900 Shares 9657 views

Jak przejawia się objawów Chvostek?

Każda choroba może być zdiagnozowana poprzez manifestację pewnych objawów. Niektóre z chorób znanych ludzkości są nazywane na cześć naukowców, którzy po raz pierwszy odkryta pewne wzorce. Przykładem może służyć jako Chvostek objawów. Po raz pierwszy została opisana lekarz wojskowy z Austrii (dla innych źródeł Frantisek) Chvostek Sr., który pracował w tym samym czasie z innymi naukowcami – neurolog Fridrihom Shultse z Niemiec. Stało się to w 1876 roku. Nieco później doszedłem do tego samego opisu i lekarza z Austrii Natan Vayss. Dlatego Chvostek objaw ma nazwę synonimy: objaw Schulze – Chvostek Weiss objawem.


Obecność objawów tej choroby u ludzi może być wskazówką, że zwiększona pobudliwość mięśni obserwuje się w jego ciele.

Charakterystyka zjawiska

Ten spazmofilichesky objawem jest dość szybka redukcja mięśni twarzy, które występują podczas specjalnego młotka wbić w stopach tzw łapek (naprzeciwko skrawka). Działania te prowadzone są w obszarze pomiędzy łukiem a obszarem kości policzkowych jamy ustnej. Jest tu przechodzi nerwu twarzowego. Kiedy stukając młotkiem w danym miejscu jest natychmiastowy skurcz mięśni jamy ustnej, nosa i zewnętrznego kącika oka.

Objaw uważany za pozytywny, nie zawsze, ale tylko w przypadku, gdy redukcja mimowolne mięśni i trosk wieku (w niektórych przypadkach może występować skurcze mięśni, a nawet górną wargę). W celu wyjaśnienia dostępność postępowania objawów powtarza się kolejno po obu stronach powierzchni.

Stopień objawów

Istnieją trzy stopnie objawów, innymi słowy, intensywność objawów, które zależą od obszaru jego propagacji.

  1. Stopień lub Chvostek I-I. W tym zakresie, charakteryzującego się skurczami mięśni twarzy, które unerwionych przez nerwu twarzowego.
  2. Stopień Chvostek II lub II. W tym przypadku zredukowane wyłącznie muskulatura wargi, okolice ust i nosa.
  3. stopień III lub Chvostek III. Jest uważany za najbardziej łagodne, w którym można zobaczyć tylko skurcz mięśni, które znajdują się w kącikach ust.

Jeżeli którykolwiek objawem choroby jest pozytywny?

Funkcja ta może mieć decydujące znaczenie w diagnostyce wielu chorób. Na przykład, w połączeniu z objawów Tissaurd to wskazuje spazmofilii rozwoju.

Objaw Chvostek może mieć pozytywny wpływ na wiele chorób.

  1. Tężyczka – zespołem klinicznym charakteryzuje nadpobudliwość układu nerwowo-mięśniowych, co powoduje okresowe skurcze. Gdy choroba jest najczęściej objaw Chvostek pierwszego stopnia, który jest najtrudniejszy.
  2. TB – choroba zakaźna spowodowana przez prątki są.
  3. Padaczka – naruszenie układu nerwowego, mając przewlekłych.
  4. Niedokrwistość – stan organizmu, która charakteryzuje się zmniejszeniem poziomu hemoglobiny we krwi.
  5. Zaburzenia czynnościowe układu nerwowego.
  6. Porażenie Bella (nerwu nerwu twarzowego). Po okresie rekonwalescencji obserwuje Chvostek obraz objawów, które można zobaczyć w tym artykule. W tym czasie, do przeprowadzenia procedury mające na celu stymulację NA nie jest zalecane.

Objaw Chvostek na spazmofilii

Spazmofiliya lub tężyczka – choroba, w której objawy Chvostek wyrażone w najcięższej postaci. Do tego Choroba charakteryzuje się skurcze karpopedalnye, czyli kiedy zgięty nadgarstek i kciuk prawie całkowicie zredukowane do dłoni. Mocno napięte mięśnie mimiczne (tzw osobę Titanic). Napady mogą trwać przez kilka godzin. W ciężkich postaciach, trwają 2 – 3 dni, a towarzyszy dość bolesnych doznań. Napady osób może przejść do gardła, co prowadzi do rozwoju krtani. Z długotrwałej obserwacji jego kontynuację maja utrata przytomności.

Ponadto, istnieje zwiększone drażliwość, chwiejność emocjonalna, zaburzenia snu, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, dyskinezę przewodu pokarmowego (naruszenie tonu i ruchliwości przewodu pokarmowego).

Indeks główny, po stwierdzeniu, że diagnoza jest umieszczany jest obniżony poziom wapnia we krwi.

Objaw Chvostek nadczynność tarczycy

Choroba jest związana ze zwiększoną ilością hormonów tarczycy we krwi. Powodem, z reguły są zaburzenia gruczołu tarczowego, a mianowicie zwiększenie jej funkcji.

Objawy Chvostek charakterystyczne nadczynnością średniej ciężkości, innymi słowy, oczywistym jego formę. Osobliwością tego etapu jest rozwinięty obraz kliniczny, to znaczy, objawy mogą pojawić się ze strony prawie wszystkich narządów i układów, jak hormony, które są wytwarzane przez tarczycę, są bezpośrednio zaangażowane we wszystkich procesach.

Kiedy skomplikowane objawy nadczynności tarczycy może być bardziej widoczny, a ewentualne zmiany nieodwracalne.