101 Shares 5090 views

Ukraińskie zespoły rockowe: nazwa, soliści i zdjęcia

Wiele zespół ukraiński skała znana nie tylko w kraju, ale również w krajach byłych republik radzieckich: Rosji, Białorusi, Polski, Litwy. Wśród nich są „rozkręcone” grupy, których członkowie są rejestrowane w najlepszych studiach w Europie. W tym samym czasie, są muzycy, którzy z trudem znaleźć pieniądze na wydaniu następnego albumu. Więc kim są – ukraińskie Rockers?


"Skryabin"

Ta grupa – jeden z najstarszych na Ukrainie. Historia stowarzyszenia rozpoczęła się w 1989 roku i zakończył się wraz ze śmiercią wokalisty w 2015 roku w momencie rozpadu muzyków nie został ogłoszony, ale także o nadchodzących projektach twórczych , także nie ma żadnych komentarzy.

„Skriabina” – grupa, która składa się wyłącznie utwory w języku ukraińskim. Sam Kuzma „Skryabin” – wokalista i lider projektu – iw życiu też mówił tylko w języku ukraińskim. Ale to nie przeszkodziło grupę zyskać pewien rozgłos w Rosji iw krajach sąsiednich. Na przykład, w 2011 roku, „Skryabin” udało się duży koncert w Petersburgu.

Kreatywny zespół „Skriabina” można uznać za niezwykle płodny jako 18 albumy zostały wydane w ciągu 25 lat istnienia. Absolutnym hitem jest piosenka „spać sam” stał się soundtrack do filmu „Wedding Barbie”, duet z Irina Bilyk „Movchati” kompozycja „Shmatov” i „Starі fotografії”.

projekt styl muzyki jest trudne, aby jasno określić. Początkowo aktywność była elektroniczna alternatywa, takich jak tryb Depeche. Następnie grupa udała się wykonanie pop-rock.

"Okean Elzy"

Tam na ukraińskiej sceny rockowej grup kultowych. Ukraiński zespół rockowy, którego imię w Rosji i Polsce zna tylko pewnego kręgu osób wciąż nie może pokonać rekordy popularności, ustaw projekt „Okean Elzy”.

Piosenki i muzyka zespół gra w stylu indie pop i rock, i śpiewa wyłącznie w języku ukraińskim. Ale jest to jedyny przypadek, gdzie publiczność nie obchodzi, co brzmi język. „Okean Elzy” – jedyny ukraiński projekt rock, który koncertuje na Kremlu.

Członkowie zespołu nagrany swoje albumy w najlepszych studiach w Niemczech i Londynie. To wszystko zaczęło się bardzo skromnie we Lwowie w 1994 roku, Światosław Wakarczuk – solista i lider projektu – ma wykształcenie muzyczne, a przeszkolony jako fizyk. Jednak grupa „Okean Elzy”, które utwory są kochane przez miliony ludzi, to trudno sobie wyobrazić bez soulowe wokale Wakarczuk.

Absolutny hit tego projektu są utwory „bez walki”, „Tam, de nas niemy”, „Obіymi”, „Wszystko bude dobre.”

"SKAI"

Jeśli itemize młodych ukraińskich zespołów rockowych, jest to niemożliwe, nie mówiąc już o projekt „skaj”, która odgrywa w stylu pop-rocka i rocka alternatywnego.

Na żywo ukraiński zespół radiowy przerwał w 2005 roku z muzyką na żywo na kanale ustawionym „M1”. grupa Lyrics „SKAY” spodobało się publiczności, więc projekt został tropu i producent – dyrektor generalny słynnej wytwórni Lavina Muzycznego.

W 2005 roku „SKAY” ponownie w telewizji i radia z piosenką „You Tse Mauger prowadzenia pojazdów.” Równolegle, na kanale muzycznym „M1” out teledysku do tej piosenki. Wtedy z hitów takich jak "tych scho treba", "Best Friend", "Ti Meni Spodobaev".

