627 Shares 4449 views

Komputer pokładowy ( „Chevrolet Niva”): Instrukcja obsługi i instalacji

Samochód odgrywa ważną rolę w życiu wielu ludzi, i chciałbym, aby to działało płynnie, gdy jest to potrzebne. Aby zdiagnozować ewentualne problemy producenci wprowadzają szereg czujników elektronicznych, które pozwalają reagować na różne nieprawidłowości w normalnej eksploatacji wszystkich avtosistem. Kierowca może otrzymywać aktualne informacje o zmianach wymaganych wizualizację pomiarów, która działa jak kilka kolorowych diod kontrolnych na desce rozdzielczej lub bardziej zaawansowanej wersji – komputer pokładowy. „Chevrolet Niva” wydawana jest ze światłami ostrzegawczymi, ale jest możliwe, aby zastąpić je kompletnych systemów kontroli i diagnostyki urządzenia z samochodu.


podstawowe pojęcia

Jako zwykłe komputery są różne zdolności i modeli elektroniki samochodowej różnią się funkcjonalnością. Zacznijmy od zrozumienia tego, co komputer pokładowy dla „Chevrolet Niva”, która jest lepiej wybrać, aby nie płacić za „ekstra” opcji.

Są to uproszczone modele, przeznaczone do kontroli zużycia paliwa, obliczania czasu podróży, średniej prędkości i niektórych innych podstawowych ustawień. Takie urządzenia są nazywane komputerami routingu i są stosowane głównie w samochodach do transportu. Ograniczona funkcjonalność nie pozwalają na produkcję dużych ilości informacji diagnostycznych o działania różnych układów pojazdu. Kolejna rzecz – pełny komputer pokładowy na „Chevrolet Niva”. Instrukcje dla takiego urządzenia jest pełen opis poszczególnych funkcji aż do przymusowej interwencji w silniku i innych systemów.

popularnym rozwiązaniem

Na podstawie Togliatti State University w 2007 roku, został stworzony przez firmę w rozwoju i produkcji elektronicznych systemów samochodowych. Komputer pokładowy „państwo” został wydany dla każdego nowoczesnego modelu Vaz na „Chevrolet Niva” włącznie. C 2009 urządzenie „państwo Chevy” jest oficjalnie zatwierdzony do stosowania w tych modelach samochodów. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest "State of the Matrix" różnym modyfikacjom. To urządzenie jest kompatybilne ze sterownikami i Bosch MP7.0 M7.9.7 i działa zgodnie ze standardowym protokołem OEM LADA.

Oprócz zbierania i wysyłania informacji diagnostycznych na ekranie, urządzenie jest w stanie kontrolować zespół wentylatora na światłach silnika i parkingów. Ustawienia mogą zmniejszyć temperaturę chłodzenia powietrza i gaźnika włączenia przełącznika reflektorów podczas przenoszenia sterownika oszczędza kłopotu ponadto inteligentne reflektory na urządzenia przypominającego ostrzega reflektorów, gdy silnik jest zatrzymany. Oprócz standardowego komputera pokładowego, model posiada szereg innych funkcji: diagnostyka kilkunastu parametrów, dekodowanie i systemu rachunkowości błędy multidisplays i dynamika, a także konfigurowalne funkcje specjalne klucz i tradycyjny zegar cyfrowy z urządzeniami alarmowymi. Cechy te są wystarczające dla większości użytkowników, którzy kupują komputer pokładowy. „Chevrolet Niva” pod nadzorem asystenta elektronicznej może nastąpić na czas służby i być rzadziej naprawione.

alternatywne modele

Oprócz „Chevy Matrix”, „państwo” produkuje uniwersalny model do montażu na przedniej szybie są również dostępne w handlu różne opcje od innych producentów. экземпляр , чем описанный выше бортовой компьютер. Specjalnie dla tego samochodu marki samochód pokazany jest przeznaczony bardziej zaawansowanych kopię co komputer pokładowy, jak opisano powyżej. с Multitronics C-570 готова предоставить информацию, которая для большинства обычных автовладельцев будет избыточной. „Chevrolet Niva” z Multitronics C-570 jest gotowy do dostarczenia informacji, która jest wspólna dla większości właścicieli samochodów będzie zbędne. Ponadto komputer jest kompatybilny z taksometru oraz asystent parkowania jest w stanie monitorować jakość paliwa i wyposażony w duży, kolorowy wyświetlacz może wyświetlać dane nawet w postaci wykresów. Model jest istotne dla taksówkarzy i innych specjalistów, którzy wymagają dodatkowej konfiguracji i system diagnostyczny. Prestige-V55-01 to uniwersalny komputer pokładowy, który jest kompatybilny z wieloma markami samochodów. л ноценного автомобильного компьютера, модель может быть ограниченно использована в качестве видеорегистратора. Oprócz podstawowych funkcji samochodowe l rozwiniętym modelu komputerowego mogą być w sposób ograniczony stosowane w rejestratorze.

