113 Shares 1883 views

Woda Spider-klejnot czy Spider-nurek

Owady żyją na lądzie – w skałach w lesie między drzewami, w piasku. Ale istnieją specjalne, którzy spędzają większość swojego życia pod cichym wody, gdzie prawie nie ma przepływu. Przenoszenie wystarczająco szybko na lądzie, te pająki są również pływanie wielki, a to wszystko dzieje się one specjalną, nietrywialne sposób.


Dość znany wody (wodną) pająk Silverfish, mający łacińska nazwa naukowa Argyroneta aquatica, tylko do prowadzenia takiego niezwykłego życia. On tka kopułą gniazdo z sieci Web do przechowywania w budynku pewną dopływ powietrza. Okresowo, uzupełniając jej przynosząc tlenu z powierzchni zbiornika na włosach brzucha, które nie są zwilżane przez wodę. Pęcherzyki powietrza wokół brzucha pająk, blask i stać się jak krople srebra. Z tego podobieństwa krople rosy i przydomek pająki rybik.

Aby nie wypływają na powierzchnię, Pająk wody (rybiki) absorbuje również tlen, który rozpuszcza się w wodzie i mogą być niezależnie penetracji kopułę utworzoną przez nią.

Badania tych ciekawych pająków zaangażowany Rodzher Seymur (Roger Seymour) – naukowiec z Australii, a Stefan Getts (Stefan Hetz) – niemiecki biolog. Przeprowadzili eksperymenty w laboratorium, konsekwentnie i regularnie ogląda pająki umieszczone w specjalnym zbiorniku. Jest zrozumiałe, że został pająki Niedotlenienie uzupełniane z zewnątrz, przechwytywania to od składu wody, ale nie jest jasne, w jaki sposób taki dostarczania gazu może w pełni zapewnić istotną aktywność pająka. Za pomocą specjalnego kabla do pomiaru stężenia tlenu, naukowcy odkryli, ilość tlenu zużytego przez pająki i wejścia w kopule z wody. Następnie za pomocą prostych metod matematycznych został oszacowany

Tlen rozpuszczony w wodzie, poza kopuły, to jest możliwe, do oddychania. Jego ciśnienie jest większe niż wewnątrz tkanej sieci. Ale nawet jak to sprzyja przenikaniu cząsteczek do kopuły. To nie tak było wystarczająco dużo tlenu pająki w pełni aktywnego życia.

Wielkość kopułowa pająka powietrza zdolne nurków różnią się w zależności od aktywności gospodarza. Pająk realizować potencjalną zdobycz i łapiąc ją organizuje posiłek wewnątrz kopuły. Wystarczająco absorbuje rozpocząć owady zdobyczy jako kopuła zaczyna rosnąć, co może uchwycić rozpuszczonego tlenu w większym stopniu.

Choć pod wodą, silverfish nie występują duże zapotrzebowanie na tlen, a wręcz przeciwnie, to koszt małych dawkach. wykorzystują one od trzech do czterech razy mniej tlenu niż zwykle wymagane owadów.