900 Shares 5849 views

Łada 2106: gaźnik. Montaż i regulacja gaźnika

W tym artykule dowiesz się o samochód VAZ 2106. gaźnik jest podstawą systemu zasilania silnika pojazdu. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo skonfigurować go i oczyścić z zanieczyszczeń system wtrysku paliwa zostaną opisane poniżej. Pomimo faktu, że wtryskiwacz zyskał popularność wśród kierowców, istnieje bardzo wiele samochodów, których moc silnika odbywa się przez gaźnik. Oczywiście, większość samochodów benzynowych – to nasze krajowe, jak również starsze modele granicą. Od czasu do czasu występuje zakłócenie w systemie elektroenergetycznym, z tego powodu trzeba wiedzieć, jak gaźnik, a zasada naprawy. Należy zauważyć, że ta praca nie jest prosta. Jeśli nie pewni swoich umiejętności, a następnie zwrócić się do doświadczonego kapitana, który szybko i jakościowo dokonania naprawy.

Gaźnik: podstawowe informacje

Wewnątrz gaźnika „Solex” na VAZ 2106 jest podzielona na dwie komory, w której mieszanina paliwa z powietrzem przepływa w czasie pracy. To właśnie w tych kamer wytworzenia benzyny mieszanie z powietrzem. Ponadto, rozkład normalny i późniejsze wstrzyknięcie mieszaniny do kolektora dolotowego. W większości samochodów krajowych, w tym Łada 2106 model, dwa rodzaje zestawu gaźnika – „Solex” lub „Ozone”. Oczywiście, węglowodany zostaną usunięte, na nowych modelach samochodów ustawionych wtryskowych silników spełniających normy środowiskowe, są bardziej ekonomiczne. Samochodem Łada 2106 zostały zainstalowane tylko silniki gaźnika. Model ten był produkowany do 2006 roku włącznie, nawet w przeszłości nie znajdziesz samochód z systemem wtrysku paliwa wtrysku. Chyba że właściciel nie dokonał własnej instalacji systemu. Do gaźnika jest konieczne od czasu do czasu, aby dbać, myć i dokonać korekt. A teraz muszę mówić o takich rzeczach jak zestaw naprawczy. To, oraz naprawić „Solex” na gaźniku Łada 2106.

Dlaczego przełamać gaźnik

Należy zauważyć, że możliwe jest mylić uszkodzić gaźnik i układ zapłonowy. Są one bardzo podobne, więc trzeba się najpierw upewnić, że układ zapłonowy działa normalnie. Dopiero po tym odbywa się na regulacji gaźnika Łada 2106. Silnik nie zostanie uruchomiony, nie jest wzrost zużycia paliwa – te objawy pokaże, że nie jest to problem zarówno w układzie zapłonowym lub paliwa. Czasem, gdy nadmierne zużycie paliwa o jeden poziom instalacji benzyny w komorze float, jak również regulację dysz w obu komorach gaźnika. Jeśli to nie pomoże, trzeba całkowicie wyremontować całe urządzenie. A do tego potrzebny jest zestaw z częściami zamiennymi. Ponadto trzeba jeszcze specjalny płyn, który jest używany do czyszczenia gaźników. jego koszt jest dość mały, to może dosłownie kupić w każdym sklepie części samochodowych. Podobnie jak w przypadku wszelkich innych napraw, pierwszym krokiem jest usuwany z zacisku ujemnego przewodu akumulatora.

Gdzie zacząć demontażu gaźnika

Teraz można przystąpić do demontażu gaźnika. Na tym pierwszym etapie jest odkręcić trzy nakrętki mocujące pokrywę obudowy filtra powietrza. Bez tego zdjąć gaźnik po prostu nie zadziała. Następnie zdjąć pokrywę, wyjąć filtr powietrza. Spójrz, jak wiele stadnin przytrzymując dolną część ciała. Przy pomocy klucza do „8”, odkręcić wszystkie nakrętki, że uchwyt jest wykonany. Wyłączyć rurę odpowietrzającą, gdy jest on połączony z obudową filtra powietrza. Następnie odłącz wszystkie przewody wychodzące do gaźnika. Zazwyczaj przewodowe zawór pracuje na biegu jałowym. Robi to wszystko powinno być przed wyregulować gaźnik Łada 2106.

