421 Shares 5031 views

W lutym, niektóre święta w Rosji?

Słowo „wakacje” już powoduje uśmiech! Kto nie lubi się bawić, aby otrzymać prezenty? Błędnie uważa się, że w styczniu – najbardziej uroczysty miesięcy. Oprócz Dzień Obrońcy Ojczyzny w lutym, które nadal mają wakacje? Tak, cały arsenał: kościół, dzieci, profesjonalny. Przyjrzyjmy się dokładniej.


Jasne święte dni

religijni ludzie znają na pamięć wszystkie święta prawosławne w lutym. Nie są one tak mało. Miesiąc rozpoczyna się w Dniu Pamięci św Makarego Wielkiego. Pierwszy dzień ostatniego miesiąca zimy, czcimy pamięć Monk, który spędził 60 lat na pustyni, jak rozmawiał z Bogiem. Uratował wielu ludzi, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Poprzez swoją modlitwę uzdrowienia wielu ludzi. Imieniny tym dniu znak Jefim, Arseniusz, Anton, Feodosiya.

6 lutego – Dzień Xenia Petersburga. Ta święta kobieta urodziła się w 18. wieku. Nie mając czasu, aby cieszyć się szczęśliwe małżeństwo, ona pozostała wdową od 26 lat. Ona dystrybuowane do biednych wszystkie swoje oszczędności i mienia, pozostał w jednym kolorze Muzhev. Xenia popołudnie przeciągnięty cegieł zbudować świątynię pod Smoleńskiem cmentarza i zimne noce spędzone w tej dziedzinie, modląc się i prosząc Boga o szczęście innych.

Główne święta religijne w lutym – prezentacja Pana i uroczystości na cześć Iberyjskiego Ikony Matki Bożej.

15 lutego najstarsze święto chrześcijańskie – Prezentacja Pana. Matko Boga nie potrzebują światła, ale przyniósł dziecko Jezusa do świątyni. Tam spotkał starca Symeona, który wiedział, że podczas gdy on nie trzyma na rękach posłańca Bożego, nie umierać!

25 lutego – dzień kultu Iberyjskiego Ikony Matki Bożej. Jest to jeden z najważniejszych twarzy w chrześcijaństwie. wdowa wierzącego ukrył ikonę z heretykami i postanowił pociągnąć ją do wody. Wiosłując w dół rzeki ikona stojący popłynął do Atosa i tam znalazła mnichów z klasztoru iberyjskiej.

Nadal istnieją prawosławne święta w lutym, jako dzień upamiętnienia Świętego Męczennika Tripuna Apomeyskogo, uhonorowanie pamięci Fedora Stratilata, 25 lutego, Kościół i cały świat prawosławny wspomina św Alexis. Ostatnio pomógł uspokoić niepokojów, twierdzenia królewskiego, dożył sędziwego wieku.

Wszystkie transakcje są ważne

Każdy zawód ma swój znaczący dzień, rodzaj urodzinowe. W lutym, co święta wiesz więcej na specjalnym? Okazuje się, że istnieje kilka w tym miesiącu:

  • 10 lutego Rosja obchodzi Dzień Służby Dyplomatycznej. Nie zagłębiać się w szczegóły osób uważa, że to nie działa, a ciągłe imprezy i przyjęcia. Oczywiście, jest to mylące. Diplomat – bardzo trudny zawód, który wymaga cierpliwości i wysoką inteligencję. Po tym wszystkim, czasami te osoby zadecyduje o losach kraju i wszystkich jego mieszkańców. Pracownik służby dyplomatycznej – wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy znają historię nie tylko państwa, ale także na całym świecie. Więc ludzie mają sposób myślenia, odpowiedzialność, zdolność do podejmowania szybkich i trafnych decyzji!
  • Wakacje w lutym w Rosji jest bardzo zróżnicowana. Na przykład, Dzień wojskowy topograf. W 1822 roku otwarto pierwszą szkołę dla inspektorów w Rosji. Była to szkoła wojskowa topograficzna, gdzie prawdziwi eksperci zwolniony! Teraz wraz z pojawieniem się nowych technologii jest skomplikowana praca inspektorów. Specjalistów zajmujących się satelitami, instrumenty wszystkim dokładne i wyrafinowane, laserowe, optyczne. Odpowiedzialność za tych ludzi jest ogromny!
  • 14 lutego słynie nie tylko Walentynki! W tym dniu, informatycy obchodzić swoje święto. Te genialne ludzie, jak się okazuje, zaledwie rok od monitora i posiadające zabawy!
  • 09 lutego – Dzień dentysty, bardzo młody festiwal w naszym kraju. To nie jest święto. Gratuluję własnego dentystę zaleca się każdemu z tych ludzi, to lepiej nie psuć relacji!

Wakacje zawodowych w lutym trafić różnorodne: Dzień barmana, Dzień usługi paliwa, Dzień pracowników policji transportu … cały miesiąc, można pogratulować przyjaciół i znajomych, najważniejsze – nie zbankrutować!

jedności narodowej

Istnieje kilka dni, które mogłyby być uznane za święta państwowe w lutym. Ósmy dzień lutego został oficjalnie wyznaczony Dnia Nauki w 1999 roku. Nasz kraj ma coś pochwalić w tej dziedzinie. Największe odkrycia i światowej sławy naukowcy, urodzony w Rosji, – nasza duma w dzień, aby uczcić pamięć wielkich umysłów w kraju!

Dzień Pamięci AS Puszkin obchodzony 10 lutego. Co święta nie można nazwać zabawą, ponieważ są to dni śmierci wielkich ludzi. Utalentowany rosyjski poeta zmarł w 1937 roku, w okresie zimowym. Wszyscy znamy na pamięć złożoną linię do nich.

21 lutego kraj obchodzi Dzień Języka Ojczystego! To święto – Międzynarodowy. Na świecie istnieje około sześciu tysięcy języków, a każdy jest czczony do dnia dzisiejszego. Uczyć się i cieszyć się ich językiem! Lepszym – kilka, przyczynia się do rozwoju aktywności umysłowej i pamięci.

Ulubione wszystkie naleśniki

Wszystkie święta w lutym w ich własnego dobra w Rosji, ale Mardi Gras – najsmaczniejsze! To starożytne słowiańskie święto, przedstawiają obchody wiosny. Symbol słońca są pyszne naleśniki. Można stosować wszystkie rodzaje wypełnienia: miód, mięso, mleko skondensowane, dżem. Przez cały tydzień trzeba święto na naleśniki, aw niedzielę i nagrać wizerunek eskortowany zimę! Dzień ten nazywany jest „Przebaczenie niedziela”, trzeba prosić o przebaczenie od całej rodziny towarowym zeszłorocznych błędów.

Bardzo zabawne festyny zapusty nastąpić w lutym. Co święta czy nadal istnieje?

Najlepszy – dla dzieci

Wakacje dla dzieci w lutym, niestety, nie. Ale każdy z tych dni może być przeznaczone na dzieci. Mardi Gras – ulubione dzieci promenady. Przez cały tydzień ich przejadać naleśniki, a potem z przyjemnością patrzeć jak nagrać kukłę!

miłość

Walentynki – to doskonała okazja, aby wyrazić swoje uczucia do swojego partnera. Mila niespodzianka, eleganckie valentine bukiety, słodycze – to wszystko machinacje Walentynki!

Feast of Love znana od czasów pogańskich, zanim było kilka. Ale do tej pory dotarłem tylko to – w dniu 14 lutego. Każda para czeka na ten dzień w lutym. Co jeszcze święta obchodzone tak delikatnie i czule? Prawdopodobnie są to nie więcej!

Winowajcą tej uroczystości – kapłan Valentine. Za panowania cesarza Klaudiusza Uważa się, że żołnierze nie walczą z całą siłą tęsknoty za żony. Potem zakazała poślubić. Ale rodzaj i zrozumienia ksiądz Valentine potajemnie poślubił kochanków. Wszystko tajne kiedykolwiek staje się jasne, a cesarz skazał sprawcę na karę śmierci. Valentine zakochał się w córce naczelnika, a przed rychłej śmierci pisemną deklarację miłości do ukochanej. Na końcu wiadomości została podpisana „Your Valentine”. Słodkie liściki miłosne i tzw walentynki. Szczególnie cenione kart, wykonany własnymi rękami, bo zainwestował część duszy!

Dobroć zbawi świat

Dzień spontaniczne akty dobroci obchodzony jest 17 lutego, ale o tym, niewiele osób wie. Inicjatorami – cele charytatywne. Oni domagają się możliwości, aby pomóc ludziom i uczynić świat lepszym. Spontaniczny gest dobroci jest o wiele bardziej wartościowe niż zamierzonego czynu. Obudzić się rano i dowiedzieć się, co można dziś pomóc co najmniej jedną osobę, chore dziecko. A jeśli każdy zdaje sobie sprawę z ich znaczenia w potrzebie będzie znacznie mniej.

Nasza armia jest silna

Być może najbardziej popularne święto jest na luty Dzień Obrońcy Ojczyzny. Obchodzone jest w każdej rodzinie, niezależnie od tego, czy jest wojna czy nie w nim. Wcześniej to święto nazwano Dzień Armii Czerwonej, a później zaczął rozważać cały dzień mężczyzn. W tym dniu na cześć weteranów złożyli kwiaty pod pomnikami do zapamiętania i zasług wojskowych.

Każda uroczystość ma swoje własne cechy i tradycje. Trzeba wiedzieć rosyjskich świąt i mówić o swoich dzieci, tak że oni też wiedzieli o osobliwości życia przodków i współczesnych ludzi.