763 Shares 7493 views

Okres obiegu Ziemi wokół własnej osi, która jest równa?

Okres obiegu Ziemi wokół własnej osi – stała. Astronomicznie to 23 godzin 56 minut do 4 sekund. Jednak naukowcy nie uwzględniają nieznaczny błąd zaokrąglenia tych numerów do 24 godzin lub jeden dzień ziemi. Jednym z takich rewolucja nazywa się dobowe rotacja odbywa się z zachodu na wschód. Dla człowieka z ziemi, wygląda na to rano, po południu i wieczorem, zastępując siebie. Innymi słowy, wschód, południe, zachód słońca i światła są całkowicie zgodne z codziennej rotacji planety.


Co to jest oś Ziemi?

Oś Ziemi mogą być wizualizowane w postaci wyimaginowanej linii o którym trzecia od słońca i planety obraca. Ta oś przecina powierzchnię Ziemi w dwóch punktach stałych – w geograficznych biegunów północnego i południowego. Jeśli, na przykład, psychicznie nadal kierunku osi Ziemi do góry, odbędzie się ono w pobliżu North Star. Nawiasem mówiąc, to wyjaśnia unieruchomienia Polar Star. To tworzy efekt, że niebiańska kula porusza się wokół osi, a więc wokół tej gwiazdy.

Inny człowiek z Ziemi wydaje się, gwiaździste niebo obraca się w kierunku ze wschodu na zachód. Ale to nie jest przypadek. Pozorny ruch jest tylko odbiciem prawdziwego dobowego obrotu. Ważne jest, aby wiedzieć, że nasza planeta jest jednocześnie zaangażowany w nie jeden, a co najmniej dwa procesy. To obraca się wokół osi Ziemi i przechodzi ruch orbitalny wokół niebiańskiego obiektu.

Pozorny ruch słońca – jest również odzwierciedleniem prawdziwego ruchu planety na orbicie wokół niego. W rezultacie, przyjdzie dzień, a potem – noc. Należy pamiętać, że jeden ruch jest nie do pomyślenia bez drugiego! Są to prawa wszechświata. W tym przypadku, jeśli okres orbitalny Ziemi wokół własnej osi jest równy jeden dni Ziemi, a jej ruch wokół ciała niebieskiego – waha. Dowiadujemy się, że ten sam efekt na tych wskaźników.

Co wpływa na szybkość obrotów orbitalnego Ziemi?

Okres obiegu Ziemi wokół własnej osi – jest stałą, której nie można powiedzieć o prędkości, z jaką niebieska planeta okrąża gwiazdę. Przez długi czas astronomowie sądzili, że prędkość jest stała. Okazało się, że nie ma! Obecnie, ze względu na najbardziej dokładnych przyrządów pomiarowych, naukowcy odkryli, małe odchylenie w poprzednio otrzymanych liczb.

Powodem takiego zmienności – tarcie powstałe w falach. Jest to bezpośredni wpływ na zmniejszenie prędkości orbitalnej trzeciej planecie od Słońca Z kolei fale – wynika z jego wpływu na stałym towarzyszem Ziemia – Księżyc. Takie planety krążą wokół ciała niebieskiego człowiek nie zauważa, jak również okres obrotu Ziemi wokół własnej osi. Ale nie możemy ignorować swoją uwagę do pór roku: wiosna ustępuje lato, lato – jesień i jesień – zima. I tak to się dzieje cały czas. Jest to konsekwencją ruchu orbitalnego Ziemi, trwająca 365,25 dni, lub jednego roku Ziemię.

Warto zauważyć, że Ziemia porusza się względem słońca niejednakowo. Na przykład, w niektórych miejscach jest najbliżej ciał niebieskich, a w drugiej – jest najbardziej odległy od niego. I znowu, orbita wokół Ziemi – to nie jest okręgiem lecz owalny lub eliptyczny.

Dlaczego człowiek nie zauważa dobowy obrót?

Człowiek nigdy nie będzie w stanie obserwować obrót planety, podczas gdy na powierzchni. Wynika to z różnicy w wielkości i nasz własny świat – jest zbyt ogromny dla nas! Okres obiegu Ziemi wokół własnej osi nie dostać zauważony, ale będzie mógł wystąpić: dzień zostanie zastąpiony w nocy i vice versa. Zostało to już wspomniano powyżej. Ale co by się stało, gdyby niebieska planeta nie była w stanie obracać się wokół własnej osi? Oto co: po jednej stronie Ziemi byłby wieczny dzień, a po drugiej – wieczna noc! Straszne, prawda?

Dobrze wiedzieć!

Zatem, okres obrotu Ziemi wokół własnej osi trwa prawie 24 godzin, a czas jego „podróży” wokół Słońca – około 365,25 dni (jeden rok), ponieważ Ziemia tej ilości – zmienna. Zwracamy uwagę na fakt, że oprócz dwóch rozpatrywanych wniosków, Ziemia jest zaangażowany w drugiej. Na przykład, ona, wraz z innymi planetami jest w ruchu względem Drogi Mlecznej – naszej Galaktyki. Z kolei, Droga Mleczna sprawia, że ruch w stosunku do innych sąsiednich galaktyk. A wszystko dlatego, że Wszechświat nie jest i nigdy nie będzie nic niezmienny i nieruchomy! To ma być zapamiętany na całe życie.