W ciągu 14 lat istnienia grupa wydała 4 albumy i 22 wideoklipów.

"Little Cahes"

Ukraiński zespół rockowy często skłaniają do gatunku indie rock. Projekt Kijów „krykhitka tsakhes” większość piosenek wydany w tym gatunku. W 2005 roku zespół zyskał wielu fanów po obróceniu klipów telewizyjnych w piosence „Detail”, „Na Perche Mіstsі” i „Anioł, ja Yak”. Brzmienie zespołu było prawdziwie rewolucyjne. Ponadto, piosenkarka była kobieta, która jest rzadko ukraińskiego alternatywnych zespołów.

Zbiorowe historia rozpoczęła się z faktem, że Aleksandra Koltsova nagranej piosenki własnym domu przy fortepianie, dwie struny gitary i mikrofonu. Następnie te utwory poszedł do jej przyjaciół, a wkrótce znaleźć muzyków w projekcie.

Przez długi czas, projekt pojawił się w Kijowie i Lwowie klubów jeszcze nie podpisał kontrakt płytowy z muzyką COMP / EMI. Jednak po wydaniu pierwszego albumu z członków zespołu konflikt rozpoczął się od etykiet zakończenie sporu. Spór została rozstrzygnięta na korzyść „Krihіtki Cahes”, który „wygrał” prawa autorskie do własnej muzyki. Potem, niestety, żadna z wytwórni nie chce być z zespołem biznesu, więc wydanie kolejnej płyty, zespół zbierał pieniądze na własną rękę.

Pomimo faktu, że zespół istnieje od 1999 roku, w jego Skarbonka tylko 2 albumy i kilka singli. Jednak wyjątkowość ich muzyki nie budzi wątpliwości.

„przeciwciała”

Każdego roku, na scenie pojawiają się nowe ukraiński zespół rockowy. Podpis brzmi inny jeden „nowicjusz”, którego nazwa – „przeciwciała”.

członkowie zespołu znali niemal ze szkoły. Ale zespół powstał dopiero po 5-6 lat, gdy wszystko jest absolwentem różnych uniwersytetach, a potem sobie sprawę, że oni chcieli robić muzykę. W 2007 roku grupa „przeciwciała” bierze udział w programie telewizyjnym „Szansa”, który producenci byli Natalya Mogilevskaya i Kuzma Skriabina. Po tym, pierwszy utwór z „Nie zapomnę Perche Nich” wpada w stacjach nadawczych. W tym samym roku zespół wyruszył w pierwszą trasę Ukrainy.

W 2008 roku, grupa powraca do fal radiowych, tym razem: „M1” kanał zacznie nadawać swój film „Buduvudu”. Piosenka staje się przebojem, a zespół wydał swój pierwszy album „Buduvudu”. Następnie, świat ujrzał trzy kolejne – „Wybierz», specjalny, «Nad biegunami„.

Zespół styl ma tendencję do pop-rock, ale są elementy post-punk, rock and roll. W tej chwili dla projektu usunięto 18 filmów.

„Zielony Szary”

Popularny ukraiński zespół rockowy, zwykle zaczyna swoją karierę w latach '90. „Zielony Szary” – nie jest wyjątkiem. Projekt został stworzony w 1993 roku

Hit „Zielony Szarych” „mazafaka” w 1997 roku nie wiedziałem, z wyjątkiem tych, którzy nie oglądać telewizję. W ciągu 22 lat istnienia, został wydany jedynie 5 albumów, ale wielki sukces Grupy robi pod względem turystyki. Na przykład, nie każdy zespół może pochwalić się na scenie z Lenni Kravitsem, The Prodigy, A-ha i Whitesnake.

I chociaż chłopaki scharakteryzować żart swoją twórczość jako „Ukr-pop”, ale życie są szczególnie Biker: Around grupa ta wznosi się wiele mitów są nie tylko członkowie grupy zostali skazani na korzystanie z miękkich narkotyków, i basista „Zielona Grays” nawet umieścić w skazany na 9 lat do uprawy konopi.