645 Shares 7947 views

Moskwa teatr: historia, lokalizacja, ocena, zdjęcia, repertuar

Moskwa Teatry zawsze były bardzo popularne wśród mieszkańców i turystów. Jednak nie każdy zna historię tych świątyniach sztuki. W tym artykule przyjrzymy się historii jednych z najbardziej znanych teatrów w Moskwie i ich rankingu popularności.


Teatr Wielki: Historia

Ocena Moskwa teatr po prawej stronie jest kierowany Large. Znajduje się pod adresem: Moskwa, Teatr Kwadrat, 1 (M „Ochotnyj Riad”, „Teatr”) .. Plan budynku został opracowany przez architekta Roseburgu, aw 1776 roku teatr został zbudowany na Peter Street. To ze względu na lokalizację pierwotnie nazwano Teatr Bolszoj Pietrowski.

Katarzyna II zarządził, że w swoich koncertów budowlanych, maskarady i bale. A pierwszy występ, który odbył się tutaj, był nazywany „Wędrowiec”, a stało się to w 1780 roku.

Znany w historii pożarów w 1805 i 1853 roku zostały całkowicie zmienił wygląd budynku. Przed nimi było to trzypiętrowy budynek z cegły z ozdobnymi białymi wstawkami. Na gatunki, do których jesteśmy przyzwyczajeni, budynek uzyskał tylko za panowania Aleksandra II.

W czasach sowieckich, wiele kłócą losy Teatru Bolszoj. Była nawet propozycja, aby go zamknąć. Ale rząd nadal postanowił przeprowadzić rekonstrukcję teatru w 1922 roku.

Obecny stan Teatru Bolszoj

Do tej pory, Teatr Bolszoj jest najbardziej znanym nie tylko w Rosji, ale także na całym świecie. Dla spektakli operowych i baletowych, posiada on trzy pokoje:

  1. Historyczny. On tylko otwarty po przebudowie w 2011 roku, ale sytuacja odpowiada stanowi Imperial (zmarszczki, czerwone i złote kolory). W tym pokoju pasuje około 2500 widzów.
  2. Nowa hala. Jest otwarty w 2002 roku, wnętrze jest urządzone w nowoczesnym wydaniu. Pasuje tu około 928 osób.
  3. Beethoven Hall. Sala ta jest uważana za najbardziej zaawansowany na świecie. Wnętrze jest urządzone w stylu Ludwika XV. Obiekty te nie pozwalają, aby pomieścić tak wielu ludzi, więc w tym pomieszczeniu, istnieje tylko około 320 miejsc wizualne.

Teatr Bolszoj repertuar obejmuje tak znane, jak występy baletu „Iwan Groźny”, opery „Carska narzeczona” i „Wesele Figara”, balet „Romeo i Julia” i wielu innych produkcjach wygrał podziw.

Teatr „Lenk”

„Lenk” słusznie zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu.

Ponieważ punkt dotyczy również teatry Moskwie, dokładną lokalizację „Lenkom”: ul. Płytkie Dmitrovka. 6 m. "Pushkinska" "Czechowskaja" "Tverskaya".

Wcześniej „Lenk” nazwano State Theatre Moskwa od Lenina Komsomołu. Jest otwarty w 1927 roku, ale budynek, w którym się znajduje, ma bogatą historię. W 1917 roku był używany przez organizację polityczną o nazwie „The House of anarchii”, a nieco później – w szkole Partii pracy. Po pewnym czasie, budynek przejął Uniwersytet komunistycznej. Nawiasem mówiąc, tu więcej niż raz działał Włodzimierz Lenin.

Tylko zdecydowano w 1923 roku do korzystania z budynku dla imprez publicznych. Aw 1927 roku otwarto tutaj Teatr Młodzieży Pracującej (tramwaj). Dopiero w 1933 roku została połączona z pracowni teatralnej Simon dał imię Lenina Komsomołu Theatre. W 1990 roku został przemianowany na „Lenkom”.

Do dnia dzisiejszego „Lenk” pozostaje jednym z najbardziej popularnych teatrów w Federacji Rosyjskiej. Ciepła i przytulna atmosfera musi zapewnić, że powrót ponownie i ponownie i cieszyć się sztuką.

Repertuar moskiewskich teatrach jest bardzo zróżnicowany, a „Lenk” był znany ze swoich występów „Nocy Walpurgii”, „Juno i Avos”, „Jester Bałakiriewa”, „Requiem”, „Wiśniowy sad”, „Peer Gynt” i inni, zbierając niezmienionych zawiadomień.

Teatru Narodów

Teatr Adres: Moskwa, Pietrowski Pereulok, 3 (m "Pushkinskaya", "Czechow", "Tverskaya") ..

Biorąc pod uwagę znane teatry Moskwa, nie można tracić z pola widzenia Teatru Narodów. Ma bardzo długą i ciekawą historię i jest na trzecim miejscu w rankingu moskiewskich teatrów. Uważa się, że został oficjalnie założony w 1987 roku.

