236 Shares 4891 views

Dlaczego liście zmieniają się w sadzonki papryki?

Zdrowie sadzonek papryki jest rozpoznawane przez wygląd roślin – łodygi są silne i krzaczaste, liście są duże zielone i błyszczące, wiele jajników kwiatów (a nawet kwiatów). Ale nie wszyscy entuzjastów ogrodnictwa dostają dobre sadzonki, a tym samym uprawę, której nie chlubisz, a nawet dość – brak zbiorów.

Tajemnice zbiorów papryki

Tajemnica dobrego zbioru papryki zaczyna się od sadzenia nasion. Uprawa pieprzu na sadzonki zaczyna się bardzo wcześnie – od 1-15 lutego. Gleby można kupić ("żywa ziemia" lub mieszanina "fiołków" jest połowa z gruntów dorsza – w tych glebach nie ma konieczności stosowania nawozów) i można samodzielnie przygotować lekką ziemię odżywczą: 1 część murawy i 2 części humusu (jedna kompozycja) lub W równych częściach torf i próchnica (inna kompozycja). Na wiadrze każdej z tych mieszanek dodać 1 łyżkę stołową. Drewno jesionowe i 1 łyżka. Superfosforan. Mieszanina jest dobrze wymieszana, zakryta w pudełku, sprasowana trochę, po 2 cm, płytki (1 cm) rowek przelewa się ciepłą wodą. Rozsiewaj nasiona papryki przez 2 cm, zasnę z tą samą ziemią, lekko zwartą i umieść ją tam, gdzie temperatura utrzymuje się około 24-26 stopni Celsjusza. Po dwóch dniach gleba jest lekko posypana, a po 5-6 dniach, w takich warunkach rośliny zaczną rosnąć. Natychmiast należy umieścić pole z sadzonek w słonecznym miejscu przez tydzień, w temperaturze 16 stopni. Następnie należy podnieść temperaturę do 25 stopni w ciągu dnia i nie niższą niż 16 w nocy. Woda roje co 7 dni wodą w temperaturze co najmniej 25 stopni. W takich warunkach pieprz rośnie miesiąc, w tym czasie należy go zalać jednorazowo ciepłym roztworem azotanu wapnia (na 1 łyżkę wody). Pole z sadzonkami należy obrócić na słoneczną stronę w ciągu jednego lub dwóch dni. Przed posadzeniem gleba jest podlewana roztworem (na wiadrze z wodą, nawozie "Ideal" jest płynne (zgodnie z instrukcjami) i łyżeczką popiołu herbacianego), rośliny muszą być pochowane przed pierwszym liści liści liści. 2 godziny przed nurkowaniem sadzonki należy podlewać tak, aby gleba nie odpadała z korzeni papryki.

Przyczyną żółknięcia liści siewki jest nieprawidłowe odżywianie i podlewanie

Dlaczego liście zmieniają się w sadzonki papryki? Jest kilka powodów. Kiedy system korzeniowy jest ochłodzony (zimna szyba, napędzana zimną wodą, całkowita przedłużona hipotermia), nie będzie karmić punktu wzrostu, a roślina zacznie pobierać składniki odżywcze z dolnych liści, które zmienią się na żółto i spadną. Albo dlatego, że korzenie stały się znacznie większe, splatane ze sobą, aw nich występowały zaburzenia, które zapobiegają karmieniu liści. Albo może się zdarzyć, że zarośnięty korzon rośliny nie był dokładnie rozłożony podczas transplantacji. Przeszczepiona roślina zaczyna rosnąć mocno, a zmięty korzeni nie mogą poradzić sobie z dostawą żywności. Innym powodem, dla którego liście zmieniają się w żółte sadzonki papryki, począwszy od niższych, a do górnych – brak azotu. Do karmienia siewek należy ugotować mulleinę (1 litr wiadra z wodą) lub jakikolwiek nowoczesny nawozy zawierające azot (na przykład "Riverm", "Vermistim"). Jeśli liście pozostawiają na krawędziach żółte, powodem tego jest nadmiar azotu i brak potasu i fosforu w glebie. Trzeci powód, dla którego liście żółknie w sadzonkach papryki jest niewystarczające podlewanie. Ale nadmiar wilgoci prowadzi również do żółknięcia liści i ich więdnięcia.

Inne powody

Liście papryki żółknieją z powodu braku światła, od spadków temperatury, zakwaszonej gleby, głębokiego sadzenia roślin, kiedy korzeń jest opatrywany owadami. Jeśli liście się żółć i wyschnij – zbadaj je, czy to nie mszyce, które żywią się sokiem roślin.

Jeśli górna część liści jest pokryta żółtawymi plamkami, wypadają przedwcześnie, a między łodygą a liśćmi jest biała pajęczyna , co oznacza, że roślina jest szkodliwa przez roztocza – mały owad, który żyje na dolnej powierzchni. Powodem, dla którego liście pozostają żółte w siewkach papryki, można ustalić tylko poprzez dokładne zbadanie roślin, poznanie warunków uprawy sadzonek.