561 Shares 4723 views

nadżerek: przyczyny, objawy i metody leczenia

nadżerek – są zmiany patologiczne w obrębie błony śluzowej, które występują u około 50% kobiet. I różnią się one w medycynie, w rzeczywistości, erozji i pseudo. Ponieważ lekarze początkowo przeprowadzić pełne badanie przepisać odpowiednie leczenie w zależności od diagnozy.

Wśród głównych objawów o nazwie erozji plamienie, głównie po stosunku, jak również ból podczas stosunku bezpośrednio. Jednak te objawy nie mogą być. Fakt, że przestrzeń między pochwy i macicy, szyjki macicy, który jest prawie nie ma zakończeń nerwowych. Co do zasady, erozja znajduje się bezpośrednio podczas badania zapobiegawczego przez ginekologa.

nadżerek, powody, dla których zostały omówione poniżej, co do zasady, zaczyna pojawiać się na bardziej poważnym etapie. Dlatego eksperci radzą, aby odwiedzić ginekologa dwa razy w roku.

Tak więc, przyczyna tej choroby są:

 1. Zmiany poziomu stężenia hormonów.
 2. Obecność chorób przenoszonych drogą płciową i ich leczenie opóźnione.
 3. Niski poziom obrony.
 4. uszkodzenia mechaniczne.

Należy zauważyć, że przyczyną choroby może być ustawiony. Dotyczącej niewydolności hormonalnych, może być ze względu na zwiększone poziomy estradiolu i progesteronu w surowicy, jak również zmniejszone wytwarzanie estrogenów. Rezultatem jest rozluźnienie tkanki nabłonka, a nie nadżerek. prowokować też czynników patologicznych mogą być przewlekłe zapalenie pochwy. Wszystkie wirusy i bakterie są przyczyną uszkodzenia komórek nabłonkowych, w wyniku czego obszar zapalenia w obszarze szyjki.

Niebezpieczeństwo erozji szyjki macicy? W przypadku braku odpowiedniego i czasie leczenia można rozwijają się nowotwory, zarówno łagodne i złośliwe. Ponadto, choroba ta często przekształca się w bardziej poważne etapie, na przykład w torbielowate gruczołowej erozji. Ponieważ zaniedbanie profilaktycznych badań kontrolnych nie powinno.

Wśród podstawowych technik leczenia choroby można wymienić:

 • Sposób fale radiowe;
 • koagulacja laserowa;
 • koagulacja chemicznego;
 • krioterapia;
 • diathermocoagulation;
 • Argon krzepnięcia osocza;
 • diatermokonizatsiyu;
 • elektrokoagulacji.

Sądząc po wynikach wielu badań, erozja szyjki macicy leczonych maksymalną wydajność dzięki laserowej fotokoagulacji. Podstawową zasadą postępowania jest to, że miejsce destrukcji dotknięte przez laser. Ponieważ metoda ta polega na wykorzystaniu wysokiej jakości optyki, wpływ tylko na uszkodzonej tkanki. Technika laserowa koagulacja pozwala traktować erozji w pierwiastek kobiet ze względu na ich „łagodnych” podstaw. Fakt, że procedura ta nie pozostawia blizny, ponieważ ryzyko pęknięcia macicy podczas porodu znacząco zredukowane.

Do leczenia dał maksymalnego efektu, konieczne jest, aby wykluczyć obecność zakażeń narządów płciowych. W przeciwnym razie, terapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Wcześniej najczęściej leczenie było przyżegania znana od 18 wieku, gdy procedura wykonywana przyrząd przypominający lutowania. Ale nadżerek w tym przypadku jest usuwany wraz z nabłonka, w wyniku rany powstaje nabłonek wielowarstwowy. I przez kilka tygodni powinien być sterylny stan szyjki macicy, dzięki czemu rana miał okazję być opóźnione. W tym czasie zabronione podnosić ciężary i mają stosunek seksualny. Jeśli będziemy trzymać się absolutnie wszystkich danych zaleceniami lekarza, uzdrawianie odbywa się bez komplikacji i nie czyni długo czekać