W okresie od 1885 do 1933 roku budynek był teatr Korsch, który przeżył wiele wzlotów i upadków. Na początku był bardzo popularny – próbują wykorzystać nową technologię. Elita starali się go odwiedzić, aby zobaczyć na własne oczy, jak się sprawy rozstrzygać: garderoby, Audytorium, szafkę. Podczas gdy reszta zakładów wykorzystywanych do oświetlenia gazowego, energii elektrycznej jest już używany. Dlatego popularność teatru rosła bardzo szybko.

Ale nowy Moskiewski Teatr Artystyczny został otwarty w 1898 roku, a publiczność powoli podniósł go. Teatr Korsch sukces zanikła, ale nie na długo. W 1917 roku, jego historia w dalszym ciągu. On zmienił się wiele nazw: Moskwa Teatr Dramatyczny, partnerstwa i innych artystów. Nieco później, oddział Moskiewskiego Teatru Artystycznego wykonane teatru, a budynek był zamknięty. Ostatni występ odbył się w 1932 roku.

Wznowił teatr jest tylko 55 lat, w 1987 roku. Aw 1991 roku został nazwany Teatru Narodów. I do dziś pozostaje jednym z najbardziej udanych w Rosji, a wiele mają tendencję do odwiedzenia go.

Tam są umieszczone takich spektakli jak „idiota”, „Fair oszust”, „małżeństwa”, „Kaligula” „historie Shukshina” et al.

Satyra Teatr: Historia

Ten teatr jest na czwartym miejscu w rankingu popularnych teatrów moskiewskich. Jego lokalizacja: Moskwa, powierzchnia Arc, d 2 (m "Mayakovskaya"). ..

Satyra Teatr ma bardzo ciekawą i bogatą historię. Został otwarty w 1924 roku. Jego charakterystyczną cechą jest to, że wiele występów, które wystawiano tu szybko zostały zakazane. Na przykład, „Iwan”, albo „zyskiem post”.

W historii teatru jest nie tylko zmieniła adres. Triumfalnaya Square, gdzie znajduje się teraz, pojawił się w latach 70. XX wieku. Teatr Satyry i początkowo mieściła się w Gnezdilovskom alei w piwnicy. Oczywiście, bardzo popularny, miał nie podobało, ale teraz stał się jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w stolicy.

Obecny stan Satyra Teatru

Historia moskiewskich teatrach niezwykle interesujące i ekscytujące. Ale obecny stan ich nie mniej interesujący dla wszystkich turystów i mieszkańców Moskwy. Tak więc, do tej pory Satyra Teatr wyposażony jest zgodnie z postępu technicznego. Hall publiczność jest bardzo duża, więc można zobaczyć, istnieje około 1217 osób. W pokoju było wszystko stworzone dla wygody widzów, ich wygody i ładny oglądanej sceny.

Przedstawienia, które wprowadzone tutaj bardzo istotne i ciekawe do tej pory, więc pomieszczenia podczas prezentacji jest zawsze pełen ludzi. Repertuar Teatru Satyry wielu znanych produkcjach – „Posag wesele”, „Szalony dnia lub Wesele Figara”, „Awake and Sing!”, „Opera za trzy grosze”, „Pies w żłobie” i inni.

Zdjęcia z moskiewskich teatrów, w tym Teatru Satyry, można zobaczyć w artykule.

Teatr „Współczesna”

Biorąc pod uwagę najlepsze teatry Moskwa, nie można tracić z pola widzenia „Współczesna”, co kończy ocenę pięciu popularnych teatrów w Moskwie. Jego lokalizacja: Moskwa, Chistoprudniy Boulevard, 19 (m. "Czyste stawy") ..

„Współczesna” został założony w 1956 roku przez młodych aktorów, którzy zostali przeszkoleni w Szkole Moskiewskiego Teatru Artystycznego. Pierwszy występ był wykonany 15 kwietnia tego samego roku, że widział publiczność, zwany „Wiecznie żywy”. Kilka pierwszych lat istnienia, grupa młodych aktorów umieścić swoje występy w różnych ośrodkach kulturalnych i innych podobnych zakładów. W 1961 roku dostali budynku na placu Majakowskiego, który wkrótce został rozebrany. Od 1974 roku „Sovremennik” teatr zaczął pracować na Chistoprudny Boulevard, gdzie pozostaje do dziś.

Teraz teatr jest bardzo popularny nie tylko Moskale, ale także mieszkańców całego kraju. Popyt na bilety jest bardzo wysoka, więc są one zazwyczaj wykupione na długo przed planowanym terminem wykonania. Wszystkie zgłoszenia „Sovremennik” teatr odgrywają role popularnych aktorów, którzy są do publicznej wiadomości za liczne role w filmach.

W repertuarze znajdują się takie spektakle jak „Czas kobiet”, „Gorbounov i Gorczakow”, „Emilia Galotti” et al.

wniosek

Tak więc, w artykule przyjrzeliśmy się najbardziej znanego moskiewskiego teatru, które dzisiaj są bardzo popularne wśród ludności. Każdy ma swoją własną ciekawą historię, a odwiedzenie któregoś z nich, masz mnóstwo emocji i pozytywnej energii.