485 Shares 1508 views

"Balda" – wędkarskiego. Gatunek, produkcja, tajemnice rybackie

„Balda” – wędkarskiego, który pomimo swojej nazwy nie jest całkowicie harmonijny, jest bardzo obiecujący obszar zimą i latem czasami wędkowania. Do „makaron” złapać wiele gatunków ryb w różnych szerokościach geograficznych. Dzisiaj przyjrzymy się temu bliżej rozwiązania, wiem co to jest, jak zrobić i jak to działa.


gatunek

„Balda” odnosi się nie tylko narzędzia, ale również specyficzny sposób łowienia z jego stosowania. Tradycyjnie dzieli się na kilka typów. Rozważmy każdy z nich.

"Blockhead" classic. Narzędzia połowowe w sposób znany większości fanów połowów pod lodem. Składa się ona z rozwijanego w kształcie nurnika z przelotowym otworem, przez który przechodzi przez pętlę żyłki. Zawiasa przyłączonej pary haków, które dekorują, kolorowe perełki cambric sztuczne muchy i inne elementy przyciągają ryby. Czasami zamiast pętli w pierścieniu obciążnika przylutowane metalu. Przynęty mogą mieć różne rozmiary (zarówno obciążnikiem i zaczep) i różnych ciężarach. Wagi, zazwyczaj wykonane z ołowiu, ale czasami są małe modele stopu wolframu.

Siberian "bałwan". Przez rzek Syberii „BALDA” nazwa biegu, składających się z kilku elementów. Pierwszy z nich (w dolnej części) jest klasyczną „makaronem” lub po prostu obciążnika wydłużony kształt gruszki. Za nim jest tzw kolumna lub postawa. Jest to rybackie smyczy odcinka linii z wielu (zwykle zawiera 2 lub 3). Każdy z nich jest wyposażony w hak smycz ze stopką lub przedniego pola widzenia. Przez ducha karabinkiem podłączonego do rusztowania, na którym zamontowany jest ogromny pływak. To się nazywa, albo po prostu „Baldy” lub naplavom. Ze względu na pływaka, można osiągnąć przy obecnym ruchu narzędzi i jasnego alarm zgryzu. A jeśli wybrać odpowiednią głębokość, to jest możliwe, aby dotknąć dna. Tak więc, ta odmiana oprzyrządowanie stosowane w cieplejszych miesiącach.

„Balda” dla lipienia. Na Syberii, dla lipienia połowów przy użyciu bardzo ciekawy bieg, który jest również nazywany „Baldy”. Z wariant klasycznego charakteryzuje się tym, że stosuje się na powierzchni, a nie na dolnej. Główną pływak, który, ściśle mówiąc, jest nazywany „Baldi”, składa się z dwóch części. Pierwszy z nich – korpus pływaka jest wykonany z tworzywa drzewnego lub pływającego (pianka). Drugi – dolny, są ładowane z ołowiu. Aby zabezpieczyć pływak zatrzaskowy składający się z dwóch smyczy o różnej długości. Każdy z smyczy wiszące muchę. Ta przystawka jest połączony z prądem, a następnie, że przynęta była stale na powierzchni. Nazwa drugi bieg – postawa konia.

Proces wzrok

W klasycznej wersji „makaronem” jest używana częściej. Dlatego zwykle, mówiąc o tym biegu, to znaczy lód, dolną opcję. Gdy „makaronem” z przynętą obniża się do dołu haki są podniesione do góry, a ciężarek uderzając dno, tworząc chmurę zamglenia. Powoli tonie na dno, haki larwy naśladować, a to przyciąga ryby. Koraliki, rury lub mucha montowany na haku, łagodne zejście. Ponieważ przynęta przyciąga męty ryby z dna i haków, naśladując bieg larwy działa tylko na błotniste lub, w skrajnych przypadkach, piaszczystym dnie. Walki na kamienie są znacznie mniej skuteczne.

Drugie i trzecie środki zostały złowione w cieplejszych miesiącach, ale w tym okresie klasycznym „makaron” jest dość zastosowanie. W tym przypadku, długie pręty zostały złowione z brzegu lub łodzi, na rzek lub jezior.

połowu okonia

Okoń na „makaron” dobrze złapany od pervoledya. Głuchy skuteczność zima takich połowów spada, więc oprócz „Balde” wyższej rusztowania, na krótkiej smyczy zamocowany przyrząd z małym ćmy. Przechodzenie do połowu okoni na lodzie, należy wziąć kilka przystawek i zestawu różnych wielkości muchy, rurek i haczyków.

