727 Shares 3725 views

Minerały: właściwości i zastosowania

Dziś będziemy rozmawiać o tym, co minerały. będą również brane pod uwagę ich właściwości i zastosowania. Przemysł aktywnie rozwija się w naszym kraju. Jest to konieczne w celu poprawy standardu życia. Aby to zrobić, musimy coraz więcej środków i materiałów. Większość z tego surowca jest wydobywana z głębi człowieka na Ziemi. Ze swoich rezerw i to zależy od dobrobytu całej ludzkości. Wyciągnąć wnioski Dzieci są właściwości minerałów (klasa 3). Wydaje się, że rząd chce podnieść piśmienny środowisko i energię! Będzie to pomocne dla naszej planety.


Co to jest?

Prawie każdy wie, co minerały. Właściwości tych zasobów sugerują nam, że wyodrębnić je z ziemi. Surowce te mogą być w postaci stałej (mineralnych), ciecz (olej), a nawet gazową (gaz naturalny). Wszystkie skamieniałości nazywa użyteczne. Oznacza to, że substancje ekstrakcji ludzkiej korzyści. Jakie są właściwości minerałów?

vexed problemem

Wydawać by się mogło, że nie ma nic skomplikowanego w tej sprawie. Wiemy dużo zasobów, takich jak minerały. Właściwości, zastosowanie i skład tych darów natury, uczyliśmy się w szkole. Jednakże, istnieje cienka linia, która jest związana ze świadomością, że jest przydatna do człowieka. Minęło wiele epok i wieków, zanim nasi przodkowie byli w stanie zrozumieć, narzędzia znajdującego się na brzegu rzeki kamień. Bardzo dawno nauczyli się obsługiwać ten wniosek, dzięki czemu może być stosowana jako kij kopania.

Minęło sporo czasu, zanim ludzie zdali sobie sprawę, że pod jego stopami, skorupa ziemska, jest mnóstwo zasobów rud, minerałów i innych zasobów naturalnych. Kilkaset osób wydobywania minerałów, wykorzystując je dla własnych korzyści. Nie ma prosty problem: gdy osoba podnosi na powierzchni tych materiałów, wnętrze Ziemi jest wyczerpany. Wszystko to prowadzi do zaburzeń struktury geologicznej przetwórczym, powierzchnia Ziemi jest przeciążony produkty mineralne i odpadów, które wytwarzane są w trakcie ich przetwarzania. Każdego roku, ten problem ochrony środowiska jest coraz bardziej dotkliwy, osoba zmuszona jest szukać nowych sposobów wydobycia i przetwarzania minerałów.

klasyfikacja

Minerały, właściwości i zastosowań, które omówimy w tym artykule, posiadają dużą liczbę klasyfikacji. Przeanalizujmy je szczegółowo. Tak, geolodzy określili:

  • Paliwa kopalne;
  • rudy metali;
  • kamienie kolorowe;
  • minerałów budowlanych.

kolorowe kamienie

Kolorowe górników – to specjalny rodzina materiałów stałych. Został doprowadzony do minerałów. Nie są one wykorzystywane jako paliwo, a nie wykorzystywane w celu uzyskania różnych metali lub jakąś khimsyr'ya produktów. Są one podzielone na dwie grupy:

  • Przezroczyste minerały – to kamienie szlachetne lub kamienie. Na przykład: szmaragd, akwamaryn, diament, topaz, rubin, ametyst i inni.
  • nieprzezroczyste lub półszlachetne minerały i kamienie szlachetne. Np malachit, perły, bursztyn, jaspis, agat, lapis lazuli, i tak dalej.

Weźmy się bliżej z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Górnicy diamentowe są zainteresowani w większości kamieni szlachetnych. Nazwa pochodzi od greckiego słowa „Adamas”, co oznacza „niezwyciężony”. I rzeczywiście, jest to najtrudniejsza mineralny charakter, co oznacza, że są one wykorzystywane nie tylko w branży jubilerskiej, ale produkcja głównie technicznych. Diament jest używany do wykańczania i polerowania różnych stałych. Jest on używany do zatonięcia bardzo głębokich studni. Mineralnych sprawiają bardzo solidne wiertarki. Również za pomocą traktowane diamentów i metali. stałe frezy są wykonane z kamienia.

Dziś naukowcy zapewniają, że mogą dostać diamenty sztucznymi środkami, ale są one wykorzystywane w celach technicznych. Chemicy odkryli, że diament w jego skład – jest węgiel. Co zaskakujące, ile węgla jest różna w różnych minerałów. Węgiel na bazie grafitu też. Ale nie może się pochwalić taką twardość diamentu. Ponadto minerał znany z gry światła. Jeśli kamień przechodzi przez światło słoneczne, możemy skontaktować się z Tobą, aby obserwować różne jasnym blasku – od niebieskiego do czerwonego odcieniach. Wszystko piękno człowieka diamentowej zobaczył dopiero w XVIII wieku, kiedy nauczył się robić specjalny aspekt, który zamienia się w kamień genialny diament. Ale że nie są już wykorzystywane do celów technicznych. Brilliant – kamień przeznaczone dla biżuterii.