Preset

Producenci twierdzą, że elektroniczne urządzenie samodzielnie instalacja nie jest zbyt trudne, ale do podłączenia urządzenia do samochodu trzeba co najmniej podstawowych umiejętności i ekstremalnej dokładności. Należy postępować zgodnie z instrukcjami w celu uniknięcia potencjalnych problemów, które mogą wynikać z nieprawidłowo zainstalowany komputer pokładowy. „Chevrolet Niva”, jak każdy inny samochód, wymaga awarię zasilania w każdej akcji z układem elektrycznym, który jest konieczny, aby wyjąć baterię i wyciągnąć wtyczkę „minus”, zwanego przez ludzi „wagi”. Należy również upewnić się, że immobiliser, w przypadku ich braku będzie emulować zworki OBD, jak pokazano na rys. Jest to zewnętrzny tymczasowy most do stałego związku, lepiej jest użyć terminal.

Procedura wymiany Bcl

Dla modeli produkowanych do zastąpienia żarówek „Dom” na panelu:

  1. Deska rozdzielcza powinna być starannie usunięte, musi zwolnić śruby, z których dwa znajdują się powyżej kolumny kierownicy, tuż przy górnej części prędkościomierza i obrotomierza. Dwa pozostałe wkręty znajdują się tuż pod ozdobnymi wstawkami.

  2. Pociągając płat może być uwalniany z lampami sygnalizacyjnymi, zatrzaski blokowe. Pamiętaj, aby pamiętać, jak podłączyć złącza przed wyjęciem BCL, nigdy nie wiadomo co.

  3. Łącznik z sześciu sworzni podłączonego do komputera, musi mieć odpowiednie złącze.

  4. Do łączenia wtyczki wymagają T-zawór. 1 sześciu Łącznik styk do połączenia z przewodem lub gniazda zapalniczki.

  5. Kolejnym punktem jest to, aby połączyć złącze diagnostyczne pokładzie znajduje się po prawej stronie kolumny kierownicy.

  6. Zasilacz PC jest wymagane, które trzeba użyć jednego złącza 12-pin wewnątrz deski rozdzielczej. Aby uniknąć nieporozumień w przewodach, producenci spędzić znormalizowane zróżnicowanie kolorów:

  • Czerwony i czerwono-czarny kolor wskazuje główne zasilanie + 12V.

  • Pomarańczowy zapłonu izolację przewodu znaczy.

  • Białe i czerwone-białe kolory prowadzić do świateł pozycyjnych auto.

  • Czarne oznaczenia drutu – to minus lub masa.

Teraz można skonfigurować komputer do centrali i naprawić go na miejscu.

Druga generacja „Chevrolet Niva”

Ustawianie komputera pokładowego na „Chevrolet Niva” najnowszych wersji jest nieco inna od opisanej powyżej. Istnieje kilka subtelności podłączenia zapłon zamiast łącznika, który jest dołączony do źródła światła. Więcej informacji można znaleźć w odpowiednim miejscu w instrukcji. Ostatnia generacja modelu domyślnie wyposażony w system bezpieczeństwa, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę przy podłączeniu gniazda diagnostycznego.

Model uniwersalny BC

Takie modele są wyposażone w pętle i standaryzowanego drutu o odpowiedniej długości, które ułatwiają montaż urządzenia na przedniej szybie. Uważnie przeczytać instrukcje dotyczące każdego modelu, aby zrozumieć wszystkie złącza i połączenia.

Pierwszy rozruch i eksploatacja

Po zainstalowaniu i włączyć komputery pokładowe, „Państwo” i kilka innych modeli uruchomić w trybie demo aż do rana „Chevrolet Niva”. Komputer pokładowy błąd przy starcie może być związane ze złym wyborem rodzaju jednostki sterującej. W tym przypadku będziesz musiał ręcznie skonfigurować to ustawienie za pomocą menu komputera. Aby uzyskać więcej informacji na temat zaawansowanych ustawień można znaleźć w instrukcji dołączonej do urządzenia.