330 Shares 2541 views

Belokurikha: atrakcje, zdjęcia, opinie

Belokurikha – multi balneoclimatic kurort znaczeniu federalnym, odnoszące się do unikalnego ośrodka Rosji.


To miasto jest dobrze znany nie tylko w naszym kraju, ale także daleko poza jej granicami. Znajduje się u podnóża Ałtaju, na ostrogi grzbietu Cherginsky. Od południa jest obramowane przez wiecznie zielone stoki, zaokrąglone na szczytach wysokich gór wzrosnąć dziwacznych skał. W słoneczne dni prześwitująca mgiełka otula je. Nazwa ośrodka dał Belokurikha rzeki, która wiatry wśród głazów srebrzystą wstęgę, rozlewając się na wiele małych wodospadów. Wśród całej tej urody górujący Resort Hotel.

czynniki naturalne

Belokurikha atrakcji, które są dobrze znane do naszych rodaków, słynie z gorących źródeł. Należą do gorącego azotu krzemionkowe, radonsoderzhaschih wody termiczny o wysokiej zawartości fluoru oraz szereg pierwiastków śladowych.

Belokurikhinskie słynny depozyt wód termalnych znajdujących się na styku gór Zachód Siberian Plain i Ałtaj-Sayan w błędu, który znajduje się na wysokości dwustu pięćdziesięciu metrów. Jego historia rozpoczęła się w 1866 roku, aw połowie XIX wieku, Uzdrawiająca moc tych źródeł zainteresowani mieszkańcy Kazantsev i Gudkov. Dużą uwagę na jakość wody leczniczej dała Gulyaev uczonym, który poświęcił się badaniu Syberii. Od 1867 roku pojawiło się pierwsze pacjentów, którzy zostali przyciągnięci przez miejscowych atrakcji.

Belokurikha (rejon Ałtaju): radon sprężyny

Jest to prawdziwy majstersztyk, że naturalne zajmuje tylko trochę więcej niż jeden kilometr kwadratowy. W kontekście przypomniał, przyłożył granit kanapkę. Woda przepływa przez labirynt wodonośnej, ogrzać się w słońcu, chociaż są wzbogacone w mikroelementy i radon. Przemieszcza się wzdłuż nachylonej „kubka” zerwania powierzchni jak klawisze. Minerały są podnoszone z głębokości około czterech metrów, ogrzano do temperatury + 42 ° C Właściwości chemiczne i efekty lecznicze wody uderzają w ich wyjątkowości. Radon w swoim składzie hamuje stany zapalne, przeciwbólowe, zabiegi alergii, znacznie obniża poziom cholesterolu i ma działanie odmładzające.

"Snake pit"

Źródło o tej samej nazwie jest symbolem ośrodka. Na zewnątrz, wygląda jak mały kaplicy. Jest on zbudowany na miejscu, gdzie kiedyś stał się pierwszą kąpiel z ośrodka. Odkąd minęło ponad pół wieku.

Uważa się, że jego nazwa pochodzi od obfitości blisko gojenia wiosennej roju w ciepłych studni zgromadził ogromne zwoje węża. Naturalny rozkład temperatur od tego źródła wynosi + 28 ° C, – 18-20 radioaktywności Mahe. Kompozycja wody zawiera tablicę radu rubidu, granitu, potas. Ich rozpad prowadzi do uwolnienia dużych ilości substancji radioaktywnych i ciepła, do którego radon.

klimat

Innym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na organizm ludzki – jest lokalny klimat. Obszar ten ma różne gwałtowne zmiany podstawowych parametrów meteorologicznych: umiarkowanie gorące lato, zima jest prawie bezwietrznie i słonecznie. Powietrze zawiera dużo jonów naładowanych ujemnie.

Belokurikha rzeki

Belokurikha, gdzie atrakcje w większości należą do naturalnych, jest uderzająca w jego prymitywizm. Rzeka o tej samej nazwie sięga górskie Ałtaju sinica, lub raczej na jej północnych stokach. To niesie swe wody przez kamieniste bystrza, aby nadać jej bardziej potężną siostrę – rzeki Ob.

Jest to niezwykłe rzeka. Prawdopodobnie nie powinien mówić o jej urodę, która charakteryzuje wszystkich syberyjskich rzek. Nie ma kolejną tajemnicę. Miejscowi nie mógł zrozumieć, dlaczego w miejscach, gdzie płyną rzeki do strumieni przybrzeżnych, woda nie zamarza nawet w najcięższych mrozów i rzeki wirującej białej mgły, ogarniając całą okolicę. A potem się okazało – ciepłe strumienie. Znacznie później, naukowcy odkryli, że nie tylko termiczną, ale także radon, które można leczyć wiele chorób.

uzdrowiskowa

Dzisiaj, na brzegach rzeki Belokurikha zbudowano domy wypoczynkowe i kurorty. Traktuje to nie tylko wody termalne, ale również wielkie górskie powietrze. W ostatnich latach, Belokurikha zasłynął również jako ośrodek narciarski. Dość łagodny dla Syberii zimą z wystarczającą ilością śniegu, niech angażują się w nartach od początku grudnia do połowy kwietnia.

góra Tserkovka

Wielu mieszkańców uważają, że atrakcji miasta Belokurikha – jest to z pewnością góra Tserkovka. W zimie jego stokach narciarzy jeździć. Latem Tserkovka staje się miejscem pielgrzymek turystów – jest to bardzo piękny ośrodek.

