796 Shares 3148 views

Jak zmniejszyć ból podczas miesiączki. Wskazówki i sztuczki

Obecnie wiele kobiet do czynienia z dosłownie nieznośnego bólu podczas menstruacji. Niektórzy ludzie wolą pić w tym przypadku specjalnych leków, podczas gdy inni, wręcz przeciwnie, szukać pomocy medycyny alternatywnej. W tym artykule będziemy mówić o podstawowych sposobów, w jaki sposób zmniejszyć ból w czasie miesiączki.

ciepło

W tej chwili, według ekspertów, ciepło jest najbardziej skutecznym sposobem radzenia sobie z dyskomfortem podczas menstruacji. Tak, doskonałym rozwiązaniem jest uważany ciepły prysznic, ale to nie pomaga wszystkim. Tu przyjść z pomocą specjalnych elektrycznych klocków grzewczych. Ale nie każda kobieta ma możliwość pozostania w domu w czasie miesiączki i położyć się z grzejnikiem w łóżku. W tym przypadku alternatywą dla tzw aktu jednorazowych podgrzewaczy. Mogą one być dołączone do odzieży i bezpiecznie go o swojej działalności.

Tabletki miesięcznego bólu

Leki są również w rankingu najbardziej efektywnych metod. Współczesna medycyna oferuje szeroki wybór tabletek, które można kupić w praktycznie każdej aptece (leki „Tempalgin” „Ibuprofen”, „Advil”, itd.). Należy pamiętać, że przyjmowanie leku musi być wyłącznie w załączonych instrukcjach. Jeśli ból jest ostry, wolno pić Maksymalna dawka dobowa.

Ból podbrzusza po miesiączce a przed nimi? Pomaga postawy embrion!

Z jednej strony, może to brzmi śmiesznie, ale wiele przyznać, że ta postawa naprawdę pomaga. Czy zauważyłeś, jak małe dzieci leżą gdy cierpią na bóle brzucha? Oni przerzucony na bok i wyciągnąć nogi do klatki piersiowej. To właśnie w tym miejscu, organizm jest w stanie zwiotczenia mięśni, zmniejszając dyskomfort. Niektóre panie, opcja ta nie zawsze pomaga. Jednak w połączeniu z lekami jest doskonałym środkiem, jak zmniejszyć ból podczas miesiączki.

aktywność fizyczna

W rzeczywistości, wiele z nich jest zaskoczony, że sport pomaga pozbyć się nieprzyjemnego uczucia dyskomfortu. Jednak promuje endorfiny ćwiczeń, które działają jako środki przeciwbólowe. To nie znaczy, że trzeba biegać do siłowni. Wystarczy na kilka dni przed menstruacją nieznacznie zwiększyć aktywność fizyczną, na przykład, dać więcej czasu na pieszych spacerów. W tym przypadku nie będzie już martwić się o pytanie, jak zmniejszyć ból podczas miesiączki. Ponadto doskonałym rozwiązaniem uważane jogi. Wystarczy dwa razy w tygodniu, aby wziąć udział w szkoleniu, a wynik będzie widoczny w ciągu kilku tygodni. Należy zauważyć, że zaleca się, aby skonsultować się z ekspertami, tak aby nie spowodować znaczne szkody dla organizmu, ponieważ niektóre sporty podczas miesiączki po prostu jest przeciwwskazane.

aromaterapia

Jestem pewien, że wielu z nich nie są zaskoczeni, że aromaterapia pomaga się zrelaksować, zmniejszyć ból. Jeśli spędzasz kilka sesji w trakcie miesiączki, gorzej nie będzie dokładny. Przed zabiegiem należy napełnić wannę ciepłą wodą, światło świec na całym obwodzie i dodać niewielką ilość olejków aromatycznych. Wdychanie par i bezpośredniego kontaktu z wodą daje efekt uderzające.

masaż

masaż – to kolejny sposób, jak zmniejszyć ból podczas miesiączki. Zauważ, że nie jest konieczne, aby przejść do tego celu do spa, można zrobić to na własną rękę. ruchy koliste i delikatne pociągnięcia w dolnej części brzucha może zmniejszyć ciśnienie w okolicy pachwiny, a tym samym rozluźnić mięśnie. I to właśnie ten efekt chcieliśmy!