80 Shares 5815 views

Jak kiełkować owies. Wskazówki

Aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób kiełkować owies, najpierw trzeba rozwiązać, i dlaczego są potrzebne. Ta wspaniała roślina jest bardzo różni się od reszty swoich zdrowych cech. Jego ziarna są bogate w błonnik, żelazo, fluor, wapń, magnez i wiele innych niezbędnych elementów ciała ludzkiego. Nasiona zbóż, w ogóle, w przeważającej części bardzo pomocny. Ale ich efekt jest zwiększona o kilka razy, jeśli nie jest kiełkujących nasion.

Jak kiełkować owies? W rzeczywistości, nie jest trudne. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą dokładnie, jak kiełkują nasiona. Byłoby najlepiej nagich owsa. Po pierwsze, całkowicie wymyć czysty ziarna w ciepłej wodzie. Umieścić je w słoiku. Napełnić wodą picia, tak że w przybliżeniu 10 – 12 cm ciekłe owies obudowy na szczycie. Po 12 godzinach na wypłynięcie wody i dokładnie vsypte ziarna ponownie w tym samym brzegu. Następnie wziąć nylonową osłonę i wywiercić w nim kilka dziur 5 milimetrów do wentylacji. Jeśli nie zostanie to zrobione, powietrze nie popłynie do nasion, a pomysł nie jest dokładnie sukcesem. Zamknąć przygotowaną słoik z pokrywką i pozostawić na kilka dni, w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 23 °, lub owies przegrzewa się i pokrywać się z formy (jeśli kiełkowania znacząco spowolnić), lub, co gorsza, w ogóle zgnilizny.

Pamiętaj, że ziarna powinny być myte codziennie, ale woda powinna być dobrze express. Wreszcie, gdy okaże się, że były pierwszy rostochku, zacznij regularnie mieszać owies w banku, jak gdyby vspushivat. Należy to zrobić, aby zapewnić, że nasiona, kiełki nasycono świeżego tlenu i kiełkujących aktywny. Jeśli ściśle przestrzegać podanych instrukcji, po 3 – 4 dni od ziarna muszą kiełkują około 5 milimetrów. Nie czekając na wielki rostochku, gdyż jest to optymalna długość (kiełki zawierają maksymalną liczbę użytecznych pierwiastków śladowych). Teraz wiesz jak kiełkować owies. Nie zapomnij tylko okresowo wyrzucić zepsute ziarno (Non-kiełkowały, pleśnią lub zgniłe).

Ale nie jest to jedyna opcja kiełkowania. Istnieje co najmniej jeden sposób jak kiełkować owies. Płytkie naczynia netto (lub obrót) należy wlać suchej trociny grubości warstwy 2 cm. Na górze, umieść ziarno owsa. Warstwa ta powinna mieć grubość nie większą niż 1 centymetr. Potem znowu iść trocin (muszą być pokryte pełnoziarniste). Wlać to wszystko z ciepłą wodą i delikatnie wygładzić. Upewnij się, że ziarna nie pływać, nie przesadzaj! Codziennie zachować trochę owsa podlewane ciepłą wodą. Wkrótce pojawi się przez właz kurz młodych zielonych rostochku.

Należy poinformować krewnych i przyjaciół, jak kiełkować owies, i uczyć. Po tym wszystkim, nie tylko jest to dużo zabawy, więc również wynikiem dobrym zdrowiu. Wykiełkowały owies ziarna są jednym z najlepszych żółciopędnie i pomaga szybko doprowadzić szkodliwych toksyn z organizmu. Jeśli mają skłonność do częstych awarii i stresu, owies wzmocnić układ nerwowy. Jest również skuteczna w przypadku problemów z żołądkiem. I zwierzęta domowe są tak samo jak ty, uczta ten przysmak!