Wspina się na wyciągu na szczyt góry, turyści mogą zobaczyć ogromny drewniany krzyż, który jest zamontowany na zaokrąglonym rock, przypominający kopułę kościoła. Dawno, dawno temu to miejsce było kaplica, ale na początku ubiegłego wieku, został spalony, a tylko krzyż z niej zostało. Dlatego góra nazywa się mały kościół.

Kościół Nikolaya Chudotvortsa

Dziś wielu interesuje Belokurikha. Atrakcje (wycieczki prowadzone są przez doświadczonych specjalistów) zwykle zaczynają się badaniu kościoła Nikolaya Chudotvortsa. W Moskwie w Rosji, a potem w Cesarstwie Rosyjskim, nazwa świętego zwany wiele świątyń. Na cześć św Mikołaja w samym sercu kurortu Belokurikha, w sanatorium „Rosja”, kościół (2003) została otwarta.

Ten kościół jest harmonijnie miesza się w terenie sanatorium. Opiera się ona w Nowosybirsku pożyczonym od kaplicy św .. Mikołaja. Jednak nie jest to dokładna kopia, a kilka zmian. Dziś jest piękny konstrukcja architektoniczna, namalowany przez malarzy z Barnauł, mozaiki ikony na fasadzie kościoła została wykonana w Nowosybirsku Akademgorodok.

szkółka

Jeśli chcesz zobaczyć zabytki Belokurikha lato, to należy z pewnością odwiedzić arboretum, położony 40 km od uzdrowiska, u podnóża Ałtaju. Zajmuje rozległy teren, który jest obszarem o ponad osiem hektarów.

Na ziemie te zioła lecznicze Altai są połączone z egzotycznymi roślinami, kwietniki i ogrodów skalnych tworzą harmonijną krajobrazu, wraz z jeziorami. Tutaj istnieje ponad siedemdziesiąt gatunków roślin leczniczych, owoców i warzyw.

„Ałtaj ail”

Nie tylko starożytne budynki i pomniki przyrody słynnego Belokurikha. Atrakcje (zdjęcia można znaleźć w naszym artykule) zostały zbudowane w czasach współczesnych. Muzeum „Ałtaj ail” została założona w miejscowości Novotyryshkino.

Muzeum kompleks składa się z trzech części. Wszystkie z nich są przeznaczone do chłopów na Syberii, niemieckich imigrantów, jak również wszystkich rdzennych mieszkańców terytorium Ałtaju. Z ich tradycji można znaleźć odwiedzając w ail – krajowego obudowy Ałtaju. Jest to mały budynek, który ma ośmiokątny kształt, podłogi brud i kopułą sufitu. W ail, nie zainstalowanych piecu otwartym palenisko ogrzano obudowy.

Jezioro łabędzie

Nie jest przesadą stwierdzenie, że te miejsca są unikalne atrakcje przyrodnicze. Belokurikha (Swan Lake, w szczególności) jest interesujące nie tylko dla turystów, ale także dla ornitologów ekspertów.

Jezioro znajduje się w pobliżu wsi Wydajność (powiat radziecki). Jest to stosunkowo mały korpus wody – mniej więcej od długości, głębokości – jeden metr. Staw inny krystalicznie czyste i czysta woda, a więc ma drugą nazwę – jasny.

Z dna jeziora ma ogromną liczbę klawiszy skrótu. Ze względu na to, że nie zamarza także zimą temperatura nie spadnie poniżej 4 ° C,

Każdego roku w tym rezerwowego łabędzia leci stado łabędzi krzykliwych i zimuje tam, więc jezioro jest powszechnie nazywany Swan. Tutaj zimowania gęś gęgawa, GoldenEye, niebiesko-szare i jezioro mewy, sikora lazurowa, trzcina bunting.

Dziś jest to pomnik przyrody, jeden z dwóch obszarów chronionych w kraju, gdzie zima łabędzie krzykliwe. To jezioro szczyci Belokurikha. Atrakcji tego wspaniałego miejsca i Swan Lake w tym wejścia do słynnego szlaku turystycznym „mały pierścień z Ałtaju”. Wizyta może być po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją rezerwowej.

Na brzegu Jeziora łabędziego jest taras widokowy dziesięć metrów z pięknymi widokami. Jezioro jest wielki latem i zimą: na ośnieżone drzewa uderzające niebieski powierzchni wody, w której pływają wdzięku i dumny ptak.

wyciąg linowy krzesło

Wielu podróżnych, turystów, miłośników przyrody zainteresowane Belokurikha. Zabytków miasta należą Ałtaj i wyciągów narciarskich, który rozciąga się na dużej wysokości (800 m) na 2050 metrów.

Składa się on z stacjami kablowymi i 2-osobowe fotele z mocowaniem. Najczęściej, w ten sposób ludzie używają podczas wspinaczki pod górę Tserkovka. Zaletami tej drodze jest możliwość, aby nie usunąć narty lub deski snowboardowej. W takiej podróży może, bez strachu, aby wziąć ze sobą dzieci.

opinie

Wiele pozytywnych komentarzy zostawić ludzi, którzy ukończyli leczenie w Belokurikha. Zauważyli oni znaczną poprawę w chorobach stawów i kręgosłupa, alergie układu oddechowego. Jednak zaleca się uważać na ludzi z chorobami serca, gdy biorąc kąpiele radonu. Chociaż prace resort specjalistów najwyższym poziomie, którzy zdają sobie sprawę z tego przeciwwskazań leczenia i zawsze ostrzegają o nich.

Turyści i miłośnicy sportów zimowych w grozie piękno tych miejsc i zaleca, aby wszystkie pochodzą w Belokurikha na wakacje z całą rodziną.