596 Shares 8262 views

Grzybica u kotów: obraz kliniczny choroby

Jak wiecie, cierpią nie tylko ludzi, ale także zwierząt, a czasami niektóre choroby nie mogą wpływać tylko zwierzęta, ale także przeniósł ich hodowcom. Jeden z tych patologii jest uważany grzybicy u kotów, które jest znane każdemu właścicielowi tych wdzięcznych zwierząt. Natychmiast pamiętać, że jest zakaźną chorobą grzybową, która wpływa na skórę i włosy.


W ogóle, grzybicy u kotów – jest to raczej jako zbiorcze określenie obejmuje dwa konkretne choroby: mikrosporiya i trichophytosis podobny w jego objawów klinicznych. Jednakże istnieją również znaczące różnice: w pierwszym przypadku mówimy o klęsce mikrosporum skóry głowy i grzybem, podobnie jak w przypadku trichophytosis – trihofitonom. Ważne jest, aby wyjaśnić, że grzybicy grzybicy u kotów jest bardzo niebezpieczne dla ludzi, jak u człowieka, choroba jest bardziej ciężką postać.

Więc jaki jest obraz kliniczny choroby? Postaraj się zrozumieć w sposób bardziej szczegółowy. Okres inkubacji może trwać od kilku dni do trzech miesięcy. Pierwsze niepokojące objawy wysypka na skórze zwierzęcia, i kot na pierwszy rzut oka małe plamki, ale w przypadku braku terminowego leczenia, postęp one szybko. W ośrodkach choroby nie jest skalp i są pokryte skorupami łuszczących się przeważnie szary i tłuste w dotyku. Jeśli mówimy o obszarze lokalizacji, powinno być jasne, że przede wszystkim nie jest porażka z pyska, nogi, ogon i uszy.

Grzybica u kotów ma inny stopień intensywności, więc musimy rozróżnić powierzchowne, głębokie i nietypowe charakterystyczne dla tej choroby. Forma głęboka jest uważany za najbardziej niebezpieczne i najczęściej nieodłącznym zwierząt z osłabionym układem odpornościowym, kształt powierzchni nie zawsze jest możliwe do odróżnienia, zwłaszcza dla długowłosych kotów i nietypowy przejawia na stronach bezvolosyanymi skóry.

Tak więc, zanim w leczeniu grzybicy, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii, który, z kolei, przez diagnozę fluorescencyjnym określi charakter patologii. Jednak ta metoda badania nie zawsze są dokładne, więc zaleca się pobierania próbek wełny i zadrapań ze skóry zwierzęcia do bardziej szczegółowego badania kliniczne.

Gdy ostateczna diagnoza powinna natychmiast rozpocząć intensywną terapię. Powstaje pytanie, co w leczeniu grzybicy u zwierząt? Natychmiast pragnę zauważyć, że jest to dość długi i skomplikowany proces, który rozpoczyna się z kwarantanny, że tak powiem. Chore zwierzęta są izolowane, ponieważ, jak wiadomo, choroba jest przenoszona przez kontakt, a pokój zawsze powinny być dezynfekowane.

Dalsze kompleksowe leczenie obejmuje podawanie konkretnej szczepionki, jak również silne antybiotyków w postaci iniekcji ( „Grizeofulfin”). Ponadto, zaleca się, systematyczne higieny patologii ogniska w postaci dziennej przemywania skorupy roztwory odkażające (10% roztwór alkoholu jodu, lub 10% alkohol salicylowy) wymaga leczenia za pomocą leków przeciwgrzybiczych (mikonazol „”, „”) tiabendazolu. przewidziane jest również regularne zbieranie i palenie zajętych skórki i włosy. Niektóre długowłosy koty nawet „ścinanie nalyso”, że choroba nie rozeszła się po włosach.

Grzybica u kotów może być terminowe ostrzeżenie, bo dziś istnieją specjalne szczepionki, które uniemożliwiają charakterystykę choroby, na przykład, „Vakderm-F”. Zaleca się również, aby ograniczyć kontakt ze swoim zwierzakiem bezpańskich zwierząt i ściśle monitorować jego „kumpli” na wystawach, a po wykryciu jakichkolwiek objawów natychmiast udać się do weterynarza.