231 Shares 3283 views

Jak przycinać pazury kota w domu: kilka porad ekspertów

Przynosząc do domu kota, ludzie zwykle myślą tylko o dobre: jak to będzie stworzenie puszysty delikatny mruczących zimnych wieczorów, leżąc na kanapie, szczęśliwe uśmiechy dzieci wdzięczna za to, że rodzice mogą wnosić do domu zwierzaka. Ale bardzo niewiele osób w tym samym czasie myśli o cechach zachowania tego drapieżnika. Ale kot, nawet w domu – to, przede wszystkim, zwierzę ze swoich przyzwyczajeń, ostrymi pazurami i zębami.


Czas mija, zwierzę rośnie, a wraz z nią wzrost i problemy związane z uszkodzonych odzież, meble, tapety, porysowanych rąk i innych części ciała. To właśnie w tym czasie gospodarze zaczynają myśleć o tym, jak przycinać kota pazury prawda, bo bez nich, zwierzęta zbyt niewygodne.

Niektóre odnoszą się do weterynarza, a inni – używać podkładki silikonowe (choć nie każde zwierzę zgadza się pójść z nimi). Ale w końcu prawie wszyscy hodowcy przyjść do idei prowadzenia niezależnych procedur domu. Aby dowiedzieć się , jak przycinać pazury kota, tak aby nie porysować, ale jeszcze nie doświadczył cierpienia, napisane na wielu forach internetowych.

Główną zasadą przy realizacji procedury – nie boli „na żywo” część, która zawiera naczynia krwionośne i zakończenia nerwowe, w przeciwnym razie zwierzę może odczuwać ból, a miejsce cięcia będzie krwawić przez jakiś czas. Właściciele, którzy nie mają żadnego doświadczenia w prowadzeniu postępowania, zaleca się, aby przyjąć asystenta – razem będzie bardziej wygodne, aby to zrobić. Narzędzi dla kotów ścinających (lub raczej ich pazury) muszą szorstkiej pilnikiem i specjalny Nail Clipper (dostępne w sklepach zoologicznych). Można użyć nożyczek, ale to będzie trudniejsze do radzenia sobie z nimi.

Podczas gdy asystent utrzymania zwierzęcia, należy położyć nacisk na poduszki łap w obszarze stać pazury uwolnione. Mocno nie naciskać, tak aby nie straszyć zwierząt. Po tym można bezpiecznie zrobić maszynkę do paznokci i wyciąć około 2 mm pazur (nie więcej). Cięcie może być tylko ta część, która jest całkowicie przezroczysta, aby uniknąć obrażeń. Umieść plik cięcie paznokci, aby być przetwarzane, tak że staje się gładka i nie trzymać się rzeczy, które będzie przejść kota.

Jeżeli w trakcie postępowania, z jakiegoś powodu, cięcie było zbyt głęboko i zaczął krwawić, konieczne jest, aby zdezynfekować ranę. Zanim po raz pierwszy zrobić Procedura samemu, można poprosić lekarza weterynarii, więc wyraźnie pokazał , jak przycinać pazury kota. W tym przypadku prawdopodobieństwo błędu będzie znacznie mniej. Specjalista pokaże nie tylko jak dużo pazura należy odciąć, ale także w jaki sposób utrzymać zwierzę.

Jeśli to możliwe, udać się do weterynarza, nie można skorzystać z doświadczeń innych ludzi w Internecie. Aby to zrobić, poszukaj zdjęć pokazujących jak przycinać pazury kota, i to musi działać niezależnie. Jeśli procedura przeprowadzana regularnie, zwierzę wkrótce się do tego przyzwyczaić i nie oprzeć. Szczególną uwagę należy zwrócić na piąty pazur na przednich łapach kotów, tak jak w wielu zwierząt on vrostaet, powodując dyskomfort i ból.

Tylne nogi, co do zasady, nie należy obsługiwać, ponieważ nie przynoszą szkody dla innych i nie kolidują z samego zwierzęcia, nawet mieszka w mieszkaniu. Aby uzyskać więcej informacji na temat jak przycinać pazury kota, pożądane jest, aby zbadać wszystkie hodowców tych zwierząt, nawet jeśli nie zamierzają zrobić. Rzeczywiście, w miarę upływu czasu, okoliczności i opinia w tej sprawie może być różna, a każda informacja będzie przydatna.