795 Shares 8733 views

Mieczyk: pielęgnacja i uprawa. Porady doświadczonych ogrodników

Nowoczesne mieczyk (opieka i ich podnoszenia – wyzwanie dla każdego początkującego ogrodnika) są wynikiem wieloletniej pracy hodowlanej. Dla pierwszej odmiany scharakteryzowano przy bardzo słabych łodygi, a także z małych luźnych kwiatostanów kwiatów, które mają gładkie krawędzie. Dzisiaj wszystko się zmieniło radykalnie: łodyg znacznie wzmocniona i teraz mogą posiadać ciężar gęste i często dwurzędowych kwiatów. Wiele odmian tych naganiaczy dużej średnicy wstałem do 14 cm lub więcej. Płatki zmienił również swój kształt i stali karbowanej, nadając roślinie piękna i wyrafinowania.


Mieczyk: pielęgnacja i uprawa

W każdym ogrodzie, te kwiaty, a przede wszystkim bardzo wymagający od umiejscowienia i oświetlenia. Muszą pełną ochronę przed podmuchami wiatru i najjaśniejszych świateł. A bardziej północnych szerokościach geograficznych, gdzie są uprawiane, tym więcej światła jest im potrzebne. W południowej części Rosji mieczyków może pogodzić się z trochę cieniowania, zachowując swoje unikalne funkcje dekoracyjne. Ponadto, te rośliny są bardzo wymagający na glebie. Muszą luźne, przepuszczalne grunty o niskiej kwasowości. Z innych powodów mieczyków są chore i gorzej kwitną.

Sadząc bulwy rośliny zaczynają przygotować z wyprzedzeniem, przez około dwa lub trzy tygodnie. Zwykle pojawia się na początku kwietnia. Mieczyki, pielęgnacji i uprawy, które – proces dość kłopotliwe, należy oczyścić łuski przed sadzeniem. W tym przypadku zakład będzie kiełkować kilka dni wcześniej. Ponadto, ta procedura ujawniają wady sadzenie i niektórych chorób.

Obrane bulwy rozłożone na oświetlonym ciepłym miejscu i czekać, aż ich spód wydają się mniejsze kopce system korzeniowy. Przed sadzeniem, muszą być one namoczone w słabym roztworze mangan i mogą być sadzone w ziemi. Czy to w środku lub pod koniec wiosny, kiedy ziemia nagrzewa się na tyle, i oddala się od mrozów zimowych.

Obsadzone Gladiolus, pielęgnacji i uprawy, z których – bardzo interesująca i interesującego procesu, do głębokości 2 do 5 cm (w zależności od rozmiaru B). Odległość pomiędzy żarówki nie powinna być mniejsza niż 15 cm.

Podlewanie i nawożenie

Należy pamiętać, że rośliny te wymagają odpowiedniej opieki. Sucha i ciepła pogoda, potrzebują obfitego podlewania. Wynika to z bardzo głębokimi korzeniami pościel. Ponadto, po podlaniu warto poluzować i zamulchirovat grunt wokół kwiatów.

Jednym z najbardziej palących kwestii w procesie uprawy tych roślin jest następujący: z mieczyków kanału? Zasadniczo, muszą trzy rodzaje nawozów:

  • azot – na początku, aż do prawdziwych liści;
  • Complex – przed stadium 6 liści;
  • Nawozy fosforu potasu – w okresie wygląd kwiatostanów.

Kiedy Mieczyk kwiat, to jest naprawdę niezapomniany widok! Taka piękna to zasłużona nagroda dla każdej ogrodnika, który podjął się trudnego zadania z nich rośnie. Jednak należy pamiętać, że mieczyk mają bardzo ciężkie pąki. Dlatego, aby zachować piękno ich potrzeby być przywiązane do małych stawkach.