Dobrym pręt do „spychacz” musi mieć twardą końcówkę (na dobre sadzonek) oraz stosunkowo miękkiego nod silikonowego (jasnej reakcji do gryzienia). Cewka może być wybierane według własnego uznania, ale zaleca się modele, które mają dużą średnicę szpuli. Pozwalają one szybko rolce żyłki podczas przenoszenia z jednego otworu do drugiego.

Aby proces zmienić „spychacz” To było szybkie i łatwe, między przystawki i głównej żyłce jest przymocowany do małego karabinchikom skrętnej. Przystawka sama w kilku egzemplarzach z góry na drutach na smyczy. smycze metalowe nie są wykorzystywane, ponieważ w znacznym stopniu pogorszyć przynętę. Dlatego też, jeżeli przekładnia jak szczupaki, zarówno prawdopodobnie musieli opuścić.

Wybór otworem, pierwszą rzeczą, którą trzeba określić głębokość. Znalezienie warto naprawić cewkę. Opuszczanie walki na dole, trzeba zrobić kilka ciosów. Wokół niej wznosi mętnej chmurę, która przyciąga pożądany zdobycz. Po zderzeniu odczekuje 35 sekund, wzrostu 5-10 cm, ponownie przerwa i następnego uderzenia. Jeżeli po kilku cyklach ukąszenia gra nie jest przestrzegane, warto pomyśleć o zmianie przynęty. Jeśli to nie zadziała, trzeba przejść do następnej dziury. Podobnie jak w przypadku wielu innych rodzajów połowów zimą, kiedy połowu okoni na „makaron” jest przygotowana z wyprzedzeniem dołków w obiecujących lokalizacjach.

Jak tylko pierwszych wyników, nadszedł czas na intensywne rybołówstwo. Nie możemy być rozproszony, ponieważ dobrze może nie działać. Ponadto, od czasu do czasu w otworze trzeba rzucić garść małych ćmy. Jak bas idzie w opakowaniach, potrafi długo trzymać otworem.

Zander

Sandacz może być bardzo skuteczny sposób, aby złapać na „makaron”. często spotyka się w tym samym otworze jak okoń. Pierwszą rzeczą do zrobienia na łowienia – znaleźć miejsce parkingowe okonia. To może być zaczepów, głębokie doły i wąwozy. „Balda” w tej sprawie zostanie podjęta większe, wydłużone z małym ciężarem. Taktyka rybołówstwo jest praktycznie identyczna OKUNEVA: guzki na dole, niższy, pauza i rosnąć. Jedyną różnicą jest to, że odzyskiwanie jest na wysokości od 15 do 25 centymetrów.

Okoń na „makaron” ugryźć zwykle podczas pauzy i okonia – głównie podczas upadku. Ponieważ w tym przypadku zawiadomienie zgryz twardszej, trzeba pełną kontrolę nad przekładnią. Niektórzy rybacy użyć przebiegły podstęp: kiedy „makaron” wzbudził zainteresowanie okonia (można poczuć kęs nieśmiałym przystawki na jesieni), to wpada w bombki buzza otwór, do którego po prostu nie można się oprzeć. To po raz kolejny potwierdza, że połowy na „makaron” – ciekawe ćwiczenia, w których zawsze jest miejsce do eksperymentowania.

leszcz

Wszystko zaczyna się od poszukiwania obiecujących lokalizacjach. leszcz letni kocha zarośla, a zimą przenosi go głębiej, ale nie w boksie, oraz w miejscach, z ostrym spadkiem głębi. To tutaj połowów na „makaron” może przynieść dobre rezultaty. Czasami, aby znaleźć miejsce, w zimie jest trudne. Aby to zrobić, trzeba wiedzieć ulgę na dnie stawu. W przypadku braku odpowiedniej wiedzy, trzeba uciekać się do stosowania głębi lub echosondy.

Leszcz jest uważany za bardzo wybredny ryby, więc nie zrobić bez dodatkowej paszy. Jedzenie jest zwykle Bloodworms. Aby jeszcze bardziej zainteresowanie ryb i można powiesić na Bloodworm haków. Na płytkich głębokościach po prostu wyrzucić przynętę do otworu, a więcej – trzeba żłobie. Od leszcze płaskiej, ale wysokie otwór ciała powinna być szersza niż przy połowach sandacza i okonia. Najczęściej leszcz są gryzienie podczas pauzy, gdy „makaron” jest na dole. Bądź przygotowany, aby zrobić wymiata, jeśli nod vygnetsya górę. Jest to z pewnością dobrze zwabić po złowieniu pierwszą rybę. Vyvazhivat leszcz warto uważnie, jakby światło, zaczyna tworzyć szarpnięć.

Zmierzyć się z „głupcem” własnymi rękami

Jest to często bywa, rybacy nie ustaivayte zakresu biegów przedstawione w sklepach. Więc decydują się zrobić domowej roboty ulubiony bieg. Montaż przekładni „makaron” jest bardzo prosty, więc każdy wędkarz może mieć roczny zapas przystawek dziennie.

Najpierw trzeba przygotować szereg organów, różniących się ciężarem. Są dwie opcje. Po pierwsze, iść do sklepu i kupić o kształcie stożka lub wrzecionowate ołowiu obciążnikami. Po drugie, aby form gipsowych, oraz przygotować swoje ciężary. Oczywiście, wagi odlewania bardziej czasochłonne niż zakup, ale pozwala na eksperymentowanie z formą „makaronem”.

Kiedy Georgia był gotowy, są one traktowane z plikiem w celu zaokrąglenia górnych i dolnych granic. Następnie, w odległości 2-5 mm od vershinki przewiercony otwór. Ołów może być przebity szydło proste.

Teraz trzeba wybrać haki dla „makaron”. Wymóg główny, który jest przedstawiony na nich – hak musi być krótszy niż pływaka. Cóż, ostatnią rzeczą, jaką należy zrobić przed ostatecznym montażem – ozdobić cambric haczyki lub kulek.

Proces montażu jest prosta. żyłka poprowadzone przez haczyk i drugiego haka ciężarka. haki Sting jednocześnie trzeba uważać. Następnie związany pętlę. To całe „bałwan”. Narzędzia połowowe mogą zostać zmodernizowane w gestii wędkarza. Zamiast pętli żyłki, wiele pierścieni stosowanie metalowych.

„Balda łyżka”

Proces wytwarzania „makaronem” posiadające dodatkowe właściwości oblesneniya bardziej skomplikowane. Najpierw trzeba podjąć właściwą przynętę. Ona, z jednej strony, aby być atrakcyjnym grać, az drugiej – zawsze spada w tym samym momencie, a nie iść z pociągnięciem drążka na boki. Takie właściwości mogą pochwalić pokrętła tzw luźną grę. Istotą tej gry jest to, że po przynęta udar pręt staje się położenie poziome i wahanie przesuwa się w dół. Jeśli idzie od otworu, to tylko nieznacznie. „Loose” uważane obrotówki „diament”, „poluromb”, „tie Petersburgu” oraz inne. Po dokonaniu takiej przynęty, konieczne jest dołączenie do niego haki w taki sam sposób, jak za pomocą prostego „Balde”.

Zmierzyć się z „głupcem” z tajemnicy

Jest to jeden z najbardziej popularnych uaktualnień klasyczny zatrzaskowych. Jej istota polega na tym, że w odległości 15-25 cm od najbardziej „spychacz” jest zainstalowany dodatkowy haczyk. On po prostu umieścić na tip-up linii i obie strony zablokowana stoporkami. Odległość między korkami mogą być różne, tak długo jak nie haczykiem. Kiedy „makaron” będą walczyć na dole dodatkowy hak przeskoczy, a tym samym przyciągnąć rybę. Nawiasem mówiąc, aby lepiej hak spadł między nim a górną stoporkom zainstaluj brakujące koralik. To cały sekret.

wniosek

„Balda” – narzędzia połowowe, które można nazwać uniwersalnym. Łączy on w sobie wiele odmian i wiele ulepszeń. Przez długi czas uważano, że „makaron” – bieg zima, ale dziś jest często stosowany w ciepłej porze roku. Aby osiągnąć dobre rezultaty podczas połowów na „makaron”, nie boją się eksperymentować. Między innymi, widzieliśmy dzisiaj, że zajęcia się „bałwan” własnymi rękami jest absolutnie proste. To znacznie zwiększa jego dostępność.