210 Shares 1074 views

Wenera Milosskaya – ideał kobiecej urody

Zbyt wiele rzeźb starożytnych mistrzów, które osiągnęły swój czas, zajmuje szczególną niszę sztuki. Dzieła starożytnych Greków, Rzymian i innych ludów zachwycać i zaskakiwać swoim pięknem, prawidłowości i dokładności proporcjach. Te rzeźby tutaj dotyczy Wenera Milosskaya, odkryte przez badaczy francuskich w 1820 roku na wyspie Melos. To było jej miejsce pobytu i był źródłem imię samego posągu.

Nazwa rzeźbiarza, który stworzył to piękno, jest nadal nieznany. Na cokole był tylko fragment płyty „… Adros Antiochii w Azji Mniejszej.” Możemy tylko przypuszczać, że nazwa mistrz Alexandros lub Anasandros. Stwierdzono, że Wenera Milosskaya należący do I wieku pne, łączy w sobie wiele rodzajów sztuki czasie. Tak więc, obraz głowy mogą być przypisane do V wieku pne figurą gładkich krzywych charakterystycznych dla okresu hellenistycznego, a nagie ciało było rodzajem kultu w IV wpne

Aphrodite jest idealnym i model piękna i kobiecości przez wiele wieków. Dziś pomnik stoi w Luwrze, a czas, aby powiedzieć jej warunek: to wszystko jest pokryte pęknięć i nacięć, bez rąk, ale zachwyca odwiedzających z jego wyrafinowania, kobiecości i piękna. Jadąc do Luwru, ludzie pytają, gdzie Mona Lisa i Wenera Milosskaya. Parametry Goddess od dawna uważane za standard piękna: wysokość – 164 cm, biodra – 93 cm, talia – 69 cm, a ramiona – 86 cm.

Gładkie krzywe ciała, bolesność skóry, delikatnie zaakcentowane poprzez zmniejszenie Cape, cienkie rysy twarzy – wszystko wskazuje na fakt, że przed wami prawdziwa bogini miłości i piękna. Początkowo była Wenera Milosskaya z rękami, to przyjmuje się, że jedna trzymała złote jabłko, a drugi trzymał pelerynę. części ciała utracone boginię podczas gorzkiej walce o prawa własności do rzeźby, został spalony między Turkami i Francuzów.

W 1820 roku na wyspie Melos dostała francuską Explorer i przyrodnik Dumont d'Urville. Przechodząc przez wieś, był zaskoczony, w jednym z domów widział posąg śnieżnobiałym kobiety, którą nauczył Afrodyty. Właściciel był tylko pasterzem, informuje, że rzeźba francuskiego on wykopany z ziemi. Dumont sobie sprawę, jaką wartość jest wybawieniem, więc zaoferował odkupić, biedny człowiek zrozumiał, że żeglarz jest bardzo bogaty, i poprosił o bardzo dużą sumę.

Wenera Milosskaya i przyciąga bogatą Turka, który obiecał go kupić. Gdy przyszedł do pasterza i dowiedział się, że posąg wziął Francuz, bardzo zły i pobiegł, aby dogonić Mariners. Podczas krwawych bitew i bogini stracił ręce, Dumont odpierał rzeźbę, ale moje ręce nie zostaną znalezione, przypuszczalnie, wzięli z nich Turków.

Dziś Wenera Milosskaya w Luwrze stoi, a wszystko za sprawą pomysłowego i odważnego nawigatora. W pewnym momencie, to odkrycie spowodowało największe emocje wszystkim francuskiego sądu, a Dumont cieszył honory. Teraz rzeźby jest znany na całym świecie, a jego kopie zdobią muzea i domy bogatych ludzi. Jest to związane z nawet zabawnych incydentów, kiedy amerykański zamówił posąg, stwierdziliśmy, że nie miała ręce. Mężczyzna złożył pozew przeciwko spółce wysyłkę, myśląc, że kończyny zerwane podczas transportu, ale jakiś czas później dowiedziałem się, że oryginał nie ma rąk.