macicy staje się podatny na infekcje.

szyjki macicy często diagnozowane u kobiet, które mają bardzo wczesne rozpoczęcie lub zmiana partnerów seksualnych często. Tak więc, te czynniki mogą być również nazywane powoduje pojawienie się choroby.

Ostatnią przyczyną zapalenia szyjki macicy są uszkodzenia mechaniczne szyjki macicy, które mogą być spowodowane przez aborcji, dylatacji i łyżeczkowanie lub instalacji do antykoncepcji cewkę.

szyjki macicy szyjki macicy: Objawy

Zasadą jest, że choroba może wystąpić zarówno bezobjawowe lub objawowe. W przypadku ostrej formy szyjki macicy, kobieta może odczuwania bólu w dolnej części brzucha. W narządów płciowych występują procesy zapalne, towarzyszy zwykle obfite cuchnące. Objawy te mogą towarzyszyć swędzenie w okolicy narządów płciowych, a krwawienie (jak podczas spoczynku i podczas stosunku płciowego). Ponadto, kobiety mogą wystąpić wymioty, nudności i zawroty głowy. Ostre zapalenie szyjki macicy w bardzo krótkim czasie może przekształcić się w postać przewlekłą, której leczenie wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku.

Szyjki macicy szyjki macicy leczenie i zapobieganie

Początkowo lekarz musi wskazać przyczyny, które doprowadziły do powstania zapalenia szyjki macicy, i nadal będą przypisane do kompleksowego leczenia. W przypadku, gdy szyjki patologicznych namnażania mikroorganizmów, kobieta jest przyporządkowany kursie antybiotyków. Jeśli infekcja jest opryszczka lub postaci brodawkowaty, używane do leczenia lekami przeciwwirusowymi.

Podczas zabiegu, kobiety muszą również przeprowadzić badanie i leczenie jej partnera seksualnego (jeśli znalazł żadnej patologii).

Środki służące zapobieganiu szyjki macicy można przypisać przede wszystkim terminowe diagnozy i leczenia różnych zaburzeń endokrynologicznych, zapobieganie aborcji, szacunku dla higieny osobistej kobiet oraz eliminacji lub wczesnego leczenia chorób przenoszonych drogą płciową.