Zdejmowanie gaźnik

Następnie poluzować mocowanie lin i odłącz je. Z zaciskiem paliwa zmniejsza się i jest zasysane z gaźnika. Ponadto musi być odłączona od dyszy, który wytwarza połączenie z układem chłodzenia, przewód podciśnienia. Dopiero wtedy można odkręcić cztery śruby mocowanie jest wykonane dno gaźnika do kolektora dolotowego. Po usunięciu, upewnij się, że uszczelka, która znajduje się na kolektorze wydechowym, całe i nieuszkodzone. W przeciwnym razie, będzie to również trzeba zmienić. Na Łada 2106 gaźnik ma jeden stopień czyszczenia filtra paliwa (z wyjątkiem zainstalowanych w pęknięcia przewodu).

urządzenie do czyszczenia

Zainstalować cały gaźnik na płaskiej powierzchni, pozostawić do wyschnięcia trochę. Należy pamiętać, że podczas demontażu potrzebę, aby upewnić się, że nie zakłóca poziom benzyny w przeciwnym razie trzeba przeprowadzić regulację w komorze pływakowej. Jeśli urządzenie gaźnik zapewnia dla zaworu elektromagnetycznego, musi koniecznie odkręcić. Odbywa się to za pomocą klucza do „13”. Ale niektórzy mają do krawędzi pod klucz „10”. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – jest umyć gaźnik. Na stacjach benzynowych rzadko spotkać jakości benzyny dlatego zanieczyszczenia wszystkich elementów gaźnika różnych związków chemicznych. Gaźnik Łada 2106 (cena nowego rzędu 3500 rubli) elementu pomiarowego. Bardzo często w benzynie zawiera wiele metali, w tym ołowiu. On osiada na ścianach w komorach gaźnika. Wszystkie rowki są przeznaczone do przechodzenia benzyny, musi być dokładnie oczyszczone. gaźnik z czystym oddzielnie. Po dokładnym umyciu należy umieścić gaźnik, że wydaje się być sucha.

wymiana komponentów

Następnym krokiem jest zastąpienie strumienia powietrza. Należy zwrócić uwagę na akceleratorze pompy paliwa. Jeśli to jest całkiem normalne w wyglądzie, bez uszkodzenia jej elementów nie jest, to możliwe jest, że tylko tyle czyszczenie. W miejscu połączenia przewodu paliwowego jest filtr do precyzyjnego oczyszczania gazu przychodzącego. Nie można ustawić na gaźniku Łada 2106 bez wstępnego czyszczenia i rozwiązywania problemów węzłów. Pożądane jest ustanowienie nowego, ale jeśli nagle nie mają w ogóle, można wyjść z sytuacji: wystarczy wdrożyć go w rozpuszczalniku prania lub acetonem, a następnie dokładnie oczyszczone sprężonym powietrzem. Jest to element, który jest praktycznie poza kolejnością, z tego powodu nie może być zmieniona. Jeśli istnieje potrzeba, aby zrobić wszystko sprawnie, albo ten filtr jest uszkodzony, to najlepiej, aby go zastąpić, gdyż jest włączone.

Należy zwrócić uwagę na cechy

Odbyła się w 2106 w konfiguracji WHA gaźnika przez długi czas, jak konieczność całkowitego demontażu tego mechanizmu. Następnie okazało się wszystkie śruby, które zamontować połówki produkowane gaźnik, zmieniając klocki, a następnie montażu całego mechanizmu. Należy pamiętać, że nie można obsługiwać uszczelniacze silikonowe uszczelki i o-ringi. Fakt, że benzyna jest po prostu niszczy te uszczelniacze. Przy czym możliwe przedostanie cerowo mieszaniny w komorze gaźnika i kolektora dolotowego. To właśnie prowadzi do katastrofalnych skutków, stąd bardzo szybkiej naprawy.

regulacja

A teraz o tym, jak wyregulować gaźnik VAZ 2106. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie regulacji poziomu w komorze pływakowej gaźnika. Pierwsze uruchomieniu silnika i nagrzewa się do temperatury osiągnął temperaturę roboczą. Należy zwrócić uwagę na to, jak pływaki są zlokalizowane. Ich osie są równoległe, jeśli nie, trzeba zgiąć trochę we właściwym kierunku. Aby uzyskać więcej dostrajania jest niezbędne do korzystania z cienkiego drutu i małych wzorów tektury. Jest to konieczne, aby zapewnić, że otwieranie i zamykanie zaworu iglicowego występowały wyłącznie w określonych położeniach pływaka.

Na biegu jałowym i powietrze przepustnicy

Następnie konieczne jest, aby posiadać regulację spust WHA 2106. gaźnik nie może prawidłowo funkcjonować bez tej procedury. Oraz do przeprowadzenia tego ustawienia jest najbardziej wygodne, gdy zdemontowany gaźnika. Konieczne jest, aby zamknąć ssanie. Następnie mierzy się za pomocą suwmiarki z dala od ściany komory do krawędzi tej klapki. Wartość ta musi być w przedziale od 1 do 1,3 mm. Koniec jest regulowana bezczynny. Zanim to wymagane silnik powinien być ogrzewany do temperatury roboczej. Spróbuj wyregulować śruby, aby osiągnąć wartość 900 obr / min. Należy pamiętać, że w zależności od pory roku, wartość ulegnie zmianie. Do regulacji pracy na biegu jałowym na gaźnika mieszczącą dwóch śrub – jakości i ilości mieszaniny. To wszystko na gaźniku VAZ 2106 jest ustawiony, można nadal korzystać z samochodu i nie bój się do konsumpcji benzyny.