610 Shares 9892 views

żyrafa język i inne cechy najwyższej ssaków na świecie

Żyrafa jest najwyższym życia zwierząt na Ziemi. Samiec osiąga wzrostu 4,9 do 5,5 m. Najwyższy przedstawiciel tej rodziny miał wzrost 5,85 m. Słowo „żyrafa” pochodzi od arabskiego wyrażenia oznaczającego „wysokie”. Łacińska nazwa – wynika z przekonania, że urodziła się żyrafa z mieszania wielbłąda z pantery. Pozornie wielbłąd dostał niesamowite prędkości obrotowej i wytrzymałość, a od Leopard – plamy na skórze. Dodatkowo ma kilka innych specyficznych cech, wśród których należy zauważyć język Giraffe – jego długość prawie 50 cm!


Aby krew może osiągnąć dzięki bardzo długiej szyi, głowa, zwierzę potrzebuje silnego serca, który waży około 12 kg. Jest bardziej niż jakiekolwiek inne zwierzę żyjące na Ziemi. Żyrafy mają specjalne naczynia mózgowe, które działają w celu zapobiegania omdlenia, gdy nagle olbrzymia bardzo ostro podnieść głowę.

Jeśli te zwierzęta są trzymane w zoo, a jego wysokość przekracza nie tylko wszystkich swoich sąsiadów, ale także niektóre z budynków. W związku z tym, że najczęściej są one narażone na uderzenie pioruna podczas burzy. W naturze, żyrafy żyją na drzewach, które przewyższają ich wielkości siebie. To zwierzę jest najbardziej bezpieczne środowisko, w sawannach – ich siedliska – Błyskawica nie zdarza się zbyt często.

Opis Giraffe: szyja

Pomimo faktu, że zwierzę to ma bardzo długą szyję, to ma dokładnie taką samą liczbę kręgów szyjnych jako osoby, która jest siedem. Jednak połączenie między tymi kręgami są bardzo elastyczne. Żyrafy czasami stoją naprzeciw siebie i próbuje uderzyć go za szyję. Może to być gest przyjaźni, lub część bitwy.

żyrafa język

Ten wysoki zwierzę jest bardzo specyficzny. Najpierw długo. – 45-50 cm Jeśli Długie nogi i szyja nie są wystarczające, aby uzyskać smaczne jedzenie lub uprawę wysoką liść z drzewa, olbrzymi pomagając mu język. język Żyrafa jest także dobrym środkiem do odstraszania owadów od wylotu lufy.

Zwierzę nie jest wybredna: Uwielbiam wszystkie rodzaje roślin, ale niektóre z nich są pełne cierni. Ze względu na ten język jest mocne i trwałe, więc nie szczególnie uszkodzone po zażyciu niebezpiecznej żywności.

róg gigant

Organy te są zbudowane z chrząstki, takie jak nadaje kształt naszym nosem, ale trochę bardziej solidne. Rogi są pod skórą. Te kobiety są krótsze niż u mężczyzn, i zwykle mają kilka włosków na górze.

Cechy żyrafę: żywność

Żyrafy żyją na otwartych przestrzeniach z drzew (jest to zazwyczaj akacja) znajdują się w znacznej odległości od siebie. Podobnie jak krowy, zwierzęta uwielbiają smak liści dopiero jakiś czas później. Oznacza to, że są one częściowo strawione, dostając się do żołądka, a następnie wysłany z powrotem do jamy ustnej (żyrafa, ponieważ wywołuje odruch wymiotny). Tak więc jedzenie wchodzi w usta, po raz drugi, zwierzę żuje go uważnie, a potem dostaje się do innych części żołądka. Z tego powodu, te giganty, jak również krowy, są klasyfikowane jako „przeżuwaczy”.

Są one dość wygodne do życia w obszarach z innych roślinożernych, ponieważ ten ostatni nie jedzą liście rosną na wierzchołkach drzew, które mogą sięgać do języka żyrafy. Jednakże, jeśli rolnicy niszczyć drzew blizrastuschie, zwierzęta te w obliczu śmierci z głodu. Pomimo faktu, że żyrafy są chronione, ich numery Unstoppable spadki w niektórych częściach Afryki.

inne fakty

Opis żyrafa koniecznie muszą być uzupełnione przez fakt, że zwierzęta te są bardzo mało snu – tylko dwie godziny dziennie. Z reguły jest to bardzo spokojne zwierzęta, ale w rzeczywistości robią różne dźwięki: kaszlu, świszczący oddech, beczenie, gwizdanie … Niektóre dźwięki żyraf, nie są słyszalne dla ludzkiego ucha.

Zwierzęta te należą do Giraffidae rodziny. Dziś mieszka tylko dwa gatunki należące do tej rodziny: On żyrafa i okapi – piękne zwierzę, mając na nogach paski jak zebra, i jednocześnie jedynym ssakiem, które mogą lizać swoje własne uszy! Ale długość język dorosłych żyrafa jest nadal znacznie przewyższa języku okapi.

Jeśli to konieczne, żyrafy są w stanie działać bardzo szybko. Dzięki długich nogach może osiągnąć prędkość nawet 55 km / h. Również interesujący jest sposób, aby uruchomić, to jest zupełnie inna niż w większości czworonogów. Najnowsze podczas pracy w tym samym czasie podniesionego przednią prawą nogę i lewą tylną, a następnie przedni lewy i tylną prawą nogę. Jeśli żyrafa próbował uruchomić dobrze, to byłby natychmiast zadziałał! W związku z tym, że ma inną technikę: przytacza dwie lewe nogi, potem dwa po prawej i tak dalej.