561 Shares 5585 views

W zimnie nie zamyka drzwi w samochodzie: jak rozwiązać problem właścicieli samochodów zalecenia

Zimnych pór roku przynoszą ze sobą wiele problemów dla właścicieli pojazdów. Częste są przypadki, gdy z powodu mrozu maszyna zamienia się w zablokowanym bastionu. Jednocześnie, aby otworzyć lub zamknąć drzwi jest niezwykle trudne. Nawet jeśli jakoś udało się go odblokować, to nie może być zablokowany. Udać się w podróż z otwartym – jest nierozsądne i niebezpieczne. Aby mieć wiedzę, jakie działania należy podjąć, gdy drzwi nie są zamknięte w samochodzie, chcesz mieć pojęcia o najprostszym urządzeniem tego mechanizmu.


dźwignia blokująca

Ogólna struktura blokady zatrzasku pokazano odchylany rodzaj i mechanizm blokujący. Są to szczegóły, które pozwalają im zobaczyć na zewnątrz. Przy drzwiach istnieje kilka przeciągi, może serwo do kierowania pręt przekaźnik i sam zamek. W postsowieckich samochodów nie ma elektroniki, całe urządzenie posiada tryb mechanicznego działania. Według wewnętrznego zarysu otworu drzwi i zamontowany korpusu uszczelkami, są odpowiedzialne za pasowania. Na linii montażu drzwi zatrzask na organizm ma uchwyt. Podczas próby zablokowania drzwi samochodu element zamykający angażuje nadwozia blokady. Takie części są dostarczane kłopotów w mroźnej zimy. nie może pracować na blokowanie lub vice versa.

Dlaczego nie zamyka drzwi do samochodu zimą

Głównym problemem jest zamrożenie mechanizmu zamka nie działa podczas próby, aby go zamknąć. Nieutwardzonego uszczelniacza może również tworzyć przeszkody blokujące normy. Nie warto cały kłopot, aby wyłączyć działanie niskich temperatur. Istnieje opcja, gdy uruchamiane zęby zatrzaskowe lub pozycja zaangażowanie na ciele jest przeznaczony. W tym przypadku możliwe jest, aby zatrzasnąć drzwi w godzinach porannych, ale bez efektu nie nastąpi. Szanse są zamrożenie zamek. Wtedy to nie zamyka drzwi do samochodu z pilota. Mechanizm krzepnięcia jest spowodowane obecnością w skroplin po przemyciu nieuczciwy i różnicy temperatur w kabinie i na zewnątrz. Salon słabo wentylowany filtr kabinowy ma nosić. Konsekwencją takich wyświetlaczach kondensacji wilgoci. Gdy czerwone krople wody został złapany i po prostu osiedlić ból głowy kierowców. Problem z otwarciem pojazdu może wystąpić, gdy nieprawidłowe ustawienie. Konieczne jest, aby sprawdzić stan zawiasów drzwi, pozbawione smaru. Istnieje możliwość osłabienia elementów złącznych Lock – przyniesie trudności w zamknięciu urządzenia. Gdy drzwi nie są zamknięte na kluczyk wymaga szczególnej uwagi do zapłacenia do rdzenia zamku. Problemem jest to, istnieje pewien luz między larwy i obudowy. Po wstrzyknięciu do tej szczeliny wilgoci, pod wpływem mrozu, oblodzenia występuje, a zamek drzwi staje się kłopotliwe zadanie. Innym z problemów, które komplikują zamknięcie – nosić to wiosna mechanizm blokujący. Konieczne jest, aby dokładnie zbadać drzwi w momencie zamknięcia, istnieje możliwość samoistnego przemieszczenia wspornika blokującego. W przypadku normalnego funkcjonowania potrzeby dokonać regulacji przesuwając zatrzymania do wymaganej wartości.

To nie zamyka drzwi do samochodu VAZ

Istotą problemu dla właścicieli samochodów produkcji krajowej jest obecność pewnej liczby wad zaprojektować urządzenie blokady, zasadę działania prętów i urządzeń blokujących. W każdej chwili można zobaczyć, w jaki sposób właściciele tych pojazdów czynią znaczne wysiłki, aby zamknąć drzwi. Najbardziej racjonalnym rozwiązaniem – jest, aby dostroić się do zastąpienia mechanizm blokujący na bardziej zmodernizowanej zamek z kilkoma różnymi zasady działania. Larwy są choroby wczesne modele samochodów krajowych. Niektóre z nich mogą być całkowicie utracone podczas podróży na złej jakości nawierzchni. Aby rozwiązać ten problem, należy włożyć gumowe pierścienie uszczelniające. Zapobiega to przedostawaniu się niepożądanych cząstek stałych i wilgoci.

Czy to możliwe, aby zablokować w zimie, aby rozmrozić wodę

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, gdy brama jest zamarznięta i nie mogą być zamknięte – do ogrzewania czajnika wody i ogrzać urządzenie blokujące. Proces ten przyniesie efektu, ale efekty będą się zastanawiać. Problem polega na tym, że podlewane woda pozostanie wewnątrz mechanizmu i zawsze zawiesza się. To po prostu tworzy nowe problemy. Dobry pomysł, aby zadzwonić w ciepłym pomieszczeniu, poczekaj rastaivaniya i przedmuchać wszystkie elementy ciepłym sprężonym powietrzem. Z uwagi na stałą obecność wody może rozwijać procesów korozji.

Jak przygotować się do zimnych zamków

powinien przeprowadzić konserwację zamykającego szczegół przed nadejściem mrozów. Musisz kupić smar do rodzaju smaru, tłuszczu i przytrzymaj elementy mechanizmu zamykającego. Smar ten nie zamarza i zminimalizuje części zużywalnych i produkcyjnych. Istnieje potrzeba, aby sprawdzić stan wszystkich plomb. Przy określaniu wad należy wymienić. Gumowa taśma uszczelniająca nie są tanie, a koszty, ponieważ ma to sens, aby zapewnić dobrą opiekę.

Jak przedłużyć żywotność uszczelek

To nie zamyka drzwi do samochodu na mrozie – przyczyną tego kłopotu jest często w stanie uszczelniającą. Według opinii wielu kierowców, konieczne jest użycie specjalnego smaru silikonowego. materiał przetwarzania pozwala na utrzymanie pożądanych właściwości uszczelek, nie czując się nieswojo z zamknięciem drzwi pojazdu, nawet w ciężkich mrozów. Pomoże to przedłużyć żywotność taśmy uszczelniającej i nie wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup nowych części.

Czy istnieje sposób delikatnego rozmrażania zamku

Współczesny rynek oferuje szereg pełnych środków przeciw zamarzaniu, zarówno produkcji krajowej i zagranicznej. Dostępne w różnych smarów i specjalnych sprayów. Kiedy mrożone drzwi samochodu nie jest zamknięta, a następnie za pomocą tych narzędzi można poradzić sobie z oblodzenia i zamrożenie części systemu zamykania. Przetwarzanie wykonywane dziurkę przez natryskiwanie. W krótkim czasie, to wszystko będzie w porządku. Procedura ta będzie zapobiegać występowaniu takich problemów w przyszłości. Koszt tych rozwiązań jest w przedziale 200-400 rubli.

Jakie dodatkowe sposoby na ogrzanie drzwi

Jeżeli drzwi nie są zamknięte w samochodzie, a zamek uległ niskich temperaturach, podczas gdy w przypadku braku innych środków, można ogrzać do mechanizmu za pomocą ciepłego powietrza. Trzeba uzbroić się w zwykłym suszarką do włosów i spędzić nadmuch gorącego powietrza obszarów problemowych. Ale z taka procedura nie powinna oczekiwać trwałego efektu. W późniejszej obróbki wymaganej dla ochrony w czasie rzeczywistym przed zimnem. Gdy zamek nie jest zamknięty w samochodzie, jest lżejszy ogrzewanie klucz lub spalania materiałów palnych. Możliwy sposób stosowania czystego alkoholu dla rozmrażania. Skuteczność tych działań jest obecny. Ale nie oczekujcie od takich manipulacji gwarantowane wynik. Metoda ta jest przeznaczona do ekstremalnych środków. Powinien on być dostępny dla wszelkich środków w rezerwie. Można również zamknąć drzwi, usiąść za kierownicą, uruchomić silnik i rozgrzać go dokładnie. Po tych krokach, musisz włączyć piec do maksymalnej wszystkim wieje, i czekać na układ blokujący do ogrzania i zacząć działać. Pomaga to w sytuacji kryzysowej, alkohol izopropylowy, który jest częścią przeciw zamarzaniu, ale może to mieć negatywny wpływ na stan i dalsze działanie elementów zazębiających. Znany jest sposób wykorzystania nafty, która jest powszechnie stosowana w celu ułatwienia poluzowanie połączeń gwintowych. Jest to również bardzo dobry dla zamków rozmrażania, ale szkodzi elementów blokujących, zmywając smaru. W przypadku kontroli uszczelnienia musi być usuwany z cząstek szczeliny na urobek i lodu, osuszyć. Kiedy uchwyt lodowaty drzwi z dziurka, istnieje możliwość wykorzystania specjalnego plastikowy skrobak do usuwania szronu pozwala trudno dostępnych miejscach. Kiedy bezmyślne działania mogą być łatwo złamać cylinder zamka, a to pociągnie za sobą dodatkowe koszty.

Jak uniknąć kłopotów z mrozem

Wszystkie te problemy występują z powodu długiego pobytu samochodu pod gołym niebem. Najpiękniejszy sposób – aby pojazd preparat do długotrwałego parkowania w garażu, nie trzeba myśleć, dlaczego nie zamyka drzwi do samochodu. Kiedy dojazdy powinny być umieszczone w ogrzewanym parkingu. W przeciwnym razie konieczne jest uciekanie się do środków chemicznych ochrony.

Prace centralnym zamkiem w zimie

Instalacja alarmowa i dostępność pilocie, aby zamknąć samochód na jednym naciśnięciem przycisku zwiększa wygodę. Nie trzeba tracić czasu na zamek z kluczem. Ale wraz z nadejściem ujemnych temperaturach może również powodować problematyczne sytuacje, ale będą przypadki, gdy klucze w samochodzie, drzwi zamknięte. System centralnego zamka jest uzależnione od zasilania, a gdy czerwona bateria może stracić swój ładunek. W zimie może to być przypadek, gdy podczas próby zablokowania pojazdu, żądany efekt nie wystąpi. Powodem może być odmówić dysków pracy. Wtedy trzeba uciekać się do klucza lub naciśnij mechaniczną śrubę i zamknąć drzwi, gdy myśli o kolejnym odkryciu. W zimie, trzeba zwrócić uwagę na stan akumulatora, to determinuje działanie centralnego zamka. Teraz jest jasne, co robić, kiedy nie zamyka drzwi do samochodu.

Skład środków przeciw zamarzaniu

Główne składniki takich materiałów są płyny silikonowe i różne rodzaje alkoholu. W innych przypadkach, z innymi chemicznymi składnikami, które są odporne na niskie właściwości. baza silikonowa ma również wpływ antykorozyjną. Ponadto, niektórzy kierowcy powinni używać specjalnych kosmetyków samochodowych, promowanie szybkiego rozmrażania drzwi.

Jak umyć samochód w zimie zamków

Odwiedzając stacje mycia pożądane mieć pewność jak suszenie. W procesie mycia wody mogą dostać się do dziurkę od klucza i innych łatwo dostępnych otworów. Po oczyszczeniu, ważne jest, że urządzenie zostało pozostawiono do wyschnięcia, w przeciwnym razie nadmiar wody będzie obracać się na lód. W tym przypadku, nie będzie sytuacji, gdy drzwi nie są zamknięte w samochodzie. Należy myć swoje samochody na stacjach z dodatnim sprzężeniem zwrotnym i zaleceń dla właścicieli samochodów.

Czy istnieje STO zaangażowanych drzwi odmrażania

W szczególnie trudnych sytuacjach, zawsze można skorzystać z pomocy profesjonalistów, robią wszystko w jak najkrótszym czasie i bez żadnych trudności. Istnieje wiele warsztatów zajmujących się nie zamyka drzwi w pojazdach. Specjaliści posiadają bogate doświadczenie w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami oraz zestaw niezbędnych narzędzi, które pomagają zapewnić fachową pomoc. Może świadczenie usług na miejscu postojowym. Kłopot jest konieczne, aby wydać pieniądze zamawiania usług.

Więc doszliśmy dlaczego nie zamyka drzwi do samochodu, co zrobić w tej sytuacji i jak rozwiązać ten problem.