692 Shares 8847 views

Podżuchwowych chłonnych powinny być traktowane w powiązaniu z innymi chorobami

Chłonnych – zapalenie węzłów chłonnych. Może to być głębokie lub płytkie, ostry lub przewlekły. Podżuchwowych węzłów chłonnych jest jednym z najbardziej powszechnych form choroby. Drobnoustroje mogą przenikać przez chłonnych, krwi lub w kontakcie. Przyczyną tej choroby może być obecność w organizmie pacjenta przewlekłego zapalenia migdałków, próchnicę, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, etc. Podżuchwowego chłonnych czasami rozwija się w wyniku niewielkich ran błony śluzowej jamy ustnej, które powstają w procesie żucia żywności, a następnie zainfekowane. pochodzenie krwotoczne zapalenie są rzadkie i występują w szkarlatynę, różyczka, odra, dur brzuszny, a także po te choroby zakaźne. Zarazki mogą dostać się do węzłów chłonnych w przypadku kontuzji. Zapalenie spowodowane gronkowców beztlenowców i E. coli.

Kiedy zaczynają rozwijać podżuchwowego chłonnych, objawy stopniowo zwiększać. Pierwszy ból zachodzi w szczęce, oraz omacywaniu węzłów, które są w fazie wstępnej choroby wykazują wyraźne granice i utrzymania mobilność. Usta w tym momencie otwiera się normalnie. Po upływie 2-3 dni pod krawędź żuchwy jest dość duża obrzęku pod ciśnieniem, w którym nie są silne bóle. Guz rośnie powoli i może potrwać cały podżuchwowego przestrzeni i zejść do obojczyka. Skóra w tym obszarze jest czerwona, rozciągnięte i mają trudności w otwieraniu i zamykaniu ust. Patrząc od strony ust pacjenta obserwuje się zaczerwienienie i obrzęk śluzówki w procesie zapalnym. Pacjenci skarżą się na zaburzenia snu, co powoduje ciągłe zmęczenie, gorączka. Często pacjenci odmawiają jedzenia, jest apatia.

Jeśli w tym etapie choroby utrzymuje miejsce infekcji podżuchwowych chłonnych może przejść bez leczenia. Jednak zdarza się to bardzo rzadko. Jeśli choroba nadal rośnie, ból gorzej, coraz charakter szarpiąc. Temperaturę utrzymywano na poziomie 38 stopni, a niekiedy rośnie. Skórę wokół węzłów chłonnych pierwsza czerwona, a następnie zmieni się na niebieski, co oznacza, że kierunek skórze poza ropą. Z reguły nie są one bardzo obfite.

Jeśli nie było podżuchwowych węzłów chłonnych, leczenie może być chirurgiczne lub zachowawcze. W początkowej fazie ostrej postaci choroby, wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Wyeliminować przyczynę zapalenia;
  • Ostrożnie higieny jamy ustnej;
  • Na podszczękowych kości nakładania ściska płuczki ;
  • Fizjoterapia.

Jeśli obraz kliniczny wskazuje na występowanie form ropnych tej choroby, istnieją dwa możliwe rozwiązania: chirurgiczne i terapeutyczne, ale nie koniecznie w szpitalu. Konserwatywnych sposobu leczenia pacjenta Antybiotyki uprzednio usunięcie przyczyny choroby. Ale bardzo często to leczenie jest nieskuteczne. Po zniesieniu leków na receptę po krótkim okresie czasu, nie ma nawrotów, objawy choroby pojawiają się bardzo szybko.

zabieg chirurgiczny w tym przypadku jest korzystne, chociaż okres rekonwalescencji będzie nieco dłuższy. Jeśli podżuchwowych węzłów chłonnych pojawił się tylko jeden węzeł, nacięcie w miejscu, gdzie znajduje się największy występ. Lekarz, do kapsułki węzła, usuwa ropę. Następnie spustowy jest zainstalowany. Często zapalenie wielu węzłów. Następnie przeprowadził podobnego traktowania chirurgii ropień.