529 Shares 7074 views

Tajemnicza orchidea: dorastanie w domu

Kwiaty szczęścia – tak zwane urocze kwiaty. Orchidea – jednym słowem słychać coś cennego i tajemniczego. W nim jest luksus i szlachta, łapiąc czułość i prawdziwą doskonałość. Każdy, kto widział kwitnący storczyk co najmniej raz w życiu, zawsze podlega jego urokowi.

W złożonej i skomplikowanej hierarchii roślin ten kwiat zajmuje najwyższy krok i jest uważany za arystokratę wśród wszystkich roślin. Zawsze śpiewali poetów, czczono przez artystów, imiona uznanych pięknów zostały przekazane przez botanistów. I jak piękne bukiety storczyków!

Jest około 30 tysięcy różnych rodzajów tych kwiatów. Czasami są tak różne od siebie, że nawet trudno nazwać ich krewnymi. Natura przyznała hojnie te kwiaty z niezwykłą barwą i niezwykle elegancką formą.

Uważa się, że storczyki hodowlane w domu są najwyższą klasą opanowania florystyczności. Dlatego niektórzy od razu odrzucają ten pomysł, jako coś nierzeczywistego i niewykonalnego, a wiele z nich przechwytuje.

W rzeczywistości proces uprawy jest nie tylko dla elity. Choć bardzo wymagająca i kapryśna orchidea, rosnąca w domu tego wspaniałego kwiatu dzisiaj stała się prostsza. Przynajmniej wiadomo teraz, jakie są warunki do wzrostu i kwitnienia. Poznając główne różnice tego kwiatu z innych roślin ozdobnych i specyfiki dbania o to, możesz łatwo je wyrastać na parapecie.

Jaka jest piękna orchidea? Uprawa w domu tego kwiatu zakłada istnienie podstawowej wiedzy na temat jej istnienia w naturze. Im bliżej warunków życia storczyków w domu tym, które natura daje im, tym większe są szanse, że kwiat będzie zadowolony wszystkich z jej fantastycznym kwitnieniem.

Początkujący mogą zacząć opanować proces dbania o storczyki z prostych gatunków rosnących, takich jak phalaenopsis, cattleya, dendrobium i inne. Są klasy dla chłodnych pokoi i dla ciepłych.

Lepiej kupić roślinę latem lub wiosną, nie pilnie przeszczep je na świeże podłoże, niech najpierw zaaklimatyzują się w domu. Teraz roślina potrzebuje tylko regularnego nawożenia. Choć zakupiony kwiat żyje w podłożu mchu-turecku, konieczne jest natychmiastowe przeszczepy. W przeciwnym razie storczyk może umrzeć.

Orchidea, rosnąca w domu jest wyjątkowa, wymaga, aby jej korzenie miały wystarczająco dużo powietrza. W związku z tym jest posadzony w specjalnej glebie składającej się z kory drzew, mchu i jasnego torfu.

Podlewanie i opryskiwanie delikatnych storczyków nie musi być wykonywane często. Lepiej jest podlewać roślinę przez zanurzenie w ustalonej wodzie w temperaturze pokojowej. I że korzenie nie gniją, nadmiar wody po nawadnianiu musi koniecznie zostać usunięty.

Chociaż bardzo lekka orchidea, rosnąca w domowych roślinach, wymaga ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Najlepiej trzymać kwiaty w oknie zachodu lub wschodu. Do kwitnienia storczyków potrzebuje się odpoczynku zimowego, z lekkim spadkiem temperatury i zmniejszeniem podlewania.

Uprawa tych niesamowitych kwiatów jest bardzo ekscytująca. Po osiągnięciu ich kwitnienia po raz pierwszy, pragnie się rozwijać bardziej złożone rodzaje wspaniałych roślin.

Jak kiełkować owies. Wskazówki
669 shares 5600 views
671 shares 3453 views