paliwa

Cenne dla ludzkich skamieniałości, mają różne właściwości. Nietrudno się domyślić, że te ostatnie zawierają torf, węgiel, gaz ziemny, olej i łupki oleju. Okazuje się, że zasoby te są wykorzystywane nie tylko jako paliwo. Olej, gaz, węgiel brunatny są używane dzisiaj, elektrownie i różne zakłady przemysłowe. Ale ta grupa minerałów są powszechnie stosowane także do innych celów, zwłaszcza w przemyśle chemicznym. Takie materiały są ukształtowane i wytwarzane są w poprzednich jezior, które z czasem stają się bagno, a następnie – w polach. W dolnej części tych jezior wielu lat były różne procesy chemiczne: osadzanie pozostałości roślin i innych organizmów. Z biegiem lat, gniją, a następnie przekształcony sapropelu. Wielu nawet nie słyszał słowo z języka greckiego oznacza „zgniłe” i „brud”. Zatem Sapropel – brud z humusem szczątki organizmów żywych. Staje torfowisk lub przekształcona brunatnego.

Naukowcy zauważyli, że tworzenie paliw kopalnych jest bardzo długa i skomplikowana, że wymaga dużej ilości czasu. Na przykład, torf ogólnie są utworzone przez kilka tysięcy lat. Ekolodzy twierdzą, że jest to konieczne, aby poznać i zapamiętać fanów osuszanie terenów podmokłych. Pierwszy zakład produkcyjny z łupków bitumicznych były ponad miliard lat temu. Prawie połowa wszystkich łupków bitumicznych pojawiła się w erze paleozoicznej. Pokłady węgla powstały około 350 milionów lat temu. W tych dniach, nasza planeta przypomina bujne zarośla gigantyczne paprocie, skrzypy i mchu. Z tych roślin, gleba nie ma czasu do rot, zamienia się w miazgę. Rośliny i drzewa, które wyginęły, wpadł do wody, piasku i gliny zostały nagrane bez rozkładu, i stopniowo tworzy i przekształcony węgla. Jeśli wziąć za rękę w tym kawałku węgla, to można sobie wyobrazić, że teraz bezpiecznie w dłoni to przybysz z odległej przeszłości.

ruda

Przejdź do następnej kategorii – rud metali. Na obrzeżach miast często zobaczyć reklamy o dopuszczenie żelaza i metali nieżelaznych. Powinieneś wiedzieć, że życie wygląda czarny nie jest czarny kolor. To metale, które są stosowane do wytwarzania żelaza i stali w wytopie. Należą żelaza, manganu, wanadu, chromu. Pochodzą one w kolorze srebrnym lub białych odcieniach. W przypadku metali nieżelaznych obejmują nikiel, cynk, miedź, złoto, ołów i inne. Większość z nich powstała w głębokich skałach magmowych. Stopniowo one wzrosnąć do powierzchni. Ze względu na naturalne efekty powietrza, słońca i wody przerwie w dół góry i ich skał osadowych pojawiają się i otwarty na człowieka złóż metali.

Metale stosowane w przemyśle lekkim i ciężkim. Z nich zrobić broń, części do transportu i tak dalej. Wytrzymałość wyrobu zależy od materiału, z którego został on wytworzony. Jest on znany ze swojej wytrzymałości stali. Aluminium jest szeroko stosowany w samolotach, ponieważ jest to bardzo łatwe. A instalacja elektryczna wykonana z miedzi, ponieważ jest najlepszym przewodnikiem elektryczności.

materiały budowlane

Właściwości minerałów cenionych od czasów starożytnych. Z tych osób postawiono różne budynki. Na przykład, starożytna cywilizacja marmuru, granitu lub wapienia konstruować różne okultystyczne przedmioty – świątynie, obeliski, piramidy i tak dalej. Wapień jest bardzo łatwo ciąć na bloki, więc starożytne egipskie piramidy zostały zbudowane z tym kopalnych.

Właściwości minerałów: glina i piasek

Glina człowiek zaczął być używany do produkcji zastawy stołowe, cegieł, dachówek i różnych innych elementów ceramiki sanitarnej. Wiadomym jest, że jest ona wykorzystywana obecnie jako grzejnik. Ona ma piękny obiekt – odporność na wodę. Glina właściwości lecznicze. To może być w różnych kolorach. Czerwonej gliny zawiera żelaza i potasu. zielony materiał zawiera miedź i żelazo. Kobalt znajduje się w niebieskim gliny. Węgla i żelaza zawarty w ciemnobrązowej i czarny gliny.

Zasoby naturalne: piasek

Właściwości gliny i piasku są bardzo cenne dla ludzkości. Jest to rodzaj pierwszych materiałów budowlanych. Sand nauczył się szkło. Do mycia naczyń, często z użyciem piasku i wody. Ta mieszanina jest doskonale prania zanieczyszczeniu. Nawet w szkole, zaczynamy badać właściwości minerałów (klasa 3). Ludzie korzystają z tych zasobów wszędzie. Ale to jest nieskończony? Ważnym zadaniem całej ludzkości – aby dowiedzieć się, jak efektywnie wykorzystać to, co daje nam natura.