115 Shares 8220 views

Analiza Niekrasow wiersz „Three”. Szczegółowa analiza wiersza „Trojka” N. A. Nekrasova

W XIX wieku poeci pisali o piękno rosyjskiej natury, chwaląc bohaterstwo wojny, broniąc swoją ojczyznę, szemrali przeciw niesprawiedliwości i okrucieństwa władzy, znieczulica, obojętność do życia społecznego szlachty. Ale również z boku nie pozostanie nisza poświęcona życiu zwykłych chłopów. Pańszczyzna została zniesiona w 1861 roku, a nawet wtedy tylko formalnie. Chłopi mieszkali w prawach niewolników, od narodzin ich losu została ustalona od dzieciństwa oni przyzwyczajeni do ciężkiej pracy. Szczególnie trudne dla kobiet. Nie jest to łatwe los kobiety poświęcony jest wiersz Niekrasowa „Trójki”.


Niekrasow – piosenkarz żeński akcji

Nikolai wielu jego lirycznych utworów poświęconych losu kobiet. Z jego wierszy, którego głównym bohaterem jest Rosjanka, matka, siostra, oddycha ciepło i współczucie dla ich nędznym akcję. Niekrasow był szczególnie niefortunne młodzi chłopi, los jest z góry ustalona od urodzenia. Dziewczyny nie miały czasu, aby w pełni rozwijać, jak już zwiędły i przekształcony starych kobiet. Kobiecy życie w Rosji był krótki, ponury, pełen upokorzenia i męki. Każdy rolnik marzył o bajki księcia na białym koniu, ale Niekrasow był realistą, wiedział doskonale, że jest to czyjaś własność i szczęście nie jest to dozwolone.

Folklor jako podstawa do wiersza

analiza wiersz Niekrasowa „Trojka” pokazuje poetę jeden z pierwszych do tworzenia uogólniony obraz wieśniaczki. Produkt zawarł folkloru i stał piosenkę rosyjską, która podkreśla jej bezpośredniego związku narodowości. Verse spełnia kanonów ludowe tylko plot-kompozytowy samolot, gdzie autor kontrastuje nazwisko panieńskie życie po ślubie. Drogą doustną poezja ludowa można przypisać frazeologiczne Klisze „surowy grób” i etnograficzne szczegółów takich jak „szkarłatną wstążką we włosach.”

Działka-kompozytowy samolot początki folklorystyczne są podkreślone za pomocą obrazów „Fun przyjaciółmi”, który jest odejście od głównego bohatera, przebywających w świecie marzeń o szczęśliwej przyszłości. Następnie wprowadź poetę w jego pracy zła teściowa, niekochanej, chorego męża. Trzy, sterowniki, droga – ten temat został już wyczerpany i wydawało się stereotypowe, ale nadal Niekrasow wybrał ją, aby pokazać aktualizacji tematy społeczne, umiejętność pięknie i jest dostępny do opisania rzeczywistości, które wcześniej nie dały poetizatsii.

Przeplatanie poezji ludowej i romansu

analiza wiersz Niekrasowa „Trojka” można przypisać do pracy piosenka romantyczna-stylu, chociaż romantyczne motywy przeplatają się z tekstami ludowych. Romans można nazwać pierwszą część linii, w której znajduje się opis portret postać, jego spotkanie z potrójnym i serca alarmu spowodowanego przez tutka mijania. „Trójka” jest napisany w formie monologu, tak aby wszystkie elementy romantyczne umieścić w ustach autora.

Druga część pracy należy do poetyki naturalistycznej zatem stoi w jaskrawej sprzeczności z pierwszym fabuły. Początkowo autor pokazuje marzenie młodej dziewczyny, jej nadzieje na przyszłość. Ale Niekrasow w każdej sytuacji pozostaje realistą, więc stawia czytelnika z nieba na ziemię, rysunek realne perspektywy biednego chłopa. Nikolai nie stała się ona celem potępiać życia ludzi, po prostu opisuje rzeczywistość, która musi znosić cokolwiek lubi kogoś, czy nie.

Żywy obraz pięknej chłopki

W opisie wizerunkiem bohaterki tak trzymać późnej orientację, wybierając idealne piękno wschodniego typu, który jest wskazany przez analizę „trójki” z wierszem. Niekrasow przedstawiana dziewczyna z czarnymi brwiami, czarnych jak długie włosy, które jest wplecione szkarłatną wstążkę i śniadej twarzy. Zgadza się, że takie piękno trudno nie zakochać, znajdzie oddźwięk w sercu jak biało-brodatego starca i młody mistrz. Ale, niestety, najważniejsze – nie piękno i pochodzenie. rodzice dziewczynki – zamek i dlatego jest cudzego mienia.

Ponure perspektywy dla przyszłego życia

analiza wiersz Niekrasowa „Trojka” pokazuje, że poeta chciał ostrzec nieświadomych dziewcząt, więc nie marzyli o Prince Charming i wkrótce zrezygnował z jego losem. Autor zdaje sobie sprawę, że główną bohaterką poślubić niekochana, brudny i nie obojętny na męża picia, co nie jest przeciwny uczyć żoną fists sprytu. Ona będzie przenieść do życia żonę z domu, gdzie będzie musiała służyć wszystkich jego krewnych. Szczególnej troski jest złośliwe i wybredna wszystkie soki teściowej gotowy wypchnięte z oblubienicy, zginać go w trzech zgonów, stawiając na kruchych barkach wszystkich pracach domowych.

analiza wiersz Niekrasowa „Trojka” prowadzi do tego, że, jak to jest godne pożałowania, ale autor radzi, aby zaakceptować biedactwa do ich losu. Bardzo szybko, czarnowłosa piękność staną się zgrzybiały staruszka, w oczach strach, który twardnieje i nudny cierpliwości. Kobiety w Rosji nie trwała długo, ponieważ prace domowe, prace w dziedzinie dzieci urodziła ich nękać, prowadzić do nieuleczalnej choroby. Zgadza się, nie wiedząc, miłość i szczęście, chłopską spadek ropy grobie.

Reasumując

„Trojka” Niekrasow – zwrotka-ostrzeżenie dla wszystkich dziewcząt, ponieważ w młodości i doświadczenia, marzenia o szczęśliwym życiu z ukochanym mężczyzną. Poeta rozumie, że bohaterka w pośpiechu za potrójne w nadziei, jak Cornet, który miał ją zabrać ze sobą. Autor dzieli wszystko nadzieję, nieszczęśliwy, mówiąc, że młody człowiek w pośpiechu do drugiego. Nobles należą do innego świata, w którym nie ma ciężka praca, głód, zimno, i nie obchodzi ich do mieszkańców, którzy chcą trochę żyć wygodne i spokojne życie.

Co jeszcze powiedzieć wiersz „trójki” Niekrasowa? Tematem pracy popycha czytelnika, aby sądzić, że życie jest krótkie, a człowiek nie ma czasu, aby zrobić wszystko, co jest pomyślany jako samorealizacji. Dziewczyna w pośpiechu za potrójne, ale nie miała szans, aby nadrobić zaległości, i nie trzeba robić. Sny bogactwa – to tylko pasja młodych osób, co czyni je przynajmniej przez krótki czas, ale szczęśliwy. Niekrasow radzi odwołać bezczynnych sny, bo są jeszcze bardziej zachmurzone już trudne życie chłop.