894 Shares 9032 views

Rola żywienia w cukrzycy, albo że nie mogą być spożywane w cukrzycy

„Sweet Blood” – dosłownie tłumaczone jako greckiego słowa „glukozy we krwi”, co oznacza zawartość glukozy we krwi (cukru). Zdrowego ludzkiego postać ciała glukoza (cukier) pochodzącą w korpus składający się z węglowodanów, które pojawiają się w przewodzie pokarmowym, a następnie przesyłane do krwi przechowywanej w wartości 3,3 – 5,5 mmol / l, ale o takich wartościach, osoba odczuwa normalne. W wyniku złożonych przemian biochemicznych zachodzących w komórkach organizmu ukrwionych i glukozy powstaje rozkłada ATP – kwas adenozyno-3-fosforowego – unikalny źródło energii do żywego organizmu. W niektórych narządach (np mózgu) są stosowane jako glukoza energii. Jeśli ciało wpłynęło bardzo dużo węglowodanów, wówczas glukoza zostanie podświetlona na dużą skalę. Nadmiaru glukozy przez reakcję z trzustki hormon przekształca się glikogenu (polisacharydy), korpus jest układana w wątrobie i mięśniach w rezerwie w przypadku braku glukozy we krwi. Przez obniżenie stężenia glukozy we krwi, glikogen jest rozszczepiany na glukozę. To idzie do krwi, wsparcie na poziomie tuż indeksie glikemicznym. Jeśli trzustka nie jest w stanie rozwijać się insuliny w zakresie, który jest wymagany do obróbki całego nadmiaru glukozy w glikogen, cała glukoza dostaje się do krwioobiegu, co zwiększa jego stężenie nie występuje hiperglikemia. Jest to przyczyną śpiączka cukrzyca – choroba, w której trzustka wytwarza niewystarczające lub insulinę lub przerwania mechanizm oddziaływania komórek hormonu insuliny i ciało.

Typy cukrzycy

komórki wątroby, tkanka tłuszczowa i mięśnie glukozy przetwarzane tylko przez reakcję z insuliną. Organy te są nazywane insulinozależną. Inne organy – non-insulinozależna – nie potrzebują insuliny w przetwarzania glukozy (mózgu, na przykład). Jeśli trzustka nie jest w stanie rozwijać insuliny w wymaganych ilościach w organizmie pierwszego typu jest rozwijany cukrzycy – insuliny. W tym przypadku, jeśli spójność zakłócają oddziaływanie insuliny i glukozy do obróbki komórek jest drugi typ cukrzycy – insulinozależna. Dla obu typów cukrzycy charakteryzujące się nagromadzeniem glukozy we krwi powyżej poziomu ograniczające i komórek organizmu, z wyjątkiem tych organów, które są niezależne od insuliny, energochłonnych – nie otrzymują główne źródło energii – glukozy.

Przyczyny choroby

1 typ cukrzycy zaczyna się w dzieciństwie i okresie dojrzewania rozwija lub wczesnej dorosłości. Powodem takiego początku choroby polega na podatności genetycznej organizmu i jednoczesne działanie niekorzystnych czynników – stres, infekcje wirusowe, niedożywienie, brak witaminy i pierwiastki śladowe.

Cukrzyca typu 2 – partia dorosłych i osób starszych. Przyczyny – dziedziczność otyłość, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze.

żywność dla dietetyków

Dieta dla chorych na cukrzycę obu typów cukrzycy jest krytyczna. Cukrzycowej diety powinna idealnie o 20% powinien być białka, od 30% – tłuszcz (korzystnie pochodzenia roślinnego), 50% – „długo grających” węglowodany, to znaczy te, które są absorbowane przez organizm łatwo. Żywności powinna być nasycona witamin i minerałów, a zwłaszcza witaminy C, A, E, grupy B i pierwiastków śladowych w pierwszym rzędzie – jod, żelazo, cynk, mangan. Konieczne jest zastąpienie niektórych (złe na cukrzycę) innych produktów – Bezpieczne i użyteczne. I musi jasno wiedzieć, co można, a czego nie może mieć cukrzycę. Dzienna racja jest konieczne, aby być z liczenia kalorii.

Które nie mogą być spożywane w cukrzycy?

Podczas normalnego metabolizmu węglowodanowego w organizmie w celu cierpiącego na cukrzycę z dowolnego rodzaju choroby powinny być wyłączone z diety łatwo przyswajalnych węglowodanów. Które nie mogą być spożywane z cukrzycą typu 1? To – cukier, glukoza w postaci czystej, a wszystkie produkty kulinarne, w preparacie z których są te potrawy: lody, skondensowane słodkie mleko, herbata, kakao, dżemy, syropy, dżemy, konserwy, dżem, marmolada, napoje bezalkoholowe, miód, każdy ciasta , pieczenie. Nadają słodycz środki słodzące do żywności, które są wybrane w zależności od obróbki cieplnej żywności. Jakie owoce i warzywa spożywane w cukrzycy u chorych na cukrzycę z obowiązkowych liczenia kalorii w codziennej diecie? Takie, w których 100 g węglowodanów zawartości więcej niż 10 gramów jest warzyw: ziemniaki, buraki cukrowe, zielonych ziaren, kalarepa, kapusta, pasternak, pietruszka, marchew, cebula, fasola. Owoców: banany, winogrona, ananasy, persimmons, figi, daktyle, morele, granaty, wiśnie, brzoskwinie, gruszki, morwy, śliwa, jarzębina, czerwony i Aronia. Jagodowe: truskawki i truskawki, maliny, jagody, porzeczki (dowolny), owoce dzikiej róży. Które nie mogą być spożywane na cukrzycę typu 2? Produkty i produkty kulinarne, które są zakazane na cukrzycę typu 1. Ale dodatkowo trzeba przestrzegać dodatkowych ograniczeń pomóc protivoskleroticheskim ciało. Powinny być zawarte w diecie błonnika, warzywa chleb otręby więcej niskokalorycznych, niższy kalorii dziennie diety – zwłaszcza, gdy